IV liga - Bałtyk liderem przez 25 godzin

28 sierpnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarze Bałtyku Gdynia w meczu o mistrzostwo IV ligi pokonali na własnym boisku Gryfa 95 Słupsk 2:1 (1:1). Dzięki temu sukcesowi podopieczni Andrzeja Busslera przez 25 godzin cieszyli się pozycją przodownika tabeli. W niedzielę jednym golem biało-niebieskich zdystansowało Rodło Kwidzyn. Rezerwy Arki wzięły przykład z piewszej drużyny. W piątym meczu zanotowały czwarty remis. Tym razem bezbramkowy u siebie z Olimpią Sztum.

To już kolejny mecz w tym sezonie, kiedy biało-niebiescy za nonszalancję w pierwszych minutach płacą utratą gola, a później muszą wynik. Dzisiaj po raz kolejny im się udało.

To nie są najlepsze dni dla Krzysztofa Komorowskiego. W ostatnim meczu strzelił samobójczego gola, teraz zawinił przy utracie gola. Po jego błędzie Tomasz Chałubiński w 21. minucie zdobył prowadzenie dla gości.

Gdynianie przed przerwą zdołali jedynie wyrównać. Gol Pawła Budziwojskiego w 36. minucie to była jedna z wielu doskonałych okazji do zdobycia bramki w tej odsłonie. Wcześniej m.in. Tomasz Rosiński strzelił w słupek, a Robert Kugiel przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Krzysztofem Żukowskim.

Po zmianie stron indolencji strzeleckiej w miejscowych szeregach ogladaliśmy ciąg dalszy. Szczęścia w ofensywie próbował prawie każdy gdynianin, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Posłuchała się dopiero rezerwowego. Zbigniew Figura ustalił końcowy rezutat w 82. minucie, choć chwilę później strzelał także groźnie głową.

BAŁTYK: Grubba - Szwół, Komorowski, Grzesiuk, Knioch - Wiszniewski (69 Dobrzyński), Martyniuk, Budziwojski, Styn (56 Politowski) - Rosiński (78 Głos), Kugiel (73 Figura).

Bałtyk zakończył swój mecz w sobotę przed trzynastą. Wówczas był liderem. Na czele tabeli utrzymał się aż do przedostatniego pojedynku szóstej kolejki. Krótko przed czternastą w niedzielę fotel przodownika biało-niebieskim odebrało Rodło. Obie drużyny mają identyczną liczbę punktów i różnicę bramek. Pierwsze miejsce kwidzynianom daje nieznacznie większa liczba strzelonych goli (15:14).

Arka II przeciwko Olimpii posłała w bój m.in. takich piłkarzy jak: Ireneusz Kościelniak, Marcin Pudysiak, Radosław Bartoszewicz, Paweł Kaczmarek,Dariusz Patalan... Nie wystarczyli oni, aby odnieść zwycięstwo, choć gospodarze mieli przygniatającą przewagę. Żółto-niebiescy oddali blisko 20 strzałów, z tego prawie połowę w światło bramki, ale gola nie zdobyli.

• BRAWO BAŁTYK

Bałtyk to jedyny prawdziwy gdyński klub z własnym stadionem, który się nie sprzedał jak śledziostwo za 30 srebrników. Walczcie chłopaki dalej, a za 2 sezony pokazecie w derbach bezdomnym śmierdzielom gdzie ich miejsce.