Arka z 5. miejscem w I lidze

1 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

71 minut potrzebował Marcus na skompletowanie hat-tricka w spotkaniu, którym Arka Gdynia zakończyła sezon 2012/13. Dla Brazylijczyka to pierwszy taki mecz w żółto-niebieskich barwach. Miejmy nadzieję, że nie ostatni, bo piłkarz wciąż czeka na propozycję nowej umowy. 71 minut potrzebował Marcus na skompletowanie hat-tricka w spotkaniu, którym Arka Gdynia zakończyła sezon 2012/13. Dla Brazylijczyka to pierwszy taki mecz w żółto-niebieskich barwach. Miejmy nadzieję, że nie ostatni, bo piłkarz wciąż czeka na propozycję nowej umowy.

Piłkarze Arki Gdynia pokonali na wyjeździe Dolcan Ząbki 4:1 (2:1) w swoim ostatnim ligowym spotkaniu sezonu 2012/13. Żółto-niebiescy, którzy w 34 kolejce otrzymają walkowera za mecz z ŁKS Łódź, zapewnili piąte miejsce w I lidze. Marcus ustrzelił hat-tricka, a rozgrywki ukończył z 15 bramkami na koncie.

Zjawiński 20 - Marcus 44, 53, 71, Surdykowski 3,

DOLCAN: Leszczyński - Cichocki, Grzelak, Jakubik - Świerblewski (68 Koziara), Piesio (53 Dybiec), Matuszek, Bazler (76 Wiśniowski), Wiśniewski - Osoliński - Zjawiński

ARKA: Szromnik - Krajanowski, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - Marcus (79 Wojowski), Kuklis (68 Rzuchowski), Pruchnik, Szwoch, Radzewicz (61 Kubowicz) - Surdykowski

Gdynianie już w 3. minucie gry otworzyli wynik meczu. Pierwsza akcja należała wprawdzie do gospodarzy, którzy nie sprawili jednak problemów Michałowi Szromnikowi. Chwilę później było już 1:0 dla Arki po strzale Janusza Surdykowskiego, który po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza przelobował bramkarza. Dla napastnika to już piąty gol tej wiosny.

Szybko uzyskana przewaga tylko dodała animuszu podopiecznym Pawła Sikory, a Dolcan miał ogromne problemy by poradzić sobie z wysokim pressingiem. Gospodarze próbowali zaatakować z dystansu, ale uderzenie Dariusza Zjawińskiego minęło bramkę Szromnika.

Dobrze broniący się miejscowi niespodziewanie doprowadzili wkrótce do wyrównania. Zjawiński tym razem się nie pomylił. Przejął piłkę po stracie w polu karnym Arki i potężnym uderzeniem posłał piłkę niemal w samo okienko bramki.

Błyskawicznej odpowiedzi próbował Marcus, ale wypuścił piłkę zbyt daleko. Chwile później na bramkę Dolcanu groźnie uderzał Mateusz Szwoch, jednak - po rykoszecie od obrońcy - skończyło się na rzucie rożnym.

Gościom udało się ponownie objąć prowadzenie tuż przed przerwą za sprawą Marcusa. Oczekujący na propozycję nowego kontraktu Brazylijczyk dopadł do piłki po dośrodkowaniu z lewej strony i precyzyjnym strzałem dał Arce przewagę 2:1, zdobywając jednocześnie trzynaste trafienie w sezonie.

MARCUS: CZEKAM NA PROPOZYCJĘ Z GDYNI

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze, ale to Arka "ukąsiła" jako pierwsza. Prowadzenie żółto-niebieskich podwyższył Marcus, który po kilkunastometrowym rajdzie z piłką znalazł się na czystej pozycji i posłał futbolówkę w kierunku długiego słupka. Pięć minut później dobrą okazję dla Dolcana zmarnował Damian Świerblewski. Otrzymał bardzo precyzyjną "wrzutkę", ale z bliskiej odległości uderzył nieczysto głową i posłał piłkę ponad bramką.

Z kolejnymi minutami gospodarzom coraz wyraźniej zaczynało brakowało pomysłów na zaatakowanie gdynian. Tymczasem hat-tricka skompletował Marcus, który dosłownie dobił wyjątkowo bezradnych tego dnia podopiecznych Roberta Podolińskiego.

Strzelając trzy gole Brazylijczyk zaliczył swój najlepszy występ w barwach Arki. Dotychczas tylko raz, w spotkaniu z Okocimskim Brzesko, zaliczył więcej niż jedno trafienie. Sezon w I lidze zakończył z piętnastoma bramkami.

Gdynianie próbowali jeszcze podwyższyć wymiar kary dla gospodarzy, ale obok słupka uderzył wprowadzony za Marcusa Paweł Wojowski, a pojedynek sam na sam w ostatniej minucie meczu przegrał Piotr Tomasik.

Arka zaliczyła jednak strzelecko najlepszy mecz w tym sezonie, a dodatkowo zapewniła sobie 5. miejsce w lidze. W ostatniej kolejce otrzyma bowiem 3 punkty i 3 bramki w ramach walkowera za mecz wycofanego z ŁKS Łódź. Nawet, jeśli do 57 punktów dobiją również Dolcan i GKS Tychy, to Arka będzie miała najkorzystniejszy bilans w małej tabeli dla trzech zespołów. Także z każdą z tych drużyn osobno ma korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań.

1 czerwca 2013, godz. 17:00