II liga siatkarzy

29 października 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Siatkarze Ambera Starogard odnieśli w II lidze drugie zwycięstwo, ponownie na własnym parkiecie. Podopieczni Eugeniusza Witkowskiego pokonali po zaciętym meczu OKSiW Warka 3:1 (22:25, 26:24, 25:22, 28:26). Nie powiodło się Alpatowi Gdynia, który przegrał u siebie ze Stalą Grudziądz 0:3 (24:26, 23:25, 18:25).

AMBER: Gulbicki, Dusowski, Winiarski, Michna, Głuszak, Masiak oraz Jaworski (libero), Galiński, Sobolewski, Dziekanowski.

W Starogardzie każdy set rozpoczynał się od przewagi gości. Różnica na ich korzyść wynosiła nawet 4-5 punktów. Jednak tylko w inauguracyjnej partii siatkarzom z Warki udało się "dowieźć" ją do końca. W drugiej i czwartej musiało im wystarczyć po jednej piłce setowej. W drugim secie dobrym posunięciem okazało się wprowadzenie do gry Pawła Dziekanowskiego. Przy jego zagrywce starogardzianie zdobyli cztery punkty z rzędu, a decydującą akcję przeprowadził Krzysztof Dusowski. Mecz zakończył blok Bartosza Głuszaka.

- W przekroju całego spotkania na wyróżnienie zasługuje gra na pozycji libero Karola Jaworskiego. W każdym secie potrzebowaliśmy nieco czasu, aby uporządkować grę. Pomogli nam kibice, których było więcej niż zwykle - podkreśla trener Witkowski.

Pozostałe wyniki 3. kolejki grupy III:
Net Ostrołęka - AZS UWM II WSPol Olsztyn 3:0, OSiR Hajnówka - MOSiR Giżycko 3:2. Pauzował: Siemowit Gostynin.

7. WSPol II 0-4 4 0:12

ALPAT: Krzyżak, Kolan, Boguszewski, Pawlun, Pacyński, Pawlik oraz Michniewski (libero), Rydzewski, Dziura, Bojewski.

Zimny prysznic spotkał gdynian we własnej hali. Jeszcze przed miesiącem ograli Stal na turnieju towarzyskim, a w sobotę nie ugrali nawet seta. - Najwyraźniej płacimy frycowe w II lidze. Zawodnicy zaczynają grać na swoim poziomie, gdy nie ma już presji wyniku, a rywal zdobędzie wyraźną... przewagę. Na przykład w drugim secie zaczęliśmy gonić od wyniku 17:23. Może błędem było, że próbowaliśmy walczyć w Pucharze Polski z silnymi zespołami, zamiast ten czas przeznaczyć na porządny trening - zastanawia się Marek Patoła, trener Alpatu.

Pozostałe wyniki 3. kolejki grupy I:
Astra Ustronie Morskie - Śnieżka Joker Piła 3:1, Orzeł Międzyrzecz - Gwardia-Gubin Zielona Góra 0:3, Ikar-Inkasso Reform Legnica - Progress Września 3:1.

1. Astra 3-1 7 10:5
2. Gwardia 3-1 7 10:6
3. Śnieżka 3-1 7 10:7
4. Ikar 2-2 6 8:7
5. Orzeł 2-2 6 8:8
6. ALPAT 1-3 5 5:10
7. Stal 1-2 4 6:6
8. Progress 0-3 3 1:9