Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk przywieźli 3 punkty z południa. Pechowe 4 sekundy

29 października 2023, godz. 10:00
Opinie (34)
aktualizacja: godz. 14:03 (29 października 2023)

Fudeko GAS Gdańsk

Dienis Plastinin w meczu z Zagłębiem Sosnowiec skompletował hat-tricka, dając gdańszczanom wygraną. Dienis Plastinin w meczu z Zagłębiem Sosnowiec skompletował hat-tricka, dając gdańszczanom wygraną.

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk się nie zatrzymują. Podopieczni Josefa Vitka pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 4:3 (2:0, 2:2, 0:1) w Młodzieżowej Hokej Lidze. Hat-trickiem popisał się Dienis Plastinin. Dla gdańszczan była to trzecia wygrana z rzędu. Tę serię zakończył jednak SMS PZHL Katowice, który w niedzielę ograł gdański zespół 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Fudeko może mówić o sporym pechu, bo decydującą bramkę straciło na 4 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry.Po tej porażce spadli na 9. miejsce.

Aktualizacja, godz. 14:03

SMS PZHL Katowice - FUDEKO GAS GDAŃSK 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
0:1 Kacper Fruczek as. Dmitrij Bondarenko, Aleksiej Furman (09:33)
1:1 Wiktor Bieda as. Dawid Łojas (34:23, 5 na 4)
2:1 Bartłomiej Stolarski as. Dawid Łojas (59:56)

SMS PZHL: Tyczyński - Chojęta, Majewski; Hofman, Drabik, Rączka - Hanzel, Bieda; Laszkiewicz, Stolarski, Łojas - Bąk, Wojciechowski; Gumiński, Zając, Ziober

FUDEKO: Petrzilka - Wala, M. Tuszkowski; Stańczyk, Laskowski, A. Tuszkowski - Lehmann, Pulwer; Misiuk, Vitek, Plastinin - Żurawski, Guczek; Fruczek, Furman, Bondarenko - Piwowarski, Ziniak, Krawcow

W niedzielne przedpołudnie o bardzo nietypowej porze, bo o 11:45 gdańszczanie zmierzyli się z SMS PZHL Katowice. Pierwszy mecz tych ekip zakończył się dogrywką. Tym razem było blisko powtórki takiego scenariusza, ale ostatecznie mecz wynikiem 2:1 na swoją korzyść rozstrzygnęli "szkółkowicze".

Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli na 4 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry. 3 punkty dla miejscowych zapewnił Bartłomiej Stolarski. Warto dodać, że to gdańszczanie jako pierwsi objęli prowadzenie po tym, jak w 1. tercji do siatki trafił Kacper Fruczek.

W całym spotkaniu to jednak gospodarze, którzy w większości tworzą kadrę Polski do lat 18 byli stroną dominującą, głównie z uwagi na wiele kar hokeistów Fudeko GAS Gdańsk. Podpieczni Andriej Gusowa oddali aż 42 strzały przy zaledwie 21 gdańszczan.

MHL (28.10)

Zagłębie Sosnowiec - FUDEKO GAS GDAŃSK 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
MOSM Tychy - Niedźwiadki MOSiR Sanok 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Fabrykanci Łódzkie - Polonia Bytom 2:11 (0:2, 1:5, 1:4)
Naprzód Janów - Podhale Nowy Targ 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
SMS PZHL Katowice - Sokoły Toruń 6:5 (2:0, 2:2, 2:3)
Sabres Oświęcim - SMS Bytom 13:1 (4:0, 8:1, 1:0)

MHL (29.10)

Cracovia - SMS Bytom 19:2 (4:1, 7:0, 8:1)
Naprzód Janów - Niedźwiadki MOSiR Sanok 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
MOSM Tychy - Podhale Nowy Targ 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Zagłębie Sosnowiec - Sokoły Toruń 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Fabrykanci Łódzkie - JKH GKS II Jastrzębie 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Tabela wprowadzona: 2023-11-02

0:1 Dienis Plastinin as. Jakub Wala (16:28)
0:2 Dienis Plastinin as. Adam Laskowski (18:26)
1:2 Patryk Jarosz as. Andrzej Stojek, Arkadiusz Karasiński (20:23)
1:3 Dienis Plastinin as. Jakub Vitek, Mychajło Misiuk (24:38)
2:3 Patryk Jarosz as. Andrzej Stojek (27:45)
2:4 Aleksiej Furman as. Mychajło Misiuk, Jakub Vitek (32:32, 5 na 4)
3:4 Andrzej Stojek as. Patryk Jarosz, Arkadiusz Karasiński (50:48)

Zagłębie: Kura - Kafel, Nowak; Jarosz, Stojek, Karasiński - Gniewek, Opiłka; Niekurzak, Menc, Rzekanowski - Włodara, Mazur; Zberek, Łoza, Broś - Hołda, Bajer, Słomnicki

Fudeko GAS Gdańsk pnie się tabeli. Udany weekend hokeistów Fudeko GAS Gdańsk pnie się tabeli. Udany weekend hokeistów

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk wygrali trzeci mecz z rzędu. Podopieczni Josefa Vitka odnieśli bardzo ważne zwycięstwo i pokonali 4:3 Zagłębie Sosnowiec. Mecz odbył się na Stadionie Zimowym w Zagłębiowskim Parku Sportowym, które jest najnowszym lodowiskiem w Polsce.

Zdecydowanym bohaterem Fudeko został Dienis Plastinin. Białorusin w odstępie 8 minut skompletował hat-tricka. Przy drugim golu należy także wyróżnić Adama Laskowskiego, który po rajdzie przez niemal całą taflę, dograł krążek tak, że Plastinin miał przed sobą niemal pustą bramkę. Z kolei trzeci gol to znakomita praca i koronkowe rozegranie akcji przez drugą formację Fudeko.

Międzynarodowe Fudeko GAS Gdańsk. Jakie języki słychać w szatni hokeistów? Międzynarodowe Fudeko GAS Gdańsk. Jakie języki słychać w szatni hokeistów?

Gdańszczanie mieli pod kontrolą niemal całe spotkanie. To oni oddali więcej strzałów (39 do 30) i kreowali groźniejsze okazje. Niebezpiecznie zrobiło się jeszcze w końcówce, kiedy to Zagłębie złapało kontakt po trafieniu Andrzeja Stojka, a na nieco ponad minutę przed końcem wycofało bramkarza. Doskonale spisał się jednak Hynek Petrzilka i gdańszczanie zainkasowali bardzo ważne 3 "oczka". Ta wygrana pozwoliła im utrzymać 7. miejsce w ligowej tabeli.