Stoczniowiec dwukrotnie pokonał Podhale

22 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 19:09 (22 lutego 2015)
Filip Pesta (na zdjęciu) i Wojciech Wrycza zdobyli w sobotę dla Stoczniowca po trzy bramki. W niedzielę Stoczniowiec był mniej skuteczny, ale zagrał za to "na zero z tyłu". Filip Pesta (na zdjęciu) i Wojciech Wrycza zdobyli w sobotę dla Stoczniowca po trzy bramki. W niedzielę Stoczniowiec był mniej skuteczny, ale zagrał za to "na zero z tyłu".

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca pokonali w Hali Olivia PPWSZ Podhale Nowy Targ 9:3 (3:1, 3:0, 3:2) i 3:0 (1:0, 0:0, 2:0), odnosząc siódme i ósme z rzędu zwycięstwo w I lidze. W sobotę bramkę w debiutanckim występie zdobył Ukrainiec Nikolaj Onyszczenko. Natomiast w niedzielę po czteroletniej przerwie w gdańskiej drużynie zaprezentował się obrońca Paweł Skrzypkowski. - Udowodniliśmy, iż jesteśmy już gotowi na play-off - podkreśla wiceprezes klubu, Arkadiusz Bruliński.

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 - PPWSZ Podhale Nowy Targ 9:3 (3:1, 3:0, 3:2)
9:3 Maksim Kondraszow - Paramonow - Aleksei Uglow 56 min

MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC: Witkowski, Tomczyk - Leśniak, Lehmann; Wrycza, Ziółkowski, Zaleski - Ruszkowski, Wachowski; Serwiński, Pesta, Stasiewicz - Puchalski, Iwanow; Urbaniak, Krasakiewicz, Sochacki oraz Kulczyk, Szczerbakow, Onyszczenko

PPWSZ PODHALE: Michałczak, Lapszenkow - Gaczoł, Wojdyła; Stypuła, Kmiecik, Kolasa - Petriszcze, Latiuk - Pramonow, Uglow, Kondraszow oraz Czobonian, Michalski, Islamow

Pewni udziału w play-off gdańszczanie, do sobotniego spotkania przystąpili bez Pawlo Tarana. Obrońca, który od czasu grudniowego transferu jest silnym punktem zespołu, nabawił się urazu kolana podczas poprzednich meczów przeciwko SMS I Sosnowiec. Hokeista trenuje z zespołem, ale trenerzy Janusz BochińskiKrzysztof Lehmann zdecydowali, iż Ukrainiec odpocznie od meczów do czasu najważniejszych spotkań w sezonie.

Podhale do Gdańska przyjechało prosto po piątkowym, przegranym 4:7 meczu z Nestą Toruń. Zmęczenie w zespole Andrieja Parfenowa było widoczne, a sił na równorzędną grę ze Stoczniowcem starczyło im na niespełna kwadrans.

- W naszym wykonaniu pierwsze 10 minut było bardzo kiepskie. Na szczęście dobrze w bramce spisywał się Tomasz Witkowski i jakoś przetrwaliśmy ten okres. Później rządziliśmy na lodzie, a stracone bramki to tylko efekt rozluźnienia i pewnej nonszalancji naszych zawodników - mówi trener Bochiński.

Po trzy bramki zdobyli Wojciech WryczaFilip Pesta, a trzy asysty i trafienie zapisał na swoim koncie Jakub Stasiewicz. W zespole gospodarzy zadebiutował Nikolaj Onyszczenko. Ukraiński napastnik raczej nie będzie wzmocnieniem na miarę swojego rodaka Tarana, ale zaprezentował się przyzwoicie, a w dodatku debiut na oczach ponad 1000 kibiców okrasił golem.

