Hirsz rozpoczął strzelanie

12 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
W pierwszym tegorocznym sparingu między trójmiejskimi drużynami piłkarze Lechii pokonali w Gdańsku Bałtyk Gdynia 5:1 (3:1). Jednego z goli strzelił Robert Speichler, ale decyzją Dariusza Kubickiego pomocnik w biało-zielonych barwach może pozostać co najwyżej do 20 stycznia. Z nowych zawodników wśród gospodarzy zagrali tylko Bartosz Jurkowski i Dominik Sobański, a w ekipie gościu debiutował Wojciech Pięta, który ostatnio był grającym trenerem w Kościerzynie.

Bramki: Hirsz 5, Rogalski 23, Kasperkiewicz 39, Speichler 56, Buzała 78 - Styn 7 (karny).

LECHIA: (I połowa) Sobański - Pęczak, Wołąkiewicz, Jurkowski, Fechner - Andruszczak, Manuszewski, Kasperkiewicz, Rogalski - Hirsz, Buzała.
(II połowa) Sobański - Piątek, Rafalski, Wołąkiewicz (Kasperkiewicz), Kosznik - Kawa, Speichler, Szałęga, Kalkowski - Rybski, Hirsz (Buzała).

BAŁTYK: Grubba - Klemczyk, Pietrzyk, Martyniuk, Zybert - Peta, Kuźmińczuk, Pięta, Styn - Kudyba, Patalan oraz Żemojtel, Grzesiuk, Litwinko, Urbański, Wierzchołowski, Stępień.

Przed inauguracją rundy jesiennej gdynianie wywieźli z Traugutta niezły wynik 1:2. Dziś zmieniła się nie tylko murawa (teraz sztuczna, poprzednio trawa), ale przede wszystkim wynik. Przewaga gdańszczan nie podlegała dyskusji. Już w piatej minucie rejestr bramkowy otworzył Robert Hirsz, który na gola zamienił dośrodkowania Sebastiana Fechnera. Dwie minuty później co prawda goście wyrównani, bo Radosław Styn wykorzystał karnego podyktowanego za faul na Wojciechu Klemczyku, ale później często gubili się w obronie. Tym samym na przykład wspomniany Hirsz zaliczył jeszcze dwie asysty.

- Dla nas to był tylko trening. Widać, że dopiero zaczynamy, bo piłkarzom brakuje czucia piłki - ze spokojem do pewnego sukcesu w sparingu odniósł się miejscowy szkoleniowiec, Dariusz Kubicki. Być może już w przyszłym tygodniu jego zespół wzmocni Łukasz Trałka. 24-latek w barwach Pogoni Szczecin i ŁKS Łódź rozegrał blisko 50 meczów w ekstraklasie. Jesień spędził w tym ostatnim klubie. Jest środkowym pomocnikiem.

• Jestesmy zawsze tam, gdzie nasza Lechia gra, aeja oooo, hej Lechia gol !!!!

• 0 0

• Nie ma sensu się produkować.

Dopóki nie wprowadza restrykcji podobnych do tych co są w Anglii. To debile z mózgiem wielkości małpy będą wchodzić na stadion i będą siać grozę. Tak więc dopóki oni nie pójdą siedzieć i nie dostaną zakazów stadionowych, ja ze swoim synem nie pójdę na mecz.

• 0 0

• wystarczy się nie obrażać

Nikt nie chce, żeby rywalizacja nagle zniknęła, żeby nie było zupełnie naturalnego szowinizmu kibiców rywalizujących drużyn. To jest normalne. Nikt nie będzie w pierwszej połowie kibicem Arki a w drugiej Lechii. Wystarczy nie wyzywać się od hitlerowców, sprzedawczyków, drukarzy itd. Aż za dobrze to wszystko znamy i chyba po prostu sporo ludzi ma tego dość. Chce iść w biało-zielonym szaliku na imprezę do Gdyni (lub na odwrót). Nikt go nie musi tam po rękach całować. Wystarczy, że nikt nie będzie go próbował zabić. I TYLKO tyle.

• 0 0

• Jak można

kibicować Arce i Lechii?
    to tak jakbym ja kibic Realu mówił "kibicuje Barcelonie"