Stoczniowiec przegrał w Katowicach

11 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Fatalna seria gdańskich hokeistów trwa. W Katowicach po strzale Kacpra Różyckiego (na zdjęciu) był remis 1:1, ale ostatecznie goście przegrali różnicą czterech bramek. Fatalna seria gdańskich hokeistów trwa. W Katowicach po strzale Kacpra Różyckiego (na zdjęciu) był remis 1:1, ale ostatecznie goście przegrali różnicą czterech bramek.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 przegrali na wyjeździe z GKS Katowice 2:6 (0:1, 1:3, 1:2). Dla przebiegu spotkania kluczowe były 54 sekundy drugiej tercji, w której goście stracili aż trzy bramki. Piąta z rzędu porażka gdańszczan w PHL sprawia, że do 8. miejsca gwarantującego udział w play-off tracą już 14 pkt. W niedzielę o godz. 17 podopieczni Petera Ekrotha zagrają w hali "Olivia" z SMS Sosnowiec. Wstęp w cenie 15 i 10 zł.

6:2 Krzysztof Kantor as. Josepher - Skutchan 50:43

GKS: Kostur, Grajewski - Olearczyk, Rąpała, Śliwiński, Majoch, Lorek - Porejs, Krawczyk, Biały, Nahunko, Troszyn - Peca, Barlock, Bielec, Sawicki, Strzyżowski - Korzestański, Jaworski, Sikora, Bogdziul

STOCZNIOWIEC 2014: Kieler, Szczerba - Kantor, Josepher; Lehmann, Nowak; Dolny, Wachowski; Wsół - Gościński, Steber, Skutchan; Marzec, Różycki, Wrycza; Dolny, Wachowski, Pesta; Rompkowski, Szczerbakow

JAN STEBER: NIE MOŻEMY CIĄGLE TŁUMACZYĆ SIĘ MŁODYM ZESPOŁEM

Dwa tygodnie przerwy, rozmowy trenera z zawodnika i rozstanie z dwoma graczami nie pomogły przerwać niemocy gdańskich hokeistów. W Katowicach podopieczni Petera Ekrotha podjęli równą walkę z GKS tylko przez pół spotkania.

Na pierwszą straconą bramkę po zaskakującym strzale spod bandy, gdańszczanie zdołali odpowiedzieć bo akcji Wojciecha WryczyKacpra Różyckiego w drugiej tercji. Niestety, remis utrzymali krótko, a katowiczanie odzyskali prowadzenie w bardzo zdecydowany sposób.

GKS na 2:1 trafił podczas gry w przewadze po karze dla Kamila Dolnego. Wówczas ruszyła lawina i gospodarze w ciągu 54 sekund zdobyli trzy bramki z rzędu! Po tej strzelaninie goście już się nie podnieśli. Na otwarcie trzeciej tercji tuż przy słupku gumę do bramki Kielera wpakował Dawid Majoch, a chwilę później sytuację sam na sam z bramkarzem MH Automatyki Stoczniowca 2014 wykorzystał Dominik Nahunko.

Na 10 minut przed końcem spotkania drugą bramkę dla gości zdobył Krzysztof Kantor. Obrońca gdańszczan zaskoczył bramkarze strzałem pod poprzeczkę z niebieskiej linii. Dla przyjezdnych było to jednak trafienie wyłącznie na otarcie łez.

W niedzielę o godz. 17 podopieczni Petera Ekrotha zagrają w hali "Olivia" z SMS Sosnowiec. Wstęp w cenie 15 i 10 zł. Gdańszczanie będą niekwestionowanym faworytem tego spotkania, ale nawet komplet punktów nie poprawi ich notowań w tabeli. Beniaminek PLH do ósmego miejsca premiowanego awansem do play-off traci już 14 punktów, bo do tylu przewagę powiększyli katowiczanie.

Przypomnijmy, że runda zasadnicza PHL zakończy się na 20 kolejkach 26 listopada. Następnie górna szóstka i dolna piątka z tabeli zagrają osobno, po cztery mecze aż do fazy play-off, do której przedostaną się dwa najlepsze zespoły z dolnej piątki. Dwie najsłabszy drużyny za wyjątkiem SMS Sosnowiec, rywalizować będą o utrzymanie.

Wyniki 18 kolejki

• GKS Tychy - Tempish Polonia Bytom 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
  • GKS Katowice - MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
  • TatrySki Podhale - Unia Oświęcim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
  • Comarch Cracovia - PGE Orlik Opole 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
  • SMS Sosnowiec - Nesta Mires Toruń 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
  • pauza: JKH GKS Jastrzębie

Opinie (128) 1 zablokowana

• Ciekawe czy doczekam się w tym sezonie że trójmiasto napisze że Stocznia wygrała??? (3)

Szkoda ...ale cóż..pompowanie balonika było jak zwykle!

I przypomina mi się stare motto..." Ja pokaże Ci jak gram a Ty mi powiesz ile zarobię" ale w Polsce obowiązuje" powiedz mi ile zarobię a ja pokaże jak gram"

• 22 6

• jutro sms (2)

chyba tylko z młodzieżowcami są w stanie wygrać...

• 2 2

• Obawiam się, że dla nich nawet ci smarkacze, to za wysokie progi (1)

Ktoś tu niedawno się podpalał, ze play-offy są w zasięgu Stoczni.

Znowu te idiotyczne mrzonki.
      Redaktorze, obudź się i przejrzyj na oczy. Ta drużyna wraca do I ligi i to coraz szybciej.

• 4 8

• Zamiast minusować, podajcie jakikolwiek sensowny argument za błędnością mojej tezy

• 2 2

• Takich cieniasów "wyprodukował" Wróbel i Walicki...

obydwaj wazeliniarze prezia Kosteckiego.

• 1 1

• BRAMKI

3 BRAMKI W NIECAŁĄ MINUTĘ? chyba powinna być zmiana bramkarza trochę wcześniej....

• 28 4

• Dwie kary za nadmierną liczbę graczy na lodzie?

Niedługo mikołajki. Proponuję po raz drugi żebyśmy jako kibice zrobili kwestę na rzecz liczydeł dla zawodników, albo jakieś kalkulatory proste bez pierwiastków. Tylko dodawanie i odejmowanie.
    A tak na poważnie - jak Katowice nas tak leją, zastanawiam się jaki obraz gry zobaczymy w niedzielę. Oby tylko zdobyli jedną bramkę więcej niż SMS.
    W ogóle zatrważa mnie ilość kar... znowu.
    Nie wiem jak ten mecz wyglądał, ale sądząc po przebiegu, starczyło im sił na jedną tercję.
    Może i tym razem będzie wytłumaczenie? Podróż daleka i męcząca.
    Weźcie się do kupy. A najbardziej w lustro niech spojrzy Szwed.

• 26 4

• PATYKI

przegrana i stoczniowiec to jedno. Starej gwardii nie ma , sa teraz tylko patyki i leszcze. Cienkie Bolki. NAwet Szwed trener zaniemogl by z tych leszczy ulepic zawodnikow. Wam potrzeba LAT zeby cos soba prezentowac. Pora gasic swiatlo i rozpedzic do roboty tych amatorow

• 14 8

• Chyba czas na NIKIFORA (1)

• 20 5

• grał ostatni kwadrans

• 4 2

• (4)

Czuć, że ewidentnie brakuje Sochackiego i Ziółkowskiego. Kolejny błąd zarządu!