Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:0. Dusan Kuciak obronił dwukrotnie karnego

10 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (402)

Dusan Kuciak dwukrotnie obronił strzały z rzutu karnego Jesusa Imaza, ale to nie dało Lechii Gdańsk nawet punktu w meczu z Jagiellonią Białystok. Dusan Kuciak dwukrotnie obronił strzały z rzutu karnego Jesusa Imaza, ale to nie dało Lechii Gdańsk nawet punktu w meczu z Jagiellonią Białystok.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1 (0:0) w 27. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Jej strata do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli wzrosła już do 5 punktów. David Badia, w sytuacji, w której jest jego zespół, zastosował zaskakującą taktykę, broniąc przez większą część meczu bezbramkowego remisu. Plan posypał się w 84. minucie gry po rozegraniu rzutu rożnego jedynego gola strzeli kapitan gospodarzy - Taras Romanczuk. Tym samym bohaterem nie został Dusan Kuciak, choć przed przerwą obronił dwa strzały z jednego rzutu karnego, gdyż po pierwszej udanej interwencji Słowaka sędzia pozwolił na powtórkę Jesusowi Imazowi.

Gual

Rezerwowi: 50 Abramowicz, 3 Stojinović, 7 Camara, 9 Bida, 10 Mena, 18 Kupisz, 21 Olszewski, 36 Lewicki, 39 Nguiamba

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Buchalik, 5 Bartkowski, 6 Kubicki, 7 Gajos, 10 Diabate, 11 Piła, 26 Brzęk, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński
  • 63' 16 Sacek Zmiany 10 Mena
  • 75' 11 Imaz Zmiany 39 Nguiamba
  • 75' 14 Prikryl Zmiany 18 Kupisz
  • 82' 2 Pazdan Zmiany 3 Stojinović
  • 82' 8 Nene Zmiany 36 Lewicki
Zmiany Zmiany
  • 46' 30 Friesenbichler Zmiany 10 Diabate
  • 46' 8 De Kamps Zmiany 6 Kubicki
  • 80' 4 Tobers Zmiany 88 Kałuziński
  • 88' 33 Terrazzino Zmiany 5 Bartkowski
  • 84' Romanczuk
Bramki Bramki
  • 48' Pazdan
Kartki Kartki
  • 24' De Kamps
  • 41' Castegren

Trener Badia w porównaniu z debiutem w Lechii na Jagiellonię zaproponował 3 zmiany w składzie. Do "11" weszli: Terrazzino, Paixao i De Kamps

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 0:0. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz sprawdź, jakie oceny wystawiliście piłkarzom i trenerowi

dla Holendra to pierwszy mecz w wyjściowym składzie od października ubiegłego roku. Potem leczył nerki i mięsień

Przeczytaj wywiad z Joerim De Kampsem, w którym mów m.in. co zmienił nowy trener

kapitanem Lechii dziś Maloca

Przeczytaj wywiad z Marią Malocą

przypomnieliśmy, że w czasach Lechii/Olimpii do utrzymania nie wystarczyło nawet 40 punktów i zapytaliśmy was, jaki będzie potrzebny dorobek na koniec sezonu, aby teraz zachować ekstraklasę

Ile punktów potrzeba Lechii Gdańsk do utrzymania? Zagłosuj

mecz jest niezwykle dla obu drużyn pod kątem ich miejsc w tabeli, ale ma też wiele podtekstów

Sprawdź, jak Lechia Gdańsk dotychczas grała w Lany Poniedziałek

za taki na pewno można uznać powierzenia stanowiska prezesa Lechii osobie z... Białegostoku

Poznaj bliżej nowego prezesa Lechii Gdańsk

były prezes i współwłaściciel Jagiellonii jest teraz prezesem PZPN, ale nie z tego powodu pisała do niego prezydent Gdańska

Prezydent Gdańska napisała listy do Lechii Gdańsk i PZPN. Zagłosuj, do którego stanowiska ci bliżej?

jesienią po remisie z Jagiellonię zakończył tymczasową pracę jako pierwszy trener Kalkowski

17.09.2022. Przeczytaj relację, zobacz video i foto z meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:2

teraz na mecz z Lechią to Jagiellonia wyjdzie pod wodzą nowego trenera. 31-letni Siemieniec był wcześniej m.in. asystentem w... Arce Gdynia, a ostatnio prowadził III-ligowe rezerwy białostockiego klubu
w Jagiellonii dwie zmiany w porównaniu z ostatnią "11" trenera Stolarczyka, obie w obronie. W "11" weszli: były reprezentant Polski - Pazdan oraz Puerto
gdy jesteśmy przy trenerach to odnotujmy, że zwolniony ostatniego dnia sierpnia 2022 roku z Lechii Tomasz Kaczmarek znalazł właśnie pracę w Holandii. Objął FC Den Bosch, czyli przedostatni zespół II ligi w Holandii
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia stalowe stroje, Jagiellonia w klubowych, żółto-czerwonych barwach
z trybun hymn klubu: "Pieśń o Małym Rycerzu"
zobaczymy "kto wstanie i uniesie głowę na boisku"
losowanie kapitanów Malocy (LECHIA Gdańsk) i Romanczuka (Jagiellonia Białystok) nie zmienia stron boiska, które zajęły już zespoły
Jagiellonia w ustawieniu z trzema obrońcami, Lechia nadal w systemie 1-4-2-3-1, czyli Badia gra tak jak i Kaczmarek
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
20 sekunda i już strzał gospodarzy. Gual uderzył tuż sprzed pola karnego, ale pomylił się metr lub dwa, gdyż o tyle piłka minęła prawy słupek bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
kontuzja
2'
Friesenbichler (LECHIA Gdańsk) potraktowany łokciem przez Romaczuka. Długo leżał na boisku, ale wstał bez pomocy medycznej
4'
strzał Wdowika (Jagiellonia Białystok) nad poprzeczką
5'
na razie gra głównie na połowie Lechii
6'
Castegren (LECHIA Gdańsk) nie dał się przeskoczyć Wdowikowi (Jagiellonia Białystok). Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
7'
Pazdan (Jagiellonia Białystok) przechwycił zagranie w pole karne Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk) i nie pozwolił, by piłka doszła do Zwolińskiego
9'
Prikryl (Jagiellonia Białystok) minął Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) i dośrodkował. Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę
10'
bez zagrożenia dla Lechii po kornerze gospodarzy
11'
nie zmienia się obraz gry, Lechia nadal czeka na kontrę
12'
"Lechia Gdańsk" - głośnym skandowaniem dają o sobie znać kibice biało-zielonych
12'
obaj trenerzy na stojąco przy linii bocznej
14'
pierwszy atak pozycyjny Lechii
15'
i jest rzut rożny dla Lechii
16'
krótko rozegrany rzut rożny przez Lechię nie zaskoczył Jagiellonii
16'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) jeszcze ruszył z piłką na dwóch rywali, ale nie przebił się w polu karnym
17'
zablokowany strzał Guala
18'
Prikryl (Jagiellonia Białystok) zbyt mocno podawał do Imaza (Jagiellonia Białystok). Minął podaniem Malocę (LECHIA Gdańsk), ale i wyrzucił piłkę w aut
20'
nieudane dośrodkowanie Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk), który pojawił się na lewym skrzydle, choć zaczynał na drugiej flance
21'
posiadanie piłki 54:46 dla Jagiellonii, na razie obie drużyny bez celnego strzału
21'
Wdowik (Jagiellonia Białystok) uderzył po ziemi bardzo lekko. Kuciak (LECHIA Gdańsk) musiał interweniować, ale nie miał żadnych kłopotów, by złapać piłkę
24'
Żółtą kartką został ukarany De Kamps (LECHIA Gdańsk).
25'
Gual nie trafił w piłkę w polu karnym Lechii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wdowika
kontuzja
25'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy, bo piłka po strzale Guala trafiła w głowę obrońcy Lechii
26'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem
26'
rzut rożny dla Jagiellonii
27'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę, która zmierzała do bramki Lechii. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłkę zgrał Puerto (Jagiellonia Białystok), a głową strzelał Pazdan (Jagiellonia Białystok)
28'
Abu Hanna wrócił na boisko. Lechia nadal bez nawet próby strzału na bramkę rywali. Jagiellonia 1 celny, 3 niecelne uderzenia
32'
Castegren (LECHIA Gdańsk) zagrał do Zwolińskiego, Łukasz został "wypchnięty" z pola karnego, ale próbował niespodziewanie strzelić. uderzył stoją tyłem do bramki, ale piłka wpadła do "koszyczka" Alemerovicia
32'
w statystyce jest celny strzał Lechii
33'
"Lechia Gdańsk" - z sektora gości
33'
nieudany strzał Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
35'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Guala
35'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Romanczuka (Jagiellonia Białystok). Kolejny korner dla miejscowych
36'
niecelnie główkował Puerto (Jagiellonia Białystok) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Wdowika (Jagiellonia Białystok)
37'
nikt nie wystartował do dośrodkowania Castegrena (LECHIA Gdańsk). od bramki wznowi grę Alomerović (Jagiellonia Białystok)
39'
zablokowany strzał Guala, do którego dogrywał Imaz (Jagiellonia Białystok)
41'
Żółtą kartką został ukarany Castegren (LECHIA Gdańsk), który faulował Wdowika
42'
posiadanie piłki 58:42 dla Jagiellonii
43'
rzut karny dla Jagiellonii. Po strzale Nene (Jagiellonia Białystok) zagranie ręką Malocy (LECHIA Gdańsk), który rzucił się na ziemię, aby zablokować to uderzenie
44'
Imaz (Jagiellonia Białystok) ustawiony z piłką, ale nie ma jeszcze sygnału do strzału
45'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Imaza (Jagiellonia Białystok) w lewy róg!
45'
Sędzia nakazuje jednak powtórzenie rzutu karnego, bo Kuciak (LECHIA Gdańsk) zbyt wcześnie odebrał nogi od linii bramkowej!
45'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) jeszcze raz obronił strzał z rzutu karnego Imaza (Jagiellonia Białystok)! Tym razem Hiszpan zdecydował się na podcinkę, Kuciak (LECHIA Gdańsk) szedł w prawy róg, ale zdołał zatrzymać, a po chwili złapać piłkę!
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECHIA GDAŃSK 0:0
To jest zupełnie inna Lechia niż w debiucie Badii. U siebie wymieniła aż 730 podań i chciała kontrować grę. W Białymstoku tych podań było 197 i wyczekiwanie ma możliwość kontry, a jednocześnie obrona przed atakami rywali.
Lechia na kontrę przed przerwą się nie doczekała, a sama nie przegrywa tylko dzięki dobrym interwencjom w defensywie. Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę zmierzającą do bramki, Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie dał się pokonać Romanczukowi (Jagiellonia Białystok), a pod koniec pierwszej połowy obronił rzut karny, a potem i powtórkę jego. W obu przypadkach strzelał Imaz (Jagiellonia Białystok).
Po przerwie Lechia musi zagrać odważniej, gdyż taktyka jedynie na obronę bezbramkowego remisu może być za słaba, aby z Białegostoku wywieźć korzystny wynik.
dwie zmiany w Lechii w przerwie
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Friesenbichler, w jego miejsce wchodzi Diabate.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza De Kamps, w jego miejsce wchodzi Kubicki.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Jagiellonia
46'
Jagiellonia bez zmian w składzie
47'
zmiany w Lechii na prawym skrzydle oraz na pozycji defensywnego pomocnika, przypomnijmy, że De Kamps (LECHIA Gdańsk) miał żółtą kartę na koncie
48'
Maloca (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Guala
48'
Żółtą kartką został ukarany Pazdan (Jagiellonia Białystok), który w walce w powietrzu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego faulował Malocę
49'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zagrał po skrzydle, a Diabate (LECHIA Gdańsk) pobiegł w pole karne, piłka wyszła poza boisko
53'
dwójkowa akcja Terrazzino (LECHIA Gdańsk) -Zwoliński. Strzał Łukasza po nodze Puerto (Jagiellonia Białystok) wyszedł poza bramkę
54'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) mocno podkręcił piłkę, minęli się z nią Alomerović (Jagiellonia Białystok) i Abu Hanna (LECHIA Gdańsk). Jednak nie było gola z "rogala", który piłka nieznacznie minęła słupek
kontuzja
54'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) ponownie potrzebuje pomocy medycznej, tym razem ucierpiał po zderzeniu z Alomeroviciem (Jagiellonia Białystok)
55'
Lechia na razie w "10"
56'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) wraca na boisko
57'
Alomerović (Jagiellonia Białystok) złapał piłkę po dośrodkowaniu Diabate (LECHIA Gdańsk)
57'
szybka odpowiedź rywali i niecelny strzał Guala
59'
rzut rożny dla Lechii
60'
po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska główkował Tobers (LECHIA Gdańsk), ale to uderzenie zostało zablokowane
61'
posiadanie piłki 56:44 dla Jagiellonii
61'
Puerto (Jagiellonia Białystok) zabrał piłkę Zwolińskiego w okolicach linii środkowej i popędził na bramkę Lechii. Obrońca potężnie strzelił sprzed pola karnego, ale nad poprzeczką
63'
rykoszet po zagraniu Diabate (LECHIA Gdańsk), Pazdan (Jagiellonia Białystok) tak odbił piłkę, że ta przeszła obok Alomerovicia (Jagiellonia Białystok) i przetoczyła się wzdłuż bramki, ale do niej nie wpadła
63'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sacek, w jego miejsce wchodzi Mena.
64'
tym razem Diabate (LECHIA Gdańsk) dośrodkował. Prikryl (Jagiellonia Białystok) głową podał do Alomerovicia (Jagiellonia Białystok)
66'
66'
i znów faul Pazdana (Jagiellonia Białystok), tym razem na Tobersie (LECHIA Gdańsk) w walce o górną piłkę po dośrodkowaniu Prikryla (Jagiellonia Białystok) z narożnika boiska
67'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Prikryla (Jagiellonia Białystok)
69'
Tobers (LECHIA Gdańsk) stracił piłkę, ale Imaz (Jagiellonia Białystok) za mocno podał do Meny (Jagiellonia Białystok). Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
70'
na spalonym Gual
71'
po dośrodkowaniu Terrazzino (LECHIA Gdańsk) piłkę przejął Alomerović (Jagiellonia Białystok), a próbujący do niej doskoczyć Zwoliński wpadł na słupek
73'
73'
Alomerović (Jagiellonia Białystok) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
74'
jeszcze zablokowany strzał Paixao (LECHIA Gdańsk) przez Puerto (Jagiellonia Białystok)
75'
piłka uciekła Menie (Jagiellonia Białystok). Od bramki grać będzie Kuciak (LECHIA Gdańsk), ale wcześniej podwójna zmiana gospodarzy
75'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Imaz, w jego miejsce wchodzi Nguiamba.
75'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Prikryl, w jego miejsce wchodzi Kupisz.
76'
zbyt mocne dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
76'
właśnie przez brak dokładności z obu stron brakuje w tym meczu składnych akcji i mocniejszych spięć podbramkowych
76'
"Hej, BKS" - z sektora gości
77'
Nguiamba (Jagiellonia Białystok) przejął piłkę przy wyprowadzeniu Lechii, ale strzelił w środek bramki. Pewnie interweniował Kuciak (LECHIA Gdańsk)
78'
i jeszcze raz dobrze Kuciak (LECHIA Gdańsk). Tym razem złapał piłkę po strzale sprzed "16" Guala
79'
