Hokeiści MH Automatyki Gdańsk wreszcie pokonali Zagłębie Sosnowiec

11 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Już w 10. minucie meczu Wladislaw Jełakow strzelił bramkę, która zapewniła MH Automatyce Gdańsk zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec. Już w 10. minucie meczu Wladislaw Jełakow strzelił bramkę, która zapewniła MH Automatyce Gdańsk zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali w Hali Olivia Zagłębie Sosnowiec 3:2 (3:1, 0:1, 0:0). W pierwszych 10 minutach popisali się świetną skutecznością, ale przez kolejną część meczu nie mogli już pokonać bramkarza rywali. To jednak nie przeszkodziło przełamać klątwy Zagłębia, z którym we wcześniejszych meczach w tym sezonie gdańszczanie przegrywali trzykrotnie. W poniedziałek o godz. 19 zmierzą się na wyjeździe z Energą Toruń.

3:2 Kania as. Akimoto 23:38

MH AUTOMATYKA: Cowley; Cunik, Maly - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec; Leśniak, Dolny - Smal, Rompkowski, Samusienko

Zagłębie: Radziszewski; Turon, Horzelski - Stoklasa, Słaboń, Butsenko; Akimoto, Podsiadło - Luka, Kania, Kozłowski; Charousek, Działo - Jaskólski, Rutkowski, Bernacki; Znosko, Gniewek - Stojek, Sikora, Jarosz

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk mieli rachunki do wyrównania z zawodnikami Zagłębia Sosnowiec. W końcu przegrali z nimi w trzech wcześniejszych spotkaniach tego sezonu, w tym ostatnim, na wyjeździe po dogrywce 3:4. W piątek chcieli szybko załatwić sprawę, aby powiększyć przewagę nad goniących ich w tabeli Zagłębiem.

Choć już w 2. minucie, grając w osłabieniu stracili bramkę, której autorem był Damian Słaboń, to już niespełna 4 min. później mieliśmy remis. Szymon Marzec wykorzystał błąd rywala, przejął podanie i pokonał bramkarza Zagłębia. 64 sekundy później gdańszczanie byli już na prowadzeniu. Josef Vitek przeprowadził akcję prawym skrzydłem, podał przed bramkę do Petra Polodny, a ten pewnym strzałem wpakował krążek do siatki. Gospodarze poszli za ciosem i w 10. min. mieli na koncie trzy bramki. Wladislaw Jełakow minął niemal wszystkich hokeistów Zagłębia, strzelił i zdobył gola (3:1).

Drugie 10 min. pierwszej tercji upłynęły bez bramki, choć MH Automatyka miała ku temu dwie bardzo dobre sytuacje. Druga tercja zaczęła się lepiej dla gości. Po wybiciu przez nich krążka dopadł do niego tuż przed Evanem Cowley'em Tomas Kania i spokojnie umieścił go pomiędzy parkanami bramkarza (2:3). Aleksander Gołowin czy Jan Steber mogli jeszcze w tej części gry przywrócić dwubramkowe prowadzenie MH Automatyce, ale w klarownych do zdobycia gola sytuacjach nie trafiali w krążek.

Zagłębie także było nieskuteczne, więc na trzecią tercję drużyny wyjechały przy wyniku 3:2 dla gdańszczan. Na jej starcie Vitkowi nie udało się zaskoczyć Rafała Radziszewskiego, a następnie sytuację sam na sam z bramkarzem gości zmarnował Gołowin. Rosjanin popisał się ładnym strzałem w 46. min, ale i tym razem górą był Radziszewski. Gdańszczanie przeważali, ale nie byli w stanie postawić kropki nad i. Dlatego emocje mieliśmy do samego końca. W ostatnich minutach Radziszewski zjeżdżał do boksu, aby Zagłębie mogło grać w przewadze. To także im nie pomogło.

12 Kadra PZHL 22 2 0 2 18 39:162 8
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2019-01-11

Wyniki 37 kolejki

• MH AUTOMaTYKA GDAŃSK - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
  • Unia Oświęcim - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
  • Węglokoks Kraj Polonia Bytom - GKS Tychy 1:15 (0:4, 0:7, 1:4)
  • JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
  • Tauron KH GKS Katowice - PGE Orlik Opole 8:2 (3:0, 5:1, 0:1)