Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk awansowały do 1/4 finału Pucharu Polski na Pomorzu

dak.
11 lipca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
aktualizacja: godz. 20:52 (11 lipca 2020)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Michał Marczak otworzył wynik spotkania już w 3. minucie, ale nie dokończył go po ujrzeniu dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartki. Michał Marczak otworzył wynik spotkania już w 3. minucie, ale nie dokończył go po ujrzeniu dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartki.

Bałtyk Gdynia wygrał na wyjeździe z IV-ligowym Jantarem Ustka 2:1 (2:1), a Jaguar Gdańsk pokonał IV-ligową Lipniczankę 3:1 (1:0) w 1/8 finału Pucharu Polski na Pomorzu. Trójmiejskie zespoły w ćwierćfinale zmierzą się odpowiednio z: A-klasową Deltą Miłoradz i IV-ligowym Gryfem Słupsk. Spotkania odbędą się w weekend 18-19 lipca.

Lipniczanka - Jaguar Gdańsk 1:3 (1:0)
Bramki dla Jaguara:
Szymon Rychłowski, Krystian Espersen, Maciej Pietruszewski

JAGUAR: Skrypoczka - Jadanowski, Jaroszek, Sawicki, Chiczewski - Bladowski (Filas), Espersen, Brzeski (Gołębiewski), Wileński (Ogrodowicz) - Zalow (Pietruszewski), Rychłowski

Jaguar Gdańsk rozpoczął rywalizację godzinę później, niż Bałtyk Gdynia. Zespół Marka Szutowicza udał się do Lipnicy, by spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski na Pomorzu rozegrać z IV-ligową Lipniczanką.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Gdańska, choć awans do ćwierćfinału nie przyszedł łatwo. Jaguar jako pierwszy stracił gola, a w dodatku w osłabieniu musiał odrabiać starty.

Niższe ligi piłkarskie ruszą w sierpniu

W drugiej połowie wygrało doświadczenie i przygotowanie fizyczne. Na listę strzelców wpisywali się: Szymon Rychłowski, Krystian Espersen oraz Maciej Pietruszewski, który zaczął spotkanie na ławce rezerwowych.

- Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym od przeciwnika. W pierwszej połowie straciliśmy kuriozalną bramkę, a następnie jeden z zawodników wdarł się w niepotrzebną dyskusję z arbitrem i zobaczył czerwoną kartkę i do przerwy musieliśmy walczyć, by nie stracić kolejnego gola. Utrzymaliśmy wynik, dokonaliśmy kilku korekt i wszystko zaczęło funkcjonować. Byliśmy lepsi fizycznie i piłkarsko. Tak naprawdę ten wynik powinien być znacznie lepszy, ale ktoś kiedyś powiedział, że piękno rodzi się bólach. Dla chłopaków to był dobry powrót do gry o stawkę po tylu miesiącach i czekamy na kolejny mecz - podsumował spotkanie trener Marek Szutowicz.
Gdańska drużyna w kolejnej rundzie zmierzy się z IV-ligowym Gryfem Słupsk, który w 1/8 finału pokonał Sokół Zblewo 2:1.

Jantar Ustka - Bałtyk Gdynia 1:2 (1:2)
Bramki dla Bałtyku:
Michał Marczak 3, Adam Gołuński 17

BAŁTYK: Matysiak - Kardaś, Demiańczuk, Garbacik, Andryszak - Biedrzycki, Lengiewicz, Bartlewski - Gołuński (60 Szczypek), Marczak, Gułajski

Dla piłkarzy Bałtyku Gdynia było to pierwsze spotkanie o stawkę od marca. Niespodzianek w składzie nie zobaczyliśmy. Trener Jerzy Jastrzębowski wystawił "11", którą najczęściej mogliśmy widywać w ostatnich tygodniach w meczach kontrolnych.

