Grunwald - znaczy zwycięstwo

25 kwietnia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarze ręczni SMS przyspieszyli. Co prawda w meczu w ramach 19. kolejki przegrali na wyjeździe z Wolsztyniakiem 27:31 (15:16), ale w pojedynku rozegranym awansem nie dali szans Grunwaldowi Poznań, zwyciężając 35:31. O sukcesie gospodarzy przy ul. Kołobrzeskiej zdecydowała pierwsza połowa. Na przerwę schodzili oni z prowadzeniem 24:11! To siódmy sukces licealistów w tym sezonie I ligi. Dzięki niemu awansowali oni na dziewiąte miejsce w tabeli, a zatem pozycję powyżej strefy spadkowej. Jednak zgodnie z regulaminem szkolna drużyna nie awansuje, ani nie spada z tej klasy rozgrywek. Na finiszu rywalizacji dodatkową motywacją do lepszej gry dla szczypiornistów jest perspektywa, która rysuje się w AZS PG. To do tej II-ligowej siódemki mają trafić najlepsi z SMS, aby po wakacjach grać o promocję na zaplecze ekstraklasy.

SMS: Kiepulski (tylko w pierwszym meczu), Wyszomirski, Boniecki (tylko w drugim meczu) - Chrapusta 1 i 0, Garbacewicz 1 i -, Janas 1 i -, Jankowski 0 i -, Jedziniak 1 i 1, Kopyciński 4 i 4, Krawczyk 5 i 6, Krieger 2 i 6, Lisiewicz 0 i 3, Michałów 4 i -, Ringwelski 2 i 4, Seroka 6 i 3, Adamczak - i 6, Bednarek - i 2.

Pozostałe wyniki 19. kolejki: Techtrans-Darad Elbląg - Stelmet AZS UZ Zielona Góra 31:22 (14:13), Grunwald Poznań - Nielba Wągrowiec 30:30 (17:16), Tęcza Kościan - AZS Politechnika Radomska 35:25 (14:16), Sokół Kościerzyna - AZS AWF Warszawa 36:34 (18:18), Sparta Oborniki - Cuiavia OSiR Inowrocław 29:21 (13:6).

1. Techtrans-Darad Elbląg 19 16 1 2 584:493 33
2. SKF KPR Sparta Oborniki 19 15 1 3 586:499 31
3. Nielba Wągrowiec 19 13 1 5 612:539 27
4. Wolsztyniak Wolsztyn 19 11 1 7 527:511 23
5. Stelmet AZS UZ Zielona Góra 19 11 0 8 598:524 22
6. AZS AWF Warszawa 19 10 0 9 549:546 20
7. Grunwald Poznań 20 9 2 9 580:555 20
8. Sokół Kościerzyna 19 8 0 11 520:563 16