mip.
12 listopada 2023, godz. 18:05
Opinie (36)

Fudeko GAS Gdańsk

Fudeko GAS Gdańsk przegrało z Sokołami Toruń 1:6 w derbach Pomorza. Fudeko GAS Gdańsk przegrało z Sokołami Toruń 1:6 w derbach Pomorza.

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk przegrali z Sokołami Toruń 1:6 (0:3, 1:1, 0:2) w hokejowych derbach Pomorza. O losach meczu przesądził początek pierwszej tercji, kiedy goście w zaledwie 8 minut strzelili 3 gole. Na trybunach Hali Olivia zasiadło 600 widzów.

Fudeko GAS Gdańsk - Sokoły Toruń 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
0:1 Jakub Kwiatkowski as. Jakub Wenker, Natalian Dobrzeniecki (00:28)
0:2 Filip Mazurkiewicz as. Aleksandr Sadowski, Michał Wiwatowski (01:44)
0:3 Jakub Kwiatkowski as. Jan Walczak (07:59)
1:3 Denis Plastinin as. Aleksiej Furman, Oskar Lehmann (28:31, 5 na 4)
1:4 Patryk Napiórkowski (39:49)
1:5 Mateusz Błotnicki as. Aleksandr Sadowski (43:31)
1:6 Jakub Wenker as. Jakub Kwiatkowski, Natalian Dobrzeniecki (56:42)

FUDEKO: Soima (od 43:32 Valliancourt) - Wala, M. Tuszkowski; Stańczyk, Laskowski, A. Tuszkowski - Lehmann, Pulwer; Misiuk, Vitek, Plastinin - Żurawski, Połczyński; Fruczek, Furman, Bondarenko - Sochacki, Ziniak, Krawcow

Sokoły: Lisewski - Sawicki, Dobrzeniecki; Wenker, Walczak, Kwiatkowski - Łupanow, Korzestański; Napiórkowski, Maćkowski, Olszewski - Błotnicki, Salnik; Sadowski, Wiwatowski, Mazurkiewicz - Gołębiewski, Śmieszek

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk nawiązali do hokejowych derbów Pomorza, które wcześniej rozgrywane były pomiędzy Stoczniowcem czy PKH Gdańsk a KH Toruń w Polskiej Hokej Lidze. Teraz w realiach Młodzieżowej Hokej Ligi gdańszczanie skrzyżowali kije z toruńskimi Sokołami. Na trybunach zasiadł komplet 600 widzów, którzy nie mieli jednak powodów do zadowolenia.

Lotos PKH Gdańsk - Energa Toruń 3:2. Przypomnij sobie derby Pomorza z 2019 roku Lotos PKH Gdańsk - Energa Toruń 3:2. Przypomnij sobie derby Pomorza z 2019 roku

Spotkanie dla podopiecznych Josefa Vitka ułożyło się jednak fatalnie. Już po 28 sekundach przegrywali 0:1 po golu Jakuba Kwiatkowskiego. Nie minęło sporo więcej czasu, a w Hali Olvia było już 0:3 i gdański szkoleniowiec poprosił o czas. W 1. tercji nic się już jednak nie zmieniło, a 0:3 było najniższym wymiarem kary, bo Sokoły miały mnóstwo dobrych okazji, a trzykrotnie w sukurs Iwanowi Soimie przyszło obramowanie bramki.

Dopiero po przerwie hokeiści Fudeko zagrali odważniej i częściej gościli w tercji torunian. Dało to efekt w 29. minucie, kiedy to w przewadze do siatki trafił Denis Plastinin. W kolejnych minutach miejscowi grali jednak zbyt indywidualne, a błędy sprawiły, że gola "do szatni" zdobył Patryk Napiórkowski.

Hokeiści FuelUp OHT Gdańsk rozgromili. Fudeko GAS ze zmiennym szczęściem, 30 goli Hokeiści FuelUp OHT Gdańsk rozgromili. Fudeko GAS ze zmiennym szczęściem, 30 goli

W trzeciej odsłonie goście postawili stempel na zwycięstwie, dokładając kolejne dwa gole. Warto jednak dodać, że w szeregach Sokołów wystąpiło wielu hokeistów, którzy obecnie bądź w przeszłości grali na ekstraligowym szczeblu.