Stoczniowiec przegrał w Katowicach

11 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Fatalna seria gdańskich hokeistów trwa. W Katowicach po strzale Kacpra Różyckiego (na zdjęciu) był remis 1:1, ale ostatecznie goście przegrali różnicą czterech bramek. Fatalna seria gdańskich hokeistów trwa. W Katowicach po strzale Kacpra Różyckiego (na zdjęciu) był remis 1:1, ale ostatecznie goście przegrali różnicą czterech bramek.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 przegrali na wyjeździe z GKS Katowice 2:6 (0:1, 1:3, 1:2). Dla przebiegu spotkania kluczowe były 54 sekundy drugiej tercji, w której goście stracili aż trzy bramki. Piąta z rzędu porażka gdańszczan w PHL sprawia, że do 8. miejsca gwarantującego udział w play-off tracą już 14 pkt. W niedzielę o godz. 17 podopieczni Petera Ekrotha zagrają w hali "Olivia" z SMS Sosnowiec. Wstęp w cenie 15 i 10 zł.

6:2 Krzysztof Kantor as. Josepher - Skutchan 50:43

GKS: Kostur, Grajewski - Olearczyk, Rąpała, Śliwiński, Majoch, Lorek - Porejs, Krawczyk, Biały, Nahunko, Troszyn - Peca, Barlock, Bielec, Sawicki, Strzyżowski - Korzestański, Jaworski, Sikora, Bogdziul

STOCZNIOWIEC 2014: Kieler, Szczerba - Kantor, Josepher; Lehmann, Nowak; Dolny, Wachowski; Wsół - Gościński, Steber, Skutchan; Marzec, Różycki, Wrycza; Dolny, Wachowski, Pesta; Rompkowski, Szczerbakow

JAN STEBER: NIE MOŻEMY CIĄGLE TŁUMACZYĆ SIĘ MŁODYM ZESPOŁEM

Dwa tygodnie przerwy, rozmowy trenera z zawodnika i rozstanie z dwoma graczami nie pomogły przerwać niemocy gdańskich hokeistów. W Katowicach podopieczni Petera Ekrotha podjęli równą walkę z GKS tylko przez pół spotkania.

Na pierwszą straconą bramkę po zaskakującym strzale spod bandy, gdańszczanie zdołali odpowiedzieć bo akcji Wojciecha WryczyKacpra Różyckiego w drugiej tercji. Niestety, remis utrzymali krótko, a katowiczanie odzyskali prowadzenie w bardzo zdecydowany sposób.

GKS na 2:1 trafił podczas gry w przewadze po karze dla Kamila Dolnego. Wówczas ruszyła lawina i gospodarze w ciągu 54 sekund zdobyli trzy bramki z rzędu! Po tej strzelaninie goście już się nie podnieśli. Na otwarcie trzeciej tercji tuż przy słupku gumę do bramki Kielera wpakował Dawid Majoch, a chwilę później sytuację sam na sam z bramkarzem MH Automatyki Stoczniowca 2014 wykorzystał Dominik Nahunko.

Na 10 minut przed końcem spotkania drugą bramkę dla gości zdobył Krzysztof Kantor. Obrońca gdańszczan zaskoczył bramkarze strzałem pod poprzeczkę z niebieskiej linii. Dla przyjezdnych było to jednak trafienie wyłącznie na otarcie łez.

W niedzielę o godz. 17 podopieczni Petera Ekrotha zagrają w hali "Olivia" z SMS Sosnowiec. Wstęp w cenie 15 i 10 zł. Gdańszczanie będą niekwestionowanym faworytem tego spotkania, ale nawet komplet punktów nie poprawi ich notowań w tabeli. Beniaminek PLH do ósmego miejsca premiowanego awansem do play-off traci już 14 punktów, bo do tylu przewagę powiększyli katowiczanie.

Przypomnijmy, że runda zasadnicza PHL zakończy się na 20 kolejkach 26 listopada. Następnie górna szóstka i dolna piątka z tabeli zagrają osobno, po cztery mecze aż do fazy play-off, do której przedostaną się dwa najlepsze zespoły z dolnej piątki. Dwie najsłabszy drużyny za wyjątkiem SMS Sosnowiec, rywalizować będą o utrzymanie.

Wyniki 18 kolejki

• GKS Tychy - Tempish Polonia Bytom 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
  • GKS Katowice - MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
  • TatrySki Podhale - Unia Oświęcim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
  • Comarch Cracovia - PGE Orlik Opole 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
  • SMS Sosnowiec - Nesta Mires Toruń 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
  • pauza: JKH GKS Jastrzębie

Opinie (128) 1 zablokowana

• Odwalcie sie od Kilera, kibice sukcesu z d*py (8)

Zwroccie uwage ze hokej to gra zespolowa, jak druzyna jest zle ustawiona, trener kumpluje sie z glownym sponsorem i robiaw gdansku co chca to jak to ma wygladac? Ekrot robi co chce i nikt nie wyciaga konsekwencji a czemu??? Bo kto z zarzadu zna sie tam na hokeju?? Ekrot urobil sponsora, sa kumplami itam nigdy druzyny nie bedzie. Czepiacie sie kilera a chlopak jako jeden z nielicznych stara sie i angazuje w ten caly cyrk. W hokeja gra druzyna a nie bramkarz pajace!!!

