Hokeiści FuelUp OHT Gdańsk rozgromili. Fudeko GAS ze zmiennym szczęściem, 30 goli

mip.
4 listopada 2023, godz. 13:15
Opinie (22)
aktualizacja: godz. 18:32 (5 listopada 2023)
Fudeko GAS Gdańsk pokonało MOSM Tychy aż 10:2. Fudeko GAS Gdańsk pokonało MOSM Tychy aż 10:2.

Łącznie 30 goli w weekend obejrzeli kibice w Hali Olivia. Doszło do dwóch pogromów. Hokeiści FuelUp OHT Gdańsk w pierwszym meczu sezonu 2023/24 w 2. lidze północnej rozbili Koziołki Poznań 12:1 (3:1, 3:0, 6:0). Z kolei w 1. lidze Fudeko GAS Gdańsk pokonało MOSM Tychy 10:2 (2:1, 5:0, 3:1). Weekend dla podopiecznych Josefa Vitka był jednak słodko-gorzki, bo w sobotę przegrali z Naprzodem Janów 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) po golu w ostatniej minucie.

Aktualizacja, 05.11.23, godz. 18:32

FUDEKO GAS GDAŃSK - MOSM Tychy 10:2 (2:1, 5:0, 3:1)
0:1 Timofiej Petrażycki as. Igor Ratajczak (10:46)
1:1 Kacper Fruczek as. Aleksiej Furman (17:24)
2:1 Aleksiej Furman as. Kacper Fruczek (19:26, 4 na 5)
3:1 Mychajło Misiuk as. Denis Plastinin (31:10)
4:1 Dmitrij Bondarenko as. Arciom Żurawski, Kacper Fruczek (31:52)
5:1 Adam Laskowski as. Marceli Stańczyk, Denis Plastnin (34:04)
6:1 Jakub Vitek as. Denis Plastinin (34:49)
7:1 Jakub Vitek as. Mychajło Misiuk, Denis Plastinin (37:40)
8:1 Denis Plastinin as. Mychajło Misiuk, Jakub Vitek (45:34)
9:1 Aleksiej Furman as. Kacper Fruczek, Dmitrij Bondarenko (47:03)
9:2 Paweł Figiel as. Aleksandr Rusowicz, Iwan Kastseczko (48:51, 5 na 4)
10:2 Stanisław Krawcow as. Kacper Fruczek, Oskar Lehmann (52:40)

FUDEKO: Petrzilka - Wala, M. Tuszkowski; Stańczyk, Laskowski, A. Tuszkowski - Lehmann, Pulwer; Misiuk, Vitek, Plastinin - Żurawski, Guczek; Fruczek, Furman, Bondarenko - Piwowarski, Ziniak, Krawcow

MOSM: Blach (od 40:01 Chabior) - Sroczyński, Kastseczko; Marczak, Kucharski, Mużelak - Wilczok, Augustyniak; Rusewicz, Figel, Petrażyckij - Sobecki, Kaszalewicz; Skrzypski, Ratajczak, Wróblewski - Barowski, Grzegorczyk; Janik, Majchrzak, Ljaszczuk

Przekonujące zwycięstwo odnieśli hokeiści Fudeko GAS Gdańsk, odbijając sobie sobotnią porażkę. Podopieczni Josefa Vitka rozbili MOSM Tychy 10:2. Po dwie bramki na swoim koncie zanotowali Jakub VitekAleksiej Furman.

Choć wynik otworzyli goście, to gdańszczanie zanotowali 9 bramek z rzędu, co skutkowało prawdziwym pogromem. Pomimo wysokiego wyniku, na lodzie iskrzyło, a efektem tego była kara meczu dla Stanisława Guczka, który opluł jednego z tyskich hokeistów.

Ta wygrana pozwoliła gdańszczanom na awans na 9. miejsce w tabeli. Tyle samo punktów ma także 8. JKH GKS Jastrzębie II, a tylko "oczko" więcej 7. Zagłębie Sosnowiec, któremu odjęto 6 punktów w ramach walkowerów.

Wyniki 19 kolejki

• FUDEKO GAS GDAŃSK - MOSM Tychy 10:2 (2:1, 5:0, 3:1)
  • Cracovia - Niedźwiadki MOSiR Sanok 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
  • JKH GKS Jastrzębie II - Zagłębie Sosnowiec 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
  • Polonia Bytom - SMS PZHL Katowice 2:3 pk. (0:0, 2:1, 0:1, k. 0:2)
  • Podhale Nowy Targ - Sabres Oświęcim 1:6 (0:0, 0:2, 1:4)
  • zaległy mecz z 14. kolejki
  • FUDEKO GAS GDAŃSK - Sokoły Toruń 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

FUDEKO GAS GDAŃSK - Naprzód Janów 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
0:1 Mikołaj Kania as. Eric Kaczyński (20:57)
1:1 Marceli Stańczyk as. Adam Laskowski (32:14)
1:2 Jan Saroka as. Eric Kaczyński (36:25)
2:2 Mychajło Misiuk as. Denis Plastinin, Aleksiej Furman (55:26)
2:3 Maksym Ustynow as. Jan Saroka (59:13)

Naprzód: I. Saroka - Schmidt, Kania; Wojsław, Moś, Ksiondz - Kruszyński, Sitnik; Kaczyński, Kozłowski, Gruca - Szlomski, Skrodziuk; J. Saroka, Ustynow, Panasiuk

Ponad 500 kibiców śledziło sobotni mecz hokeistów Fudeko GAS Gdańsk z Naprzodem Janów. Gdańszczanie liczyli na zwycięstwo i poprawienie pozycji w tabeli. To się nie udało, bo plany pokrzyżowała ostatnia minuta.

