IV liga - Bałtyk bliżej lidera

3 maja 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarze Bałtyku zbliżyli się na dwa punkty do lidera IV ligi. W 26. kolejce gdynianie pokonali u siebie Wisłę Tczew 2:1 (0:0), a przewodzące tabeli Rodło Kwidzyn przegrało w Starogardzie Gdańskim. Nie powiodło się rezerwom Arki, które przegrały w Gdyni z Czarnymi Pruszcz Gdański aż 2:5 (1:3).

W 52. minucie zapachniało sensacją, gdyż jeden z outsiderów rozgrywek objął w meczu z wiceliderem prowadzenie. Gola dla tczewian zdobył Karol Damaszke. Bałtyk wyrównał 17 minut później za sprawą strzału głową Artura Rosińskiego, któremu idealnie piłkę dośrodkował Paweł Budziwojski z rzutu wolnego. Wynik meczu został ustalony w 80. minucie. Po akcji Karola Grzesiuka i Rosińskiego goście wbili futbolówkę do własnej siatki!

BAŁTYK: Czyżniewski - Martyniuk, Podgórniak, Grzesiuk, Wiszniewski (82 Styn) - Budziwojski (85 Sienkiewicz), Kaszuba (57 Dobrzyński), Knioch, Melaniuk - Kugiel (76 Sikorski), Rosiński.

Arka II nie miała nic do powiedzenia w meczu z Czarnymi. Drużyna z Pruszcza, która wiosną grała przeciętnie, w Gdyni już po dziesięciu minutach prowadziła 2:0. Gospodarze wystąpili w bardzo odmłodzonym składzie. Równolegle bowiem z tym meczem Zbigniew Kaczmarek przeprowadził grę wewnętrzną dla pierwszej drużyny, w którą zaangażował 21 piłkarzy. Odnotujmy, że w tym sparingu "Żółci" pokonali "Niebieskich" 2:1 po golach Sebastiana Gorząda, Krzysztofa Sobieraja i Marcina Pudysiaka.

ARKA II: Imianowski - Kiczyński, Sikorski, Wojas, Kałdowski - Wilamowski, Gawryś, Gosz, Frankowski - Kołodziejski, Zawadzki.
Bramki: Gawryś 40, Zawadzki 55 - Wasicki 3, Pożniak 10, Malinowski 38 i 48 (karny), Kałużny 73.

Pozostałe wyniki 26. kolejki: Jantar - Wierzyca Pelplin 2:3, Olimpia - Unia 2:0, Powiśle - Orkan 1:0, Start - Kaszuby 3:2, Bytovia Bytów - Gryf 95 3:1, Wierzyca S.G. - Rodło 2:1, Orlęta - Pomezania 6:0.

Opinie (5)

• No brawo! Bałtyk idzie na 3 ligę Myślę, że spokojnie zajmie pierwsze miejsce Tylko czy organizacyjnie podoła W końcu to są wyjazdy drużyny nawet do Poznania To kosztuje