Gruchała pod piramidami

20 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
W dobrej formie na początku sezonu utrzymuje się Sylwia Gruchała. Gdańska florecistak po raz drugi z rzędu stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. W Kairze była trzecia, a tydzień temu, w Tokio wywalczyła drugą pozycję.

W stolicy Egiptu biło się 51 zawodniczek. Podopieczna Tadeusza Pagińskiego kolejno wygrywała z: Radwą Nagaty (Egipt) 15:4, Astrid Guyart (Francja) 15:7 i Indrą Angad-Gaur (Holandia) 8:4. W półfinale Sylwka zmierzyła się z Giovanną Trillini. Przegrała 6:15. Następnie Włoszka w identycznym stosunku wygrała w finale z Anją Mueller (Niemcy). Gruchała najniższy stopień podium podzieliła z Adeline Wuilleme (Francja). Miejsca pozostałych gdańszczanek: 25. Katarzyna Kryczało, 27. Magdalena Knop.

W Kairze walczyli również floreciści. Ich rywalizacja była liczniej obsadzona, gdyż skupiła ponad 120 zawodników. Po raz trzeci z rzędu w ćwićfinale znalazł się Sławomir Mocek. Leszczynianin ukończył zawody na siódmej pozycji. Wygrał po raz czwarty w tym sezonie Włoch Andrea Cassara. Gdańszczanie daleko: 25. Radosław Glonek, 52. Wojciech Szuchnicki, 62. Paweł Kawiecki.

W turnieju drużynowym walczyli tylko mężczyźni. Biało-czerwoni w składzie Mocek, Szuchnicki, Glonek, Kawiecki zajęli siódme miejsce. Polacy zwycięzyli Belgię 45:36 i USA 45:34 oraz przegrali Niemcami 38:45 i z Rosją 28:42. Zawody wygrali Francuzi. Trójkolorowi prowadzą też w klasyfikacji generalnej. Nasza reprezentacja jest czwarta.

W najbliższą niedzielę w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku odbędzie się IX turniej "O Trójząb Neptuna" we florecie kobiet , zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski Sietom Tour. Początek eliminacji grupowych wyznaczono na 11.00. Pięć godzin później rozpoczną się walki, które ustalą kolejność na podium.

Opinie (4)

• Czytałem gdzieś...

Czytałem, że Cassara, przy stanie 44:44, dostał czerwoną kartkę, jestem ciekaw za co. Może ktoś wie?