II liga siatkarek

11 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Siatkarki Olimpijczyka Gdańsk, jak w poprzednim sezonie, ukończyły rozgrywki w II lidze na czwartym miejscu. Wyższą pozycję podopieczne Jacka Łapińskiego znów straciły na rzecz Przylesia Koszalin. Przegrały dwumecz, mimo że oba spotkanie odbyły się przy ul. Meissnera. Pierwsze wygrały przyjezdne 3:0 (26:24, 25:22, 25:15), a w drugim górą były gospodynie 3:2 (20:25, 25:19, 20:25, 25:21, 15:11).

OLIMPIJCZYK: W. Skłucka, M. Skłucka, Toszek, Kołodziejczyk, Hohn, Brzostowska oraz Lorkowska (libero), Dzierżyńska, Pankiewicz, Kowalczyk.

Przylesie zebrało zaledwie siedem zawodniczek. Co ciekawe, trzy z nich na mecz wcale nie musiały przyjeżdżać. Dorota Wrzochol, Anna Olejnik i Anna Czaplicka, które siatkówki uczyły się w Gedanii, choć zmieniły barwy klubowe na koszalińskie, nadal mieszkają w Gdańsku.

- O naszym niepowodzeniu zadecydowały dwa pierwsze sety. W obu długo prowadziliśmy. W inauguracyjnym było jeszcze 23:22, a w drugim 21:20 na naszą korzyść. W końcówkach nie tyle wygrywały rywalki, co my popełnialiśmy błędy. Gdy w rewanżu przegraliśmy seta, a zatem losy dwumeczu były rozstrzygnięte, wprowadziłem rezerwowe. Wydawało się, że szybciej pójdziemy do domu, jednak doprowadziły one do sukcesu w rewanżu. Teraz niektórzy żartują, że od początku powinienem grać tymi zawodniczkami - mówi Jacek Łapiński, trener Olimpijczyka.

A może losy rywalizacji potoczyłyby się inaczej, gdyby miejscowi szybciej przypomnieli sobie o Dniu Kobiet. Z tej okazji kwiaty wręczono obu zespołom po zakończeniu drugiego meczu.