Halowe MP w lekkoatletyce

Kryst.
21 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Monika Pyrek pokonała Annę Rogowską w konkursie skoku o tyczce podczas halowych mistrzostw Polski, których gospodarzem był Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Dla pochodzącej z Gdyni, a mieszkającej w Szczecinie 24-letniej Pyrek to ósmy tytuł z rzędu. Mistrzostwa była ostatnią szansą na spełnienie norm PZLA, uprawniających do startu w 28. Mistrzostwach Europy w Madrycie (4-6 marca).

Reprezentująca MKL Szczecin Monika Pyrek obroniła tytuł, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,70 m. Anna Rogowska (SKLA Sopot) zakończyła zawody z wynikiem gorszym o 10 centymetrów. Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Sowa (OSoT Gdańsk), która do sopocianki straciła... pół metra. W rywalizacji panów nie było niespodzianki. Adam Kolasa skoczył 5,60, pokonując także o 10 centymetrów Przemysław Czerwińskiego (MKL Szczecin). Dla zawodnika KL Gdynia był to jedyny poważny konkurent. Pozostali z ledwością osiągali pięć metrów...

W sobotę największe wrażenie zrobiły biegi Łukasza Chyły. Zawodnik SKLA zwyciężył w biegu na 60 metrów z czasem 6,60, wyprzedzając Marcina Nowaka (6,72 - rekord życiowy). Rekord życiowy Chyła ustanowił w eliminacjach, gdzie zmierzono mu 6,58. Na tym samym dystansie wśród kobiet triumfowała Daria Onyśko (AZS AWF Poznań) z rezultatem 7,26. Aż osiem zawodniczek startujących w finale, w tym druga na mecie Małgorzata Flejszar z LKS Ziemi Puckiej (7,41), poprawiło rekordy życiowe. W biegu na 60 metrów, ale przez płotki, walka o tytuł była wewnętrzną sprawą zawodniczek AZS AWFiS Gdańsk. Justyna Oleksy (8,38) o trzy setne sekundy pokonała Joannę Grzesiak. Jako pierwsi do walki o medale przystąpili chodziarze. Na dystansie 5000 m zwyciężył z rekordem życiowym Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków), pokonując Romana Magdziarczyka (AZS AWFiS Gdańsk). W pięcioboju kobiet wszystkie miejsca na podium zajęły zawodniczki akademickiego klubu z Gdańska. Najlepsza była Karolina Tymińska przed Beatą Łukaszewską i Beatą Lewicką. Sukces traci na wartości, gdy dodamy, że w rywalizacji brały... zaledwie cztery zawodniczki. Oznacza to, że jedyną pięcioboistką bez medalu była Magdalena Siwik ze Startu Grażka Łódź.
Głos WybrzeżaKryst.

Opinie (1)

• dlaczego nie ma nic o reszcie zawodnikach reprezentujacych pomorze w tych zawodach?