• 16 9

• To nie pisał Były bramkarz i obecny trener Stoczniowca (1)

Jak widać w internecie można wszystko , nawet podpisać się czyimś nazwiskiem, przy okazji sprowokować niepotrzebną dyskusję.
      Paweł Jakubowski : Szanuję całe nasze gdańskie środowisko hokejowe , nie poczuwam się żeby cokolwiek komentować tym bardziej nie jest to moja sprawa, i nie jestem do tego upowazniony !!!!! Z wielkim zaciekawieniem przeczytałem co ma do powiedzenia , podszywający się , bądź mający te same nazwisko co ja. Ze sportowym pozdrowieniem Trener Paweł jakubowski !!!!!

• 8 0

• Jakubowski trenuj młodych a masz to w d....

• 0 8

• odwalic sie od kielera

Jakubek ty kurka chyba kpisz to bramkarze u amatorow szybciej przechodza od slupka do slupka gdzie kieler zanim sie ruszy to juz dwa razy go mozna objechac . a co do bronienia to kurka smieszny jestes sam nie potrafiles bronic w stoczniowcu i grzales d*pe na lawie i masz czelnosc sie wypowiadac gwiazdorze

• 6 11

• "Pajacem" powinieneś nazwać panie/ni Jakubowski Kielera, który w czasie 1 minuty nie broni trzech strałów na bramkę.

Panie/ni Jakubowski, jeżeli uważasz, ze Kieler jako "jeden z nielicznych angażuje się"
      To przekaż panie/ni Jakubowski,, żeby się nie angażował, i wraca do Sosnowca.

• 4 8

• Wszyscy tej druzynie graja slabo i zarzad, trener i zawodnicy. Ot cala prawda.

• 6 4

• Apel do zarządu (4)

To był bardzo dobry plan. Sprzedać pewnego rodzaju produkt. Dobry hokej. W nawiązaniu do wieloletnich najlepszych tradycji gdańskiego hokeja. Nie ma produktu. Jest bardzo wiele negatywnych emocji. Trzeba reagować. Szczerze, nie sądzę że chodzi tu o drużynę. Chodzi o kogoś kto w nią tchnie ducha walki. I przywróci wiarę. Także nam. Zmeczonym całą tą sytuacją kibicom. Nie oczekiwalismy zwycięstw ale zaangażowania. Nazwa Stoczniowiec zobowiązuje!

• 4 0

• (3)

Gdyby spojrzeć na to szerzej/głębiej to przecież "wieloletnią najlepszą tradycją gdańskiego hokeja" było właśnie branie w d... od prawie wszystkich.

Czyli jest ciągłość :D

• 0 2

• (2)

Było "najlepszych" czyli między innymi brazowy medal ale i okres w ktorym nasza młodZież bez żadnych kompleksów walczyła o zwycięstwo w każdym meczu. Również z najlepszymi...

• 2 0

• (1)

Przede wszystkim zdobywaliśmy medale w mistrzostwach polski juniorów praktycznie od 2003 do 2011 mieliśmy jakiś medal a później te talenty w naturalny sposób przechodziły do seniorskiej drużyny. To była podstawa tej druzny

• 1 1

• to se vrati

jeszcze będzie pięknie

• 4 0

• (1)

Stocznia powinna sklad kompletowac ze swoich wychowankow, ale niestety klasy hokejowe to zajecia sportowe dla niewyrosnieych dzieciakow ktorych rodzice maja wielkie ambicje na sukces na miare Czerkawskiego. Waga kogucia a ambicje molosa. Ale co to mowic skoro trener zadnego sukcesu nie ma to premiuje takich wypierdkow. Jak przychodzi czas na tworzenie seniorskiej druzyny to okazuje sie ze zawodnikow nie ma bo kto chce miec w skladzie takie miernoty .Przylozenie z bara i dwa salta w powietrzu robi .

• 3 3

• zanim przyłożysz z bara to ten "niewyrośnięty" 7 razy cię objedzie.

• 2 2

• czy szcz ały czy bramki

w piędziesiąd czy sekundy

• 0 4

• dokładnie w 53 sekundy straciliśmy 3 bramki (1)

trzy strzały i trzy bramki.

• 7 2

• amen

• 5 2

• (2)

A nasze zagraniczne napadziory czemu nie grali? Chorzy czy ktos sie opamietal i wracaja do domu?

• 5 0

• (1)

no właśnie, gdzie Szwed i Amerykanin?

• 0 0

• Adrian kaszel-dał

• 4 0

• niektórzy z was tu piszących, tak kaleczą polski język, że szcz@ć się chce ze śmiechu (1)

szcz@ł na bramkę? szc@ły? szczelać?
    Skąd to kaleczenie? No chyba przykład idzie z góry, bo nawet Wiesław Jobczyk, w trakcie komentowania meczy hokejowych w TVP Sport mówi np;
    szcz@ł na bramkę (strzał), albo szcz@ł jak szcz@ł@ (strzał, strzała)

dlaczego szcz? zamiast strz?

• 4 2

• a dlaczego meczy zamiast meczów ??

• 4 3

• jak byśćie nie marudzili to... (2)

nic nie wydumacie,trzeba mieć "samolotowy" budżet bo żaden najlepszy nawet ślizgacz nie wytrzyma sezonu w autobusie.

• 2 8

• (1)

Stocznia i w autobusie byla postrachem całej Polski. I yo kilka lat temu. Te same chłopaki w liczbie ok 10ciu stanowią o kadrze Polski i sile różnych niecienkich klubów.

• 6 0

• I wtedy nie jechało się autostradą na południe, tylko starą wąską dziurawą DK1 lub ewentualnie DK7.

Poza tym do nas też nikt samolotem nie przylatuje chyba, nawet Tychy autokarem :)

• 6 0

• (6)

Nikt meczu nie widział a tu jakiś najazd na bramkarza

skąd wiecie w jakich sytuacjach te bramki padły???