Biało-niebiescy od samego początku zaczęli napierać rywala, dzięki czemu już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Michał Marczak posłał silny strzał w górny róg bramki, nie dając bramkarzowi żadnych szans. Napastnik Bałtyku mógł podwyższyć chwilę później, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

Trzech nowych piłkarzy w Bałtyku Gdynia

W 17. minucie było już 2:0. Tym razem po sytuacji sam na sam, na listę strzelców wpisał się Adam Gołuński. Skrzydłowy zdobył bramkę po minięciu golkipera.

W kolejnej fazie spotkania goście wciąż przeważali i kreowali okazje na połowie rywala. W 29. minucie dali jednak przedostać się we własne pole karne i sprokurowali "jedenastkę". Po niej prowadzili już tylko przewagą jednego gola.

W 54. minucie Marczak ujrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko, a zespół Jastrzębowskiego do ostatniego gwizdka musiał grać w osłabieniu. Od tego momentu gra gości spowolniła, ale nie na tyle, by stracić gola.

Rezultat po przerwie nie zmienił się i dzięki zwycięstwu, biało-niebiescy awansowali do ćwierćfinały Pucharu Polski na Pomorzu, gdzie zmierzą się z A-klasową Deltą Miłoradz. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 18 lipca.

- Przyznam szczerze, że jestem rozczarowany wynikiem. Daliśmy sobie strzelić gola, choć wcześniej stworzyliśmy mnóstwo okazji bramkowych i wygrywaliśmy 2:0. Oczywiście cieszy fakt, że do dochodzimy do tylu okazji, ale trzeba je również wykorzystywać. To młody zespół i niekiedy było widać brak takiego piłkarskiego cwaniactwa, tak więc mamy nad czym pracować w najbliższym tygodniu. Trzeba jednak pogratulować chłopakom, bo zasłużenie wygrali ten mecz. Minioną rundę zaczęliśmy od dotkliwej porażki, a tym razem sezon zaczynamy od wygranej. Możemy z optymizmem patrzeć na kolejne starcia - mówił po meczu trener Jastrzębowski.

Wietcisa Skarszewy (V liga) - Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 0:4
Chojniczanka II Chojnice (V) - Żuławy Nowy Dwór Gdański (V) 0:0 (karne 3:1)
wolny los (Grom II Nowy Staw wycofał się z rozgrywek) - Pogoń Lębork (IV)
Raduna Stężyca (III) - KP Starogard Gdański (III) 3:1
Sokół Zblewo (V) - Gryf Słupsk (IV) 1:2
Delta Miłoradz (A) - wolny los (Powiśle II Dzierzgoń wycofało się z rozgrywek)

• ??? (3)

Głupota nie boli, bycie kibicem bałtyku to stan umysłu .

• 3 11

• (2)

Baletnisrz pewnie pżeżut jesteś jak całe śledziowo

• 5 4

• Ty chyyba zazdrościsz... (1)

No ale co zrobić gdy całe życie na końcówce a klub od lat w okręgówce.

• 3 4

• Buahaha

Zazdroszczę rekordu Guinessa w korupcji, prezesa co do pudła trafił, górki na Ejsmonda, kortów tenisowych, wielosekcyjności czyli ukradzionych drużyn koszykówki, recznej i innych oraz tego że już w 1929 krzyczałeś arka Gdynia

• 13 2

• Super!Za tydzień powinno być łatwiej.

Zwycięstwo i mamy półfinał.Doskonała okazja na poprawienie celowników w przyszłym tygodniu z A-klasową Deltą.

• 32 6

• Słaby poziom, skoro ostatnia drużyna 4 poziomu rozgrywkowego dociera aż do 1/4 PP w województwie (1)

Pomorskie cienizna

• 13 19

• Wygrał klub o lige wyżej.Pisanie o poziomie piłki w Polsce jest całkowicie bez sensu :)

• 13 0

• Dramat. Co tu wiecej pisać. W zbiorze same zera.