• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Grzegorz Buczek o przyszłości w reprezentacji Polski i problemach Lechii Gdańsk

Czytelnicy Trojmiasto.pl
26 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (7)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Grzegorz Buczek podjął decyzję, że przez przynajmniej przez najbliższy rok będzie grać jeszcze dla reprezentacji Polski. Grzegorz Buczek podjął decyzję, że przez przynajmniej przez najbliższy rok będzie grać jeszcze dla reprezentacji Polski.

Grzegorz Buczek jako Ligowiec Marca odpowiedział na wasze pytania. Kapitan rugbistów Lechii Gdańsk jeszcze niedawno zastanawiał się nad dalszą grą w reprezentacji Polski, ale właśnie zdradził, że będzie ją kontynuował. Ponadto szczerze mówi o problemach biało-zielonych, szansie na medal w tym sezonie, a także recepcie na lepsze funkcjonowanie klubu i drużyny. Biało-zieloni w 15. kolejce ekstraligi będą pauzować, gdyż mieli grać ze Skrą Warszawa, ale po wycofaniu się tego zespołu, przyznany został walkower.

Damian Konwent: Nim przejdziemy do pytań od czytelników, chciałem zapytać o tytuł Ligowca Roku 2022. Czy był pan zaskoczony wynikami głosowania i tym, że ta nagroda powędrowała właśnie do pana?

Grzegorz Buczek: Oj bardzo. Byłem zaskoczony tym bardziej, że w plebiscycie startowali też piłkarze, siatkarze czy reprezentanci innych dyscyplin, które powiedzmy są bardziej promowane. Dlatego tym bardziej cieszę się, że wygrało rugby. Traktuję to jako nagrodę dla całego środowiska, a nie tylko mojej osoby.

Ligowiec Roku 2022 Ligowcem Marca 2023. Grzegorz Buczek ma nadal wasze wsparcie Ligowiec Roku 2022 Ligowcem Marca 2023. Grzegorz Buczek ma nadal wasze wsparcie

A jednak to pan został wybrany również Ligowcem Marca, więc niewiele po odebraniu pucharu Trojmiasto.pl. Zastanawiam się pan, dlaczego czytelnicy najchętniej głosują akurat na Grzegorza Buczka?

Szczerze mówiąc nigdy o tym nie myślałem. Cieszę się jednak, że to zwycięża rugby.

Dyzma: Puchar Trojmiasto.pl odebrałeś tuż po meczu reprezentacji Polski w Gdyni. Biało-czerwoni zajęli 8. miejsce w Rugby Europe Championship. Możemy traktować to jako sukces czy jako porażkę?

Na pewno sukcesem był awans Polski na ten szczebel rozgrywek. Z Belgią wygraliśmy i przegraliśmy. Niemcy okazały się lepsze o kilka punktów, a z Holandią nie graliśmy wcale. Myślę, ostatnie spotkania pokazały nam, że jesteśmy w stanie mierzyć się z najlepszymi na tym samym poziomie. A że zajęliśmy ósme miejsce? Tak wyszło. Dostaliśmy jeszcze jedną szansę, bo nie spadliśmy do klasy niżej. Dlatego zrobimy wszystko, żeby się utrzymać. W reprezentacji jest już wielu wiekowych zawodników, jak chociażby ja. Jednak w Polsce jest wielu młodych, perspektywicznych zawodników i dołożymy starań, aby mogli się rozwijać na tym poziomie.

8. miejsce w Rugby Europe Championship. Przeczytaj relację z ostatniego meczu Polski 8. miejsce w Rugby Europe Championship. Przeczytaj relację z ostatniego meczu Polski

Kibic rugby z Gdańska: Czyli będzie pan jeszcze grał dla reprezentacji Polski? Decyzję o dalszej grze z orzełkiem na piersi miała być podjęta po meczach w Rugby Europe Championship.

Taki mam plan. Jeżeli ze zdrowiem będzie wszystko OK, forma będzie dopisywała, a trener wciąż będzie mnie potrzebował, to przez najbliższy rok chcę jeszcze grać.

Robson: Czy pańskim bicepsem jest już wszystko w porządku? Czy dochodzenie po kontuzji nie przedłużało się panu?

Tak, wszystko jest już OK. Tak naprawdę im człowiek starszy, tym ta regeneracja łatwiejsza. Mam świadomość swojego ciała, pracuję z fizjoterapeutami i trenerami przygotowania motorycznego, więc nie mogę narzekać.

Michał Kaczorowski, redaktor naczelny Trojmiasto.pl wręcza Grzegorzowi Buczkowi puchar Najlepszego Ligowca Roku 2022.AveLechia: Co dzieje się z Lechią? Udanie zaczęliście rundę wiosenną, ale w ostatnich dwóch meczach były porażki.

Przede wszystkim mamy problem ze składem. Cały czas rotujemy. Z roku na rok musimy dokonywać wzmocnień na kluczowych pozycjach. Nie możemy znaleźć nominalnej "10", gra nie układa się tak, jak chcemy. I nie będzie się układała, dopóki wszyscy nie będziemy razem. Cieszy to, że w zespole gra coraz więcej wychowanków. Jednak wydaje się, że piąta pozycja na koniec będzie dla nas optymalna.

Tomek015: Co trzeba zrobić, żeby wasza gra się poprawiła? Wystarczy znaleźć odpowiednich zawodników?

Przede wszystkim ustabilizować skład i kreatora na pozycję numer 10, a najlepiej takiego, który będzie na miejscu. Takie wymienianie co chwilę nie jest dobre.

Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 41:20 w derbach rugistów. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerom Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 41:20 w derbach rugistów. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerom

Gerson: Pogodziliście się faktem, że w tym sezonie medale wam uciekły?

Myślę, że już nie będzie takiej presji, jak wcześniej. Jeszcze po meczu z Orkanem Sochaczewo wierzyliśmy, ale różnica zrobiła się spora. Być może dzięki temu w kolejnych meczach będzie grało nam się łatwiej.

Monia: W tym roku o medale będzie bardzo trudno, ale w przed końcem kariery chciałby pan go jeszcze zdobyć. Nie w tym, to może w kolejnym sezonie?

To moje marzenie. Chciałbym zdobyć jakiś krążek z Lechią, nieważne jakiego koloru. Życzyłbym sobie dodatkowo jeszcze, żeby reprezentacja Polski mogła spokojnie grać w Rugby Europe Championship. Myślę, że wówczas byłbym spełnionym zawodnikiem.

Typowanie wyników

6 maja 2023, godz. 14:00
2 pkt.
Posnania
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

2% 6 typowań Posnania
0% 0 typowań REMIS
98% 258 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje daneTabela po 14 kolejkach

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 14 12 1 1 567:180 62
2 Ogniwo Sopot 14 12 0 2 581:172 59
3 Orkan Sochaczew 14 10 0 4 637:228 50
4 Edach Budowlani Lublin 14 10 1 3 410:229 50
5 Lechia Gdańsk 13 6 0 7 382:398 31
6 Juvenia Kraków 14 4 0 10 356:430 23
7 Arka Gdynia  13 3 0 10 297:559 15
8 Awenta Pogoń Siedlce  14 3 0 11 179:575 14
9 Posnania 14 2 0 12 183:953 10
10 Up Fitness Skra Warszawa 14 6 0 8 367:259 -32
* W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż.
* Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
* Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
* Up Fitness Skra Warszawa w 10. kolejce otrzymała trzeciego walkowera. W związku z tym drużyna otrzymała karę -10 punktów, została wykluczona z dalszych rozgrywek, jej kolejne mecze weryfikowane będą jako walkowery 25:0 na korzyść rywali, a jednocześnie klub został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli bez prawa gry w meczu barażowym o utrzymanie.
* Grająca w rundzie jesiennej drużyna Master Pharm Łódź w rundzie wiosennej zmieniła nazwę na Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
Tabela wprowadzona: 2023-04-28

Wyniki 14 kolejki

 • OGNIWO SOPOT - LECHIA GDAŃSK 41:20 (19:10)
 • Juvenia Kraków - ARKA GDYNIA 60:19 (36:12)
 • Pogoń Awenta Siedlce – Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 10:29 (3:12)
 • Orkan Sochaczew – Edach Budowlani Lublin 28:19 (0:16)
 • Posnania - Up Fitness Skra Warszawa 25:0 (walkower)
Czytelnicy Trojmiasto.pl

Kluby sportowe

Opinie (7)

 • Lechia ma potencjał ....

  Ale lenie z nich patentowane .

  • 3 7

 • Ale nagłówek

  A dla kogo miałby grać, dla Nowej Zelandii???

  • 8 1

 • Lecha organizacyjnie lezy (1)

  Jako klub nie dba o zawodnikow

  • 2 5

  • Ciągle to samo

   Pod każdym artykułem o Lechii wypowiadasz się, że klub nie dba o zawodników. Przedstaw się w końcu i będzie można to zweryfikować

   • 5 1

 • Prawdziwi ludzie

  Mega pozytyw i super gość . Z takim ludźmi jak Grzegorz lub sp Zbychu Rybak to naprawdę wielu z nas powinno czerpać by choć trochę stać się lepszymi i zauważać drugiego człowieka . Szacunek do Ojczyzny i wartości takie , żeby tez coś z siebie dać - a nie tylko zewsząd czerpać i brać . Grzesiek - tak trzymać . Pozdrowienia dla wszystkich sympatyków
  Arki Rumia , RC Arki Gdynia i RC Lechii GD

  • 5 0

 • Bez kitu

  Trojmiejskie rugbysty wygladają jak od jednej matki

  • 0 3

 • Z całym szacunkiem

  Panie Grzegorzu z całym szacunkiem. Wiem, ze pokazujesz swoje dobre serce. Wspierasz akcje charytatywne i zbiórki na schroniska. Szkoda, ze Ty jako kapitan pozwalasz na to, aby odchodzili zawodnicy młodego pokolenia. Nie reagujesz kiedy starszyzna koci zawodników. Byście mieli dobra dziesiątkę tylko największy charytatywny działacz Rolo i pseudo sportowiec Rokicka wyzywali młodego chłopaka od Melepet wiec odszedł do Sopotu. Zastanów się chłopie co warto i co się opłaca. Stoisz między młotem a kowadłem ale mając funkcje kapitana musisz patrzeć przez dobrego drużyny a nie kolegów od interesów. Trzymam kciuki pokaz ze masz jaja a nie tylko ładnie mówisz

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

17 sierpnia 2024

Ostatnie wyniki Lechii

45% DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk
1% REMIS
54% Edach Budowalni Lublin
5 maja 2024, godz. 15:30
98% Orlen Orkan Sochaczew
0% REMIS
2% DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane