IV liga. Jaguar Gdańsk gromi, klęska Gedanii II. Seria Bałtyku trwa, Arka II ostatnia

21 października 2023, godz. 16:55
Opinie (21)
aktualizacja: godz. 13:10 (22 października 2023)

Energa Bałtyk Gdynia

Jaguar Gdańsk tym razem rozgromił Suprę Kwidzyn 5:0, zdobywając wszystkie gole w drugiej połowie. Jaguar Gdańsk tym razem rozgromił Suprę Kwidzyn 5:0, zdobywając wszystkie gole w drugiej połowie.

Jaguar Gdańsk wygrał z Suprą Kwidzyn 5:0 (0:0) w meczu 12. kolejki IV ligi grupy pomorskiej. Z kolei rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk przegrały z Gryfem Wejherowo 1:5 (1:2). Energa Bałtyk Gdynia wygrał szósty raz z rzędu pokonując rezerwy Raduni Stężyca 3:1 (0:0), a Arka II Gdynia spadła na ostatnie miejsce w tabeli po porażce ze Startem Miastko 2:4 (1:1).

aktualizacja, godz. 13:10

Radunia II Stężyca - Energa Bałtyk Gdynia 1:3 (0:0)

Bartkowiak 90 - Skrzecz 50, Długołęcki 70, 75

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak (76' Waszczuk), Drozdowicz, Demianchuk, Długołęcki, Skrzecz, Bohm (76' Kośnik), Rychłowski (78' Iwaniwski), Ossowski (51' Cunion), Kaliszewski, Jankowski

Po raz szósty z rzędu wygrali piłkarze Energi Bałtyku Gdynia. W niedzielne przedpołudnie pokonali rezerwy Raduni Stężyca 3:1. Wszystkie trafienia gdynianie zanotowali po przerwie, choć już od samego początku byli stroną dominującą i kreowali sporo dogodnych sytuacji.

Warto dodać, że pierwszą i jak się okazało zwycięską bramkę dla gdynian strzelił kapitan Oktawian Skrzecz, który powrócił do wyjściowej "11" po pauzie za żółte kartki, a dubletem popisał się Mateusz Długołęcki.

Start Miastko - Arka II Gdynia 4:2 (1:1)

Borowski 28, Guzowski 52, 66, Borsuk 90 - Kukuruza 20 (karny), 54

ARKA II: Chyb - Czarnecki Abramowicz, Sikora, Jaroń - Piotrowski, Gozdecki, Dustet, Kowalski - Kukuruza, Laszyczk oraz Zacharewicz, Migowski, Bełz, Żmuda, Maczkowski, Danielewicz

Szczęścia nie mieli piłkarze rezerw Arki Gdynia, którzy po porażce ze Startem Miastko, spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Gdynianie najpierw objęli prowadzenie, a później wyrównali na 2:2, ale koniec końców przegrali 2:4 po dublecie Krzysztofa Guzowskiego. Również dwa gole dla żółto-niebieskich strzelił Wadim Kukuruza.

Koszykarka VBW Arki Gdynia brutalnie pobita. Sprawca ujęty przez policję Koszykarka VBW Arki Gdynia brutalnie pobita. Sprawca ujęty przez policję

Supra Kwidzyn - Jaguar Gdańsk 0:5 (0:0)

Surdykowski 55 (karny), 61, Płotka 63, Pietrowski 80, Świątek 87

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Haase, Sulewski, Kryża, Bladowski, Kinder, Płotka, Surdykowski

Liderujący IV-ligowym rozgrywkom na Pomorzu, Jaguar Gdańsk w sobotnie popołudnie grał z beniaminkiem Suprą Kwidzyn. Losy meczu rozstrzygnęły się po przerwie, kiedy to gdańszczanie zdobyli wszystkie gole, pewnie wygrywając aż 5:0 i umacniając się na czele ligowej tabeli.

Przeczytaj relację z poprzedniej kolejki IV ligi Przeczytaj relację z poprzedniej kolejki IV ligi

Gryf Wejherowo - Gedania 1922 II Gdańsk 5:1 (2:1)

Witkowski 5 (samobójcza), Małolepszy 35, Leske 58, Iwański 63, Idzi 78 - Fijałkowski 43

GEDANIA: Petza - Zimnicki, Jeżowski, Witkowski, Popieliński, Bławat, Karakiewicz, Witczak, Fijałkowski, Bellanavithanage, Bunik oraz Podgórski, Stalka, Hirsch, Dolański, Kowalszyn

Rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk po trzech wygranych z rzędu chciały pójść za ciosem i pokonać Gryfa Wejherowo dowodzonego przez Grzegorza Nicińskiego. To się jednak nie udało, bo podopieczni Pawła Szajrycha doznali bardzo wysokiej porażki, przegrywając 1:5.