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 - PPWSZ Podhale Nowy Targ 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
1:0 Michał Urbaniak as. Mikołaj Krasakiewicz - Michał Sochacki 16 min
2:0 Tomasz Ziółkowski - Sebastian Wachowski - Wojciech Wrycza 45 min
3:0 Ziółkowski - Grzegorz Zaleski 54 min

MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC: Witkowski- Skrzypkowski, Lehmann; Wrycza, Ziółkowski, Zaleski - Ruszkowski, Wachowski; Serwiński, Pesta, Stasiewicz - Leśniak, Iwanow; Urbaniak, Krasakiewicz, Sochacki oraz Puchalski, Kulczyk, Szczerbakow, Onyszczenko

PPWSZ PODHALE: Musin - Gaczoł, Wojdyła; Stypuła, Kmiecik, Kolasa - Petriszcze, Latiuk - Pramonow, Uglow, Kondraszow oraz Czobonian, Michalski, Islamow

W niedzielnym rewanżu debiut zaliczył powracający do Gdańska wychowanek GKS Stoczniowiec Paweł Skrzypkowski. 29-letni obrońca ma pomóc drużynie przede wszystkim w play-off.

- Ma za sobą prawie roczną przerwę od grania, ale na treningach widać, że wniesie dużo dobrego do zespołu. Wzmocnienia potrzebne nam są szczególnie na tyłach i Paweł nam to zapewni. Potrzebuje jedynie kilku spotkań, aby nabrać ogrania i myślę, że bardzo nam pomoże - mówił przed tym spotkaniem trener Bochiński.

Skrzypkowski szybko potwierdził słowa szkoleniowca, bo w jego grze od pierwszych minut było widać duże doświadczenie, które pomogło Stoczniowcowi zachować tym razem czyste konto.

Spotkanie było jednak bardziej wyrównane i po dwóch tercjach gospodarze prowadzili tylko dzięki trafieniu Michała Urbaniaka.

W drugiej partii po ataku Oskara Lehmanna doszło do bójki, w którą gdańszczanin wdał się z Mateuszem Wojdyłą. To starcie wywołało większą przepychankę pomiędzy zespołami, po której obaj wspomnieni otrzymali po karze meczu.

W ostatnich 20 minutach gry błysnął Tomasz Ziółkowski. 26-letni napastnik, który gra mimo doskwierającej mu od dłuższego czasu kontuzji kolana, zanotował dwa trafienia i ustalił wynik spotkania.

- Wynik rewanżu znacznie lepiej oddał to jak wyrównane były te spotkania. Dla nas mecze z Podhalem były znakomitym sprawdzianem przed fazą play-off. Cieszy nas szczególnie gra w obronie i myślę, że nasz zespół udowodnił, iż jest już gotowy na decydujące mecze - cieszył się po meczu wiceprezes Stoczniowca 2014 Arkadiusz Bruliński.

Pozostałe weekendowe dwumecze:
Legia Warszawa - SMS I Sosnowiec 2:3 (0:0, 0:3, 2:0) i 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Zagłębie Sosnowiec - KTH Krynica 5:3 (1:2, 3:1, 1:0) i 7:4 (4:1, 2:0, 1:3)

Terminarz  i wyniki Stoczniowca 2014 w sezonie zasadniczym
27 września SMS I  Sosnowiec (wyjazd) 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
28 września SMS I Sosnowiec (wyjazd) 4:6 (0:3, 3:0, 1:3)
4 października SMS II Sosnowiec (dom) 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
5 października SMS II Sosnowiec (dom) 17:1 (3:0, 6:1, 8:0)
11 października UKH Dębica (wyjazd) 9:3 (2:1, 5:1, 2:1)
12 października UKH Dębica (wyjazd) 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
18 października KTH Krynica (wyjazd) 8:4 (0:4, 3:0, 5:0)
19 października KTH Krynica (wyjazd) 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d.0:0, k. 1:2)
25 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
26 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)
15 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
16 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:6 (2:0, 0:5, 0:2)
29 listopada Legia Warszawa (dom) 9:2 (2:1, 3:1, 4:0)
30 listopada Legia Warszawa (dom) 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
20 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd) 4:10 (1:1, 1:9, 2:0)
21 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd) 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
3 stycznia KTH Krynica (dom) 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
4 stycznia KTH Krynica (dom) 4:6 (2:2, 2:3, 0:1)
10 stycznia Zagłębie Sosnowiec (wyjazd) 0:6 (0:2, 0:4, 0:0)
11 stycznia Zagłębie Sosnowiec (wyjazd) 2:9 (0:4, 1:3. 1:2)
17 stycznia Nesta Toruń (dom) 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
18 stycznia Nesta Toruń (dom) 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
24 stycznia UKH Dębica (dom) 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
25 stycznia UKH Dębica (dom) 14:3 (3:0, 5:1, 6:2)
31 stycznia Legia Warszawa (wyjazd) 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
1 lutego Legia Warszawa (wyjazd) 5:3 (2:1, 1:1, 2:0)
4 lutego SMS I Sosnowiec (dom) 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
5 lutego SMS I Sosnowiec (dom) 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
21 lutego PPWSZ Podhale Nowy Targ (dom) 9:3 (3:1, 3:0, 3:2)
22 lutego PPWSZ Podhale Nowy Targ (dom) godz. 16
28 lutego SMS II Sosnowiec (wyjazd)
1 marca SMS II Sosnowiec (wyjazd)

