Wiadomości

stat

Hokej. MH Automatyka Gdańsk bez licencji. Prezes Purzyński: Nie ma obaw

Lotos PKH Gdańsk

MH Automatyka nie ogłosiła jeszcze ani jednego kontraktu, a w dodatku nie otrzymała licencji na grę w PHL w pierwszym terminie. Prezes klubu zapewnia, że jedno i drugie to tylko kwestia czasu.
MH Automatyka nie ogłosiła jeszcze ani jednego kontraktu, a w dodatku nie otrzymała licencji na grę w PHL w pierwszym terminie. Prezes klubu zapewnia, że jedno i drugie to tylko kwestia czasu. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

MH Automatyka Gdańsk to jeden z trzech klubów, który nie otrzymał licencji na grę w Polskiej Hokej Lidze 2019/20. Podobnie jak Energa Toruń i TatrySki Podhale Nowy Targ, gdański klub musi uzupełnić dokumentację. - Dopinamy budżet i musimy sfinalizować kwestie dotyczące współpracy z grupami młodzieżowymi. Nie ma takiej opcji, że finalnie nie otrzymamy licencji - uspokaja prezes Bartosz Purzyński.Z dziesięciu klubów, które złożyły wnioski o przyznanie licencji na grę w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2019/20, pozytywnie rozpatrzono wnioski siedmiu. W pierwszym terminie do gry w krajowej elicie dopuszczone zostały: Comarch Cracovia, Taurom KH GKS Katowice, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, Re-Plast Unia Oświęcim, beniaminek Naprzód Janów i Zagłębie Sosnowiec.

Do uzupełnienia dokumentacji, zgodnej z harmonogramem procedur uzyskania licencji, wezwane zostały: Energa Toruń, TatrySki Podhale Nowy Targ oraz MH Automatyka Gdańsk.

- Na uzupełnienie dokumentów mamy siedem dni. Jeśli nie zdążymy tego zrobić w drugim terminie, mamy jeszcze procedurę odwoławczą. Opóźnienie wynika z tego, że dopinamy budżet i finalizujemy rozmowy ze sponsorami. Musimy także podpisać wszystkie dokumenty związane z współpracą z grupami młodzieżowymi oraz drużyną występującą w I lidze - wyjaśnia prezes gdańskiego klubu Bartosz Purzyński.

Przeczytaj o zmianach w Polskiej Hokej LidzeWłodarz ćwierćfinalisty ubiegłego sezonu przypomina, że podobna sytuacja była w poprzednich latach.

- Rok rocznie mamy do uzupełnienia dokumentacje przed startem. Od dwóch lat proces licencyjny zaczyna się dużo szybciej, aby móc szybciej przygotować terminarz i zaplanować rozgrywki. To bardzo dobrze, natomiast na wszystko jest mniej czasu. Rozmowy ze sponsorami są priorytetem i naprawdę brakuje nam niewiele, aby do wszystko dopiąć. Na dzisiaj nie ma takiej możliwości, że finalnie nie otrzymamy licencji - mówi Purzyński.

Przeczytaj jak Szymon Marzec i reprezentacja Polski otarli się o awans w mistrzostwach świataKibice niecierpliwią się, gdyż gdański klub nie ogłosił jeszcze żadnego kontraktu na nowy sezon. Wiadomo, że MH Automatyka chce zachować trzon zespołu, który na razie opuścili Matej CunikEvan Cowley oraz kończący karierę Kamil Dolny. Nowy sezon rozpocznie się we wrześniu.

- Prosiłbym jeszcze o odrobinę cierpliwości. Przed publikacją informacji na temat kształtu nowej drużyny podpisy muszą znaleźć się najpierw na umowach ze sponsorami - kończy prezes gdańskich hokeistów.
Ruchy kadrowe w MH Automatyce przed sezonem 2019/20

Odeszli: Matej Cunik (pozycja: obrońca, nowy klub: Zagłębie Sosnowiec), Evan Cowley (bramkarz, Odense Bulldogs, Dania), Kamil Dolny (obrońca, koniec kariery)

Opinie (56) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Lotosu

data meczu: 15.09.2019

KH Toruń
:
LOTOS PKH Gdańsk
mecz ligowy

Aktualna tabela

Polska Hokej Liga
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 Comarch Cracovia 0 0 0 0 0 0:0 0
2 Energa Toruń 0 0 0 0 0 0:0 0
3 GKS Tychy 0 0 0 0 0 0:0 0
4 JKH GKS Jastrzębie 0 0 0 0 0 0:0 0
5 Kadra PZHL 0 0 0 0 0 0:0 0
6 LOTOS PKH GDAŃSK 0 0 0 0 0 0:0 0
7 Naprzód Janów 0 0 0 0 0 0:0 0
8 Re-Plast Unia Oświęcim 0 0 0 0 0 0:0 0
9 TatrySki Podhale Nowy Targ 0 0 0 0 0 0:0 0
10 Tauron KH GKS Katowice 0 0 0 0 0 0:0 0
11 Zagłębie Sosnowiec 0 0 0 0 0 0:0 0

Terminarz

15.09 (nd) KH Toruń LOTOS PKH Gdańsk
27.09 (pt) LOTOS PKH Gdańsk Naprzód Janów
06.03 (śr) godz.17:35 GKS Tychy 2:0 MH AUTOMATYKA Gdańsk LIVE!
03.03 (nd) godz.17:00 MH AUTOMATYKA Gdańsk 0:3 GKS Tychy LIVE!
28.02 (czw) godz.18:00 GKS Tychy 1:2 MH AUTOMATYKA Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane