Jedenaście serii karnych

28 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Trzybramkowa przewaga, którą hokeiści Energi Stoczniowiec wypracowali sobie po niespełna dziesięciu minutach gry w Janowie, okazała się za mała, aby zakończyć zwycięsko mecz z Naprzodem. Gdańszczanie pozwolili rywalom wyrównać na 4:4 (3:1, 0:0, 1:3), a w karnych przegrali 2:3. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero jedenasta seria dodatkowych strzałów.

Stoczniowiec: Jurasek, Vitek

Niegdyś w radiowej "Trójce" była audycja "Powtórka z rozrywki". Prezentowano w niej najlepsze skecze kabaretowe. Gdańskim hokeistom do śmiechu nie jest, ale w ich postawie jest też wiele... powtórek. Niestety, powtórek z trwonienia punktów. W Janowie zamiast trzech było tylko jedno oczko.

Nie minęło dziesięć minut, a podopieczni Henryka Zabrockiego prowadzili 3:0. Na początku trzeciej tercji po golu rozgrywającego najlepszy mecz w biało-niebieskich barwach Sowińskiego, notabene wychowanka... Naprzodu, stoczniowcy prowadzili jeszcze 4:2. Niestety, niewiele kwadrans przed końcem gry był już remis. Ostatnie minuty regulaminowego czasu meczu oraz dogrywka nie zmieniły rezultatu.

- Największy żal mam do drugiej piątki. Całkowicie zawaliła nam mecz, choć gra tam aż czterech reprezentantów Polski. Gdy ci hokeiści byli na lodzie, straciliśmy trzy gole, a nie zdobyliśmy żadnego - ocenił trener Zabrocki.

W rzutach karnych rządzili bramkarze. Drogę do siatki znalazło tylko 5 z 22 strzałów! Niestety, katem "Stoczni" został Gallo. Słowak, który do Janowa przeniósł się latem z... Węgier, aż cztery razy pokonał gdańskiego bramkarza. To on właściwie zapewnił miejscowym dwa punkty, strzelając na 4:4, a potem jako jedyny hokeista wykorzystał dwa karne.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Wojas Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2:4 (1:0, 1:3, 0:1), KH Sanok - Cracovia ComArch Kraków 1:6 (1:1, 0:1, 0:4), Unia Oświęcim - Zagłębie Pol-Aqua Sosnowiec 3:2 po dogrywce (0:1, 2:1, 0:0, dogrywka 1:0), Polonia Bytom - TKH ThyssenKrupp Toruń 2:2, karne 0:1 (0:0, 2:1, 0:1).

• ło matko

to ja sie tego mistrza nigdy nie doczekam. A bylo juz tak fajnie.

• 0 0

• do fana

doczekasz, doczekasz. Juz 14.11 Stocznia bedzie miala mistrza........za przeciwnika

• 0 0

• A pamiętacie co było w poprzednim sezonie?
    Podhale było bodajże 5 a wygrało lige.
    Należy się cieszyć tym co mamy bo gdyby nie Zabrocki to bylibyśmy na 8 miejscu....
    Pozdro

• 0 0

• pawel

eeeejuz stocznia CIENIUJE! CZEKAMY NA Play offy!

• 0 0

• Wymienić KOSTECKIEGO i TUROSA

kasa w klubie jest tylko wycieka i to szybko
    Bez zminy tych darmozjadów i kombinatorów nigdy nie będzie w 100czni dobrze

• 0 0

• Przestancie pitolic glupoty o Zabrockim. Bronia go wyniki z przeszlosci (braz z przecietnym skladem jak na nasza lige). W tym sezonie nie ma zadnej madrej taktyki na rozgrywanie przewag ktore sa kluczowe oraz co gorsze na rozegranie calego meczu. Chlopaki cisna konkretnie 1 tercje a pozniej zwalniaja do tego stopnia ze w 3 zawsze mamy w plecy. Na pewno chodzi tu tez o kondycje zawodnikow ale ten trener peka jak staje przed trudnymi decyzjami. Nie bierze czasu na przemyslenie w decydujacych momentach i pozniej sa takie efekty.