W pierwszej tercji gole nie padły, choć obie strony miały po kilka dogodnych okazji. Gdańszczanom brakowało precyzji, z koli ekipa z dzielnicy Katowic mogła narzekać na brak szczęścia. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 2. tercji.

Międzynarodowe Fudeko GAS Gdańsk. Jakie języki słychać w szatni hokeistów? Międzynarodowe Fudeko GAS Gdańsk. Jakie języki słychać w szatni hokeistów?

Na trafienie Mikołaja Kani odpowiedział Marceli Stańczyk. Gospodarze mieli naprawdę wiele okazji, by prowadzić, ale powstrzymywał ich kapitalny Ilja Saroka. Niewykorzystane okazje się zemściły i po 40. minutach to Naprzód prowadził, bo lukę pod pachą Hynka Petrzliki znalazł Jan Saroka.

W trzeciej tercji gospodarze bardzo długo bili, jak głową w mur. Udało im się wyrównać w 56. minucie. Wszystkie znaki wskazywały, że niemal komplet kibiców zobaczy dogrywkę. Wszystko zmieniła jednak strata krążka we własnej tercji i zabójcza akcja trzeciej formacji gości. Rozpaczliwe próby ponownego doprowadzenia do remisu spełzły na niczym.

Kolejna okazja na punkty w niedzielę, o godz. 16, kiedy to Fudeko GAS podejmie MOSM Tychy. Bilety w cenie 15 i 23 zł.

Hokeiści FuelUp OHT Gdańsk pokonali Koziołki Poznań aż 12:1. Hokeiści FuelUp OHT Gdańsk pokonali Koziołki Poznań aż 12:1.

FuelUp OHT Gdańsk - Koziołki Poznań 12:1 (3:1, 3:0, 6:0)
1:0 Michał Sochacki as. Aleksandr Zacharenko (00:14)
2:0 Jakub Bielecki as. Michał Sochacki (03:55)
2:1 Maksym Malewicz (12:10)
3:1 Krzysztof Szot as. Michał Sochacki, Aleksandr Zacharenko (15:43)
4:1 Kacper Murawski as. Maciej Mindak, Kory Kaunisto (26:01)
5:1 Artur Kazimierczak as. Krzysztof Szot (34:02)
6:1 Adrian Wróbel as. Kacper Murawski (36:03)
7:1 Tomasz Ziółkowski as. Michał Michałkiewicz (46:01)
8:1 Dmytro Szczerbakow as. Igor Tomczyk (51:36)
9:1 Michał Ruszkowski as. Maciej Rompkowski, Tomasz Ziółkowski (53:01)
10:1 Michał Sochacki as. Aleksandr Zacharenko, Szymon Paruszewski (55:17)
11:1 Bartosz Liśkiewicz as. Michał Michałkiewicz, Adrian Wróbel (59:07, 5 na 4)
12:1 Aleksandr Zacharenko as. Michał Sochacki, Dmytro Szczerbakow (59:30)

OHT: Tomczyk - Liśkiewicz, Bielecki; Szczerbakow, Zacharenko, Sochacki - Paruszewski, Iwanow; Ziółkowski, Rompkowski, Michałkiewicz - Aleniewski, Kaunisto; Kuzniecow, Kazimierczak, Szot - Ruszkowski; Murawski, Wróbel, Mindak.

Koziołki: Skitek - Kaliaha, Grabarczyk; Popelski, Hajkowicz, Biernacki - Świerczek, Polak; Jagielski, Malewicz, Koziński

2. liga północna - wyniki, terminarz i tabela

Hokeiści FuelUp Oliwa Hockey Team zaliczyli bardzo udany start sezonu 2. ligi, pokonując Koziołki Poznań aż 12:1. Różnicę zrobiła długość ławki, bowiem goście do Gdańska przyjechali mając do dyspozycji zaledwie dwie formacje przy czterech gospodarzy.

Dla gdańszczan była to ligowa inauguracja. Mecz na dużej tafli Hali Olivia śledziło ok. 100 widzów, którzy żywiołowo wspierali gdański zespół. Powodów do radości mieli sporo, gdyż gospodarze bez wątpienia byli lepsi w każdym elemencie hokejowego rzemiosła i odnieśli przekonujące zwycięstwo, które jest dobrym prognostykiem na dalsze spotkania w 2. lidze północnej.

Hokejowy weekend. FuelUp OHT Gdańsk zaczyna 2. ligę, przeczytaj o składzie, celach i planach na ten sezon Hokejowy weekend. FuelUp OHT Gdańsk zaczyna 2. ligę, przeczytaj o składzie, celach i planach na ten sezon

Pierwsza tercja nie zapowiadała, że gdańszczanie rozgromią poznanian. Po 40 minutach było już jednak 6:1 i pierwsze 3 "oczka" w sezonie 2023/24 były na wyciągnięcie ręki. Worek z bramkami na dobre rozwiązał się dopiero w trzeciej tercji, kiedy to miejscowi podwoili swój dorobek, kończąc mecz z 12 bramkami na koncie.

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk przywieźli 3 punkty z południa. Pechowe 4 sekundy Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk przywieźli 3 punkty z południa. Pechowe 4 sekundy

Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, że w tym spotkaniu punktowało aż 17 zawodników gdańskiego klubu, łącznie z bramkarzem Igorem Tomczykiem, który zaliczył asystę przy golu Dmytro Szczerbakowa, a także obronił dwa rzuty karne! Kolejny mecz FuelUp OHT rozegra w sobotę, 11 listopada, kiedy to podejmie Warsaw Capitals.