Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk rozgromili outsidera. Komplet widzów i 16 goli

mip.
8 października 2023, godz. 16:15
Opinie (28)

Fudeko GAS Gdańsk

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk pokonali SMS Bytom 16:0 (4:0, 6:0, 6:0) w meczu Młodzieżowej Hokej Ligi. Nie było w tym niespodzianki, bo bytomianie to najsłabszy zespół rozgrywek. Z uwagi na brak imprezy masowej, mecz na małej tafli Hali Olivia oglądał komplet 299 widzów, choć zainteresowanie meczem było znacznie większe. Cztery bramki na swoim koncie zapisał Mychajło Misiuk, a hat-trick strzelił Adam Laskowski.

FUDEKO GAS GDAŃSK - SMS Bytom 16:0 (4:0, 6:0, 6:0)
1:0 Aleksiej Furman as. Mychajło Misiuk, Denis Plastinin (00:57)
2:0 Jakub Wala (18:37)
3:0 Michajło Misiuk as. Denis Plastinin, Aleksiej Furman (19:01)
4:0 Mychajło Misiuk as. Denis Plastinin, Tsimur Pulwer (19:36)
5:0 Adam Laskowski (20:33)
6:0 Michajło Misiuk (21:27, 5 na 3)
7:0 Adam Laskowski (25:50)
8:0 Dmitrij Bondarenko as. Oskar Lehmann (29:53)
9:0 Denis Plastinin as. Oskar Lehmann (37:14)
10:0 Tsimur Pulwer as. Denis Plastinin, Mychajło Misiuk (37:44)
11:0 Mychajło Misiuk as. Denis Plastinin, Artiom Żurawski (40:25)
12:0 Maciej Sochacki as. Michał Ziniak (42:37)
13:0 Adam Laskowski as. Jakub Wala, Marceli Stańczyk (49:54, 5 na 3)
14:0 Stanisław Krawcow as. Oskar Lehmann (52:54)
15:0 Aleksiej Furman as. Denis Plastinin, Artiom Żurawski (59:06, 5 na 4)
16:0 Marceli Stańczyk as. Jakub Wala (59:42, 5 na 4)

FUDEKO: Soima - Wala, W.Tuszkowski; Stańczyk, Laskowski, Bondarenko - Pulwer, Żurawski; Misiuk, Furman, Plastinin - Lehmann, Szuła; A.Tuszkowski, Fruczek, Krawcow - Sochacki; Ziniak, Vitek, Piwowarski

SMS: Kuzniecow (od 42:37 Firek) - Bartaszewicz, Kołodziejczak; Zarański, Jaworski, Kukliński - Szamenko, Lisowski; Łozicki, Lemeszko, Koszel - Ludwinek; Witek, Makarski, Ptaszkin

Po tygodniowej pauzie do rozgrywek Młodzieżowej Hokej Ligi powrócili hokeiści Fudeko GAS Gdańsk. Trener Josef Vitek w starciu z SMS Bytom miał do dyspozycji niemal pełne cztery "piątki". Mecz odbył się na małej tafli Hali Olivia ze względu na zły stan lodu głównej tafli. Warto dodać, że zainteresowanie meczem przekroczyło wszelkie oczekiwania. 299 biletów rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a niektórzy zainteresowani odbijali się już od drzwi.

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk bez pensji, ale z premiami. Sprawdź, jakie warunki mają hokeiści Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk bez pensji, ale z premiami. Sprawdź, jakie warunki mają hokeiści

Choć widać było, że tygodniowa przerwa wybiła gdańszczan z rytmu. To od samego początku całkowicie zdominowali oni "szkółkowiczów". Miejscowi grali jednak zbyt koronkowo i starali się wjechać z krążkiem do bramki, co skutkowało tym, że długo utrzymywał się wynik 1:0. Świetnymi interwencjami popisywał się też Matwiej Kuzniecow.

Worek z bramkami rozwiązał się jednak na dobre w końcówce pierwszej tercji. Zespół Fudeko zdobył wtedy 3 gole w odstępie niecałych 90 sekund. Kolejne ciosy padły już w drugiej partii, po której na tablicy wyników było 10:0. Hat-tricka i dwie asysty na koncie miał już Mychajło Misiuk, a dwa gole Adam Laskowski. Ten drugi hat-tricka skompletował w trzeciej tercji.

Różnicę widać było nie tylko w samym wyszkoleniu technicznym, ale i kondycyjnym. Przyjezdni byli tylko tłem dla rozpędzonych gdańszczan. Podopieczni Vitka kontynuowali strzelaninę w trzeciej odsłonie, ostatecznie wygrywając aż 16:0.

Kolejne mecze gdański zespół rozegra w sobotę i niedzielę, 14-15 października, kiedy to do Hali Olivia zawitają JKH GKS II Jastrzębie i Polonia Bytom.

Tabela MHL. Tabela MHL.

Wyniki meczów MHL (08.10)

SMS PZHL Katowice - MOSM Tychy 4:3d. (1:1, 1:2, 1:0, d. 1:0)
SMS Toruń - Cracovia 4:9 (0:1, 2:3, 2:5)
JKH GKS II Jastrzębie - Niedźwiadki Sanok 12:3 (6:0, 1:1, 5:2)