• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gwiazdkowy truniej juniorów i juniorek w SKT

Kryst.
30 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Zwycięstwem Zygmunta Kraińskiego z Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się gwiazdkowy truniej juniorów i juniorek rozegrany na sopockich kortach. W finale gry pojedynczej sopocianin pewnie ograł Marcina Kunickiego (nr 6) z Mery Warszawa 6:2, 6:1. Kraiński triumfował także w grze podwójnej. Grając w parze z Kunickim w decydującym pojedynku ograł po bardzo zaciętej grze debel Artur Romanowski/Piotr Zieliński z warszawskiej Radości 6:4, 3:6, 6:3.

Niewiele brakowało, by impreza zakończyła się pełnym sukcesem gospodarzy. Niestety, w finale rywalizacji dziewcząt Nino Szownadze nie sprostała Agacie Komorowskiej z Promienia Opalenica, ulegając jej po trwającym ponad dwie godziny pojedynku 6:4, 1:6, 4:6. W finale debla zwyciężyła para z Wielkopolski - Olga Brózda (AZS Poznań)/Marta Marcinkowska (PKT Pobiedziska).

Wygranej sopocianki nie doczekaliśmy się także w turnieju kadetek. Do sukcesu zabrakło doprawdy niewiele, gdyż przebijająca się z eliminacji Olga Duko doszła aż do finału. Tam jednak nie starczyło jej już sił na pokonanie Anny Sydorskiej (Piątka Rzeszów), najwyżej rozstawionej zawodniczki w imprezie. Duko przegrała 3:6, 2:6. W deblu Agata Walczak (Arka Gdynia) w parze z Ewą Szatkowską (Start Wisła Toruń) w decydującym meczu w identycznym stosunku nie sprostały parze Anna Pałaszkiewicz/Karolina Filipak (AZS Poznań).
Głos WybrzeżaKryst.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane