II liga siatkarek

22 października 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
W trzeciej kolejce rozgrywek II ligi obie trójmiejskie drużyny wykorzystały atut własnego parkietu. Olimpijczyk Gdańsk wygrał z AZS Słupsk 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:22), a Alpat Gdynia zwyciężył Nowy Dom Chodzież 3:1 (26:24, 21:25, 25:21, 26:24).

OLIMPIJCZYK: Hohn, Kolasa, Kołodziejczyk, Kowalczyk, M. Skłucka, W. Skłucka oraz Lorkowska (libero), Dzierżyńska, Brzostowska.
AZS: Serafin, Czynienik, Preiss, Naczk, Kolesińska, Ziółkowska oraz Górska (libero), Kwaśniak, Rozmas.

Słupski beniaminek rozpoczął bardzo zestresowany. Przyjezdne psuły wiele zagrywek i miały kłopoty z przyjęciem. Podobały się zwłaszcza serwisy Magdaleny Kolasy.

- Już w drugim secie wziąłem czas i ostrzegłem zawodniczki, by nie lekceważyły rywalek. Niestety, zafundowały sobie nerwową końcówkę. Niewiele brakowało, abyśmy grali tie-breaka, który jest zawsze loterią - przyznaje Jacek Łapiński, trener Olimpijczyka.

Z czasem słupszczanki zaczęły wykorzystywać swoje dobre warunki fizyczne oraz dobrze bronić w polu. W trzecim secie odskoczyły na 11:8 i utrzymały przewagę do końca. Z tym większym zdziwieniem obserwowaliśmy jak roztrwoniły przewagę w kolejnej partii. AZS prowadził wszak 7:1 i 17:11! Potem było 21:21. W decydujących akcjach znów słupszczanki nie radziły sobie z zagrywką, tym razem Izabeli Hohn.

ALPAT: Podgórniak, Zygmuntowicz, Słodnik, Chodorowska, Bakiera, Lademan oraz Nastały, Perończyk.

- W tym meczu jest ważne tylko to, że wygraliśmy. O stylu, w jakim do tego doszło, lepiej jak najszybciej zapomnieć. Tylko Katarzyna Zygmuntowicz i Anna Podgórniak grały na swoim normalnym poziomie. W każdym secie mieliśmy przewagę, ale po serii niewymuszonych błedów, gdy biliśmy w ataku w siatkę, lub po autach dawaliśmy nadzieję na sukces rywalkom - mówi Wiesław Dziura, trener Alpatu.

Uwaga ta dotyczy zwłaszcza obu partii wygranych na przewagi. Co prawda, rywalki nie miały w nich żadnej piłki setowej, ale niebezpieczeństwo przegranej istniało. Tak było na przyklad w drugim secie, który Alpat rozpoczął od... prowadzenia 5:0. Aby uporządkować szyki, na parkiet weszła Ewa Nastały. Druga trenerka zastąpiła Martę Słodnik, która wyszła na parkiet mimo 38-stopniowej gorączki.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
Przylesie Koszalin - Zawisza Sulechów 3:0, Pałac II Bydgoszcz - Powiat Kołobrzeg 3:0.

• Do kasi Zygmuntowicz

Czy Alpat gra w czwartek 24.10.02 o 18.30 z Naftą czy coś się zmieniło?

• 0 0

• do jurex

Niestety nie udalo sie zorganizowac meczu z nafta w czwartek.Pierwszy mecz odbedzie sie w Pile w srode 23.10, zas rewanz w Gdyni w nastepna środę, tj 30.10.Serdecznie zapraszam