Zwoliński sygnalizował zagranie ręką przed pole karnym Pazdana (Jagiellonia Białystok), ale sędzia puścił grę
80'
niecelny strzał Diabate (LECHIA Gdańsk), który jednak stara się rozruszać ofensywę Lechii
kończy rozgrzewkę Kałuziński (LECHIA Gdańsk)
kontuzja
80'
Pazdan (Jagiellonia Białystok) wymaga pomocy lekarskiej
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tobers, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
80'
pierwszy młodzieżowiec za kadencji Badii na boisku
81'
Pazdan (Jagiellonia Białystok) poza boiskiem
81'
Jagiellonia przygotowuje podwójną zmianę
82'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pazdan, w jego miejsce wchodzi Stojinović.
82'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nene, w jego miejsce wchodzi Lewicki.
83'
Jagiellonia wykorzystała wszystkie zmiany, Lechia może jeszcze wymienić dwóch zawodników
83'
Mena (Jagiellonia Białystok) wywalczył rzut rożny
84'
[1:0] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Romanczuk. Lechia zaskoczona po rzucie rożnym. Dośrodkował z narożnika Wdowik, a zostawiony bez opieki kapitan gospodarzy głową z 8-9 metrów zmieścił piłkę tuż przy słupku bramki Kuciaka
85'
tak jak ostrzegaliśmy w przerwie, gra na 0:0 Lechii, pomijając fakt, że ten wynik niewiele dawał w sytuacji w tabeli, to była niezwykle ryzykowna
86'
kończy rozgrzewkę Bartkowski (LECHIA Gdańsk), pewnie będzie chodzić o dośrodkowania w pole karne
87'
Castegren (LECHIA Gdańsk) nie doskoczył do piłki dośrodkowanej przez Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
88'
pojedynek rezerwowych, ale to Diabate (LECHIA Gdańsk) w ataku fauluje Lewickiego (Jagiellonia Białystok)
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Terrazzino, w jego miejsce wchodzi Bartkowski.
89'
Bartkowski (LECHIA Gdańsk), prawy obrońca, teraz na prawej pomocy, co pokazuje, jakie braki w ofensywie ma Lechia
90'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) stracił piłkę przed polem karnym po "klepce" z Piaxao
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
rzut wolny dla Lechii około 35 metrów od bramki. Będzie dośrodkowanie w "16"
90+2
Paixao (LECHIA Gdańsk) uderzył nad poprzeczką przewrotką
90+3
Maloca (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę Meny (Jagiellonia Białystok)
90+3
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) próbował zaskoczyć Alomerovicia (Jagiellonia Białystok). Piłka (LECHIA Gdańsk) w bocznej siatce bramki Jagiellonii
90+4
Jagiellonia gra piłką na połowie Lechii
90+4
KONIEC MECZU. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECHIA GDAŃSK 1:0
Lechia traci już 5 punktów do pierwszego bezpiecznego miejsca w ekstraklasie. W Białymstoku gdańszczanie zastosowali dziwną taktykę. Przez większą część meczu bronili bezbramkowego remisu. Nie udało się, gdyż przysnęli przy rzucie rożnym i jedynego gola strzelił Romanczuk (Jagiellonia Białystok). Tym samym na nic się zdały aż dwa obronione strzały przez Kuciaka (LECHIA Gdańsk) przy jednym rzucie karnym Imaza (Jagiellonia Białystok). Bramkarz Lechii odbił piłkę przy pierwszym podejściu Hiszpana, a przy powtórce złapał piłkę.
Ofensywne statystyki zdecydowanie na korzyść Jagiellonii 20:8 w strzałach oraz 8:1 w strzałach celnych. Lechia zdecydowanie zbyt mało zrobiła, aby poprawić swoją sytuację w tabeli. Po przerwie tylko po zagraniu Diabate, gdy piłka przeszła wzdłuż bramki, zapachniało bramką. I był to też właściwie jedyny piłkarz gości po przerwie, który starał się atakować. Jako drużyna Lechia pomysłu na składy atak nie miała.

18 Miedź Legnica 27 4 8 15 27:43 20
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2023-04-11