Opinie (84) 7 zablokowanych

• Dzięki chłopaki za ambitną grę!! I zwycięstwo! (15)

Pytanie dla zorientowanych. Bramkarz z NT dostał 10min kary za niesportowe zachowanie W III tercji. I nie odsiedział jej. Nawet nie został zmieniony. KTO WIE DLACZEGO???

• 16 2

• ja się dołączam do pytania (1)

I powiem więcej! Kiedy kara 10minut była odliczana, dostał drugą 2-minutową za wystrzelenie krążka. Więc może on miał jakąś "gwiazdkę" ? ;)

• 2 2

• a tę 2 minutową karę ktoś za niego siedział - więc OK

• 4 0

• Może sędzia nie chciał już bardziej osłabiać Podhala (mieli mało zawodników), czy coś w tym stylu. Jeśli jest tu jakiś ekspert to niech się wypowie.

• 1 1

• Kara dla bramkarza (5)

O rany, ludzie (mieniący się kibicami?!?) Bramkarz nie odsiaduje indywidualnych kar - robią to za niego zawodnicy z pola. Tyle w temacie

• 4 2

• Ale tej 10-ki nikt nie odsiadywał

i tu powstaje pytanie, co mówią przepisy

• 1 0

• Właśnie kolego.... (3)

"Zorientowany" jesteś kolego aż za bardzo... Nikt nie siedział tej kary za bramkarza. Co więcej to kara indywidualna była - więc gracz siedzi a gra toczy się dalej. Jak mu się kara kończy,to odczekiwuje się do pierwszej przerwy w grze żeby mógł opuścić karny box. Oczywiście w tym wypadku na logikę powinien wejść za niego drugi bramkarz i po temacie.
        Może i z nas kibice "mieniący się" (ciekawe skąd to wiesz!!!???) ale- jeśli mogę mówić przynajmniej za siebie - to chciałbym znać reguły gry... Myślałem że znam...

• 1 1

• Do "właśnie kolego" (2)

Pierwszej kary za niesportowe zachowanie (10 minut) dla bramkarza nikt nie odsiaduje, gdyż to kara indywidualna.
          Gdyby bramkarz w meczu dostał drugie takie upomnienie, równa się ono karze meczu. Wówczas bramkarz zjeżdża do szatni, wchodzi rezerwowy (bądź zawodnik z pola - wtedy dostaje 10 minut na przebranie się w strój) a na łąwkę kar na 5 minut idzie zawodnik z pola, który w momencie nałożenia kary był na lodzie. Tyle w temacie

• 1 0

• (1)

Odsiaduje, odsiaduje. Nie było mnie na tym meczu, ale zgaduje, że skoro była to trzecia tercja, to mogło zostać mniej niż 10 min. do końca meczu, wiec zastępca i tak by nie zagrał, więc poszedł do szatni.

• 0 0

• było około 12 minut bo też się nad tym zastanawiałem pytanie.. czy bramkarz dostał 10+2 jezeli nie - nikt nie miał obowiązku odsiadywać za niego kary indywidualnej. Poprostu druga " dycha " skutkowała by karą meczu za niesportowe zachowanie...

• 0 0

• (2)

w zastępstwie za bramkarza siedzą tylko, gdy wpływa to na osłabienie drużyny, za 10min bramkarza nie ma zmiennika, dopiero gdy dostanie druga 10 (czyli wtedy karę meczu) to idzie pod prysznic