IV liga. Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk z wysokimi zwycięstwami. Wzmocniona Arka

14 października 2023, godz. 12:55
Opinie (38)
aktualizacja: godz. 13:07 (15 października 2023)

Energa Bałtyk Gdynia

Igor Jankowski w meczu z GKS Kolbudy ustrzelił hat-tricka. Igor Jankowski w meczu z GKS Kolbudy ustrzelił hat-tricka.

Energa Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk odniosły wysokie zwycięstwa w 12. kolejce IV ligi pomorskiej. Obie ekipy strzeliły rywalom po 4 gole, samemu nie tracąc żadnego. Hat-tricka skompletował Igor Jankowski. Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosły za to rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk, pokonując Start Miastko 3:0, a Arka Gdynia ze wzmocnieniami z pierwszej drużyny tylko zremisowała z MKS Władysławowo 1:1.

Aktualizacja, 15.10.23, godz. 13:07

Gedania 1922 II Gdańsk - Start Miastko 3:0 (1:0)

Pawlak 38 (karny), Bławat 67, Fijałowski 75

GEDANIA: Machola - Jeżowski, Karakiewicz, Adamik, Fijałkowski, Apostołowicz, Bogdański, Panic, Pawlak, Łazarski, Bunik oraz Zimnicki, Bławat, Podgórski, Witkowski, Wróblewski

Już trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowały rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk. Podopieczni Pawła Szajrycha rozbili ostatni w tabeli Start Miastko 3:0. Dzięki tej wygranej, gdańszczanie umacniają się na pozycji nad strefą spadkową.

Arka II Gdynia - MKS Władysławowo 1:1 (0:0)

Bramka dla Arki:
Piotrowski 90+3

ARKA II: Krzepisz - Piotrowski, Abramowicz, Sikora, Jaroń - Borecki, Zieliński, Capanni - Predenkiewicz, Wilczyński, Krause

Jako jedyny przedstawiciel trójmiejskich ekip to rezerwy Arki II nie wygrały w 12. kolejce IV ligi. Trener Maciej Cieślik mógł skorzystać z wielu piłkarzy z pierwszego zespołu, który odpoczywa w związku z przerwą reprezentacyjną. W wyjściowej "11" zagrali m.in. Luan Capanni, Marcel Predenkiewicz, Wojciech Zieliński czy Jakub Wilczyński.

Pomimo tego, żółto-niebiescy w starciu z MKS Władysławowo wywalczyli tylko 1 punkt. Gdynianie wyrównali dosłownie w ostatniej akcji, wyszarpując remis, który z pewnością nie jest powodem do zadowolenia.

Energa Bałtyk Gdynia - GKS Kolbudy 4:0 (3:0)

Bramki dla Bałtyku:
Jankowski 31 (karny), 36, 41, Rychłowski 64

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Drozdowicz, Demiańczuk, Długołęcki (56 Iwanowski), Ossowski (46 Waszczuk), Rychłowski, Kaliszewski (66 Lupa), Jankowski, Bohm (62 Kośnik), Cunion (46 Dziadkowiec)

Energa Bałtyk Gdynia w sobotnie przedpołudnie podejmował GKS Kolbudy, który prowadził były szkoleniowiec gdyńskiego klubu, Jacek Grembocki. Trener Robert Jędrzejczak całkowicie przemodelował wyjściową "11" w porównaniu z pucharowym meczem z Wikędem II Luzino. Skorzystać nie mógł jednak z Oktawiana Skrzecza, który pauzował za żółte kartki.

Puchar Polski na Pomorzu. Połowa drużyn z Trójmiasta z awansem Puchar Polski na Pomorzu. Połowa drużyn z Trójmiasta z awansem

Biało-niebiescy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, co potwierdzili jeszcze w pierwszej połowie. Hat-tricka w ciągu zaledwie 10 minut skompletował Igor Jankowski, dla którego był to najlepszy mecz w tym sezonie.

W drugiej połowie wynik skorygował jeszcze Szymon Rychłowski, podwyższając prowadzenie Bałtyku i pieczętując piąte zwycięstwo z rzędu.

Jaguar Gdańsk - Chojniczanka II Chojnice 4:0 (2:0)

Czychowski 10, Surdykowski 25, Płotka 61, Bladowski 67

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Haase, Sulewski, Bladowski, Czychowski, Filas, Płotka, Surdykowski oraz Badalzade, Brzeski, Kinder, Wierczyński, Michalski

W meczu na szczycie 12. kolejki IV ligi wicelider Jaguar Gdańsk podejmował rezerwy Chojniczanki II Chojnice, które w tabeli plasowały się na 4. miejscu. Pomimo tego, faworytem byli gospodarze, którzy walczyli o zniwelowanie straty do liderującego Gryfa Słupsk.

Już po 25 minutach Jaguar był na autostradzie do zwycięstwa. Podopieczni Piotra Formeli prowadzili 2:0, co dawało im sporo spokoju. Do siatki znów trafił Paweł Czychowski, który w ostatnich tygodniach imponuje formą strzelecką.

IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał czwarty mecz z rzędu. Koniec serii Jaguara Gdańsk IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał czwarty mecz z rzędu. Koniec serii Jaguara Gdańsk

W drugiej połowie gdańszczanie powtórzyli wyczyn z pierwszej i ekipie z Chojnic zaaplikowali kolejne dwa gole, wygrywając 4:0. Jaguar tym samym zrównał się punktami z Gryfem Słupsk, ale lider dopiero o godz. 16 zagra swój mecz z Pomezanią Malbork.