Jedyne zwycięstwo nad Brazylijkami

30 grudnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Siatkarki Atomu Trefla z jednym zwycięstwem w czterech meczach zajęły czwarte miejsce w Top Volley International w Bazylei. Nieobecność sopocianek na ligowych parkietach sprawiła, że w tabeli PlusLigi drużyna spadła na trzecią pozycję. Zaległości podopieczne Alessandro Chappiniego odrobią 19 stycznia, kiedy to ugoszczą w Ergo Arenie Stal Mielec

.

Jak informowaliśmy Atom Trefl rozgrywki w Szwajcarii rozpoczął pechowo, gdyż od dwóch porażek po 2:3 z miejscowym Volero Zurich i holenderskim Dutch All Stars. Ostatecznie szanse na awans do finału turnieju, w których najpierw pięć drużyn grało ze sobą systemem każdy z każdym, a następnie dwie najlepsze zagrały dodatkowe spotkanie o zwycięstwo w Top Volley International, sopocianki pogrzebały porażką w trzecim spotkaniu.

Atom Trefl przegrał z Sirio Perugia 0:3 (17:25, 19:25, 22:25). Sopocianki najwyraźniej przystąpiły do gry ze zbyt dużym respektem przed dwukrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzyń (2006, 2008). Mecz rozpoczął się od wyniku 0:6, a potem było nawet 9:18. Na domiar złego już w pierwszym secie lewy staw skokowy skręciła Neriman Ozsoy i dla tureckiej skrzydłowej turniej się skończył.

W drugiej partii nasze zawodniczki zagrały odważniej, ale skrzydła podcięła im kontrowersyjna decyzja sędziowska. Zamiast punktu na 9:9 zrobiło się 8:10, a wkrótce 10:14.

Najwięcej emocji było w trzeciej części spotkania. Przy 3:2 Atom Trefl wreszcie w tym spotkaniu objął prowadzenie. Co prawda od 4:3 sopocianki oddały pięć punktów z rzędu, a na drugą przerwę techniczną zeszły przy 12:16, ale potrafiły się jeszcze zebrać do walki. Wyrównały na 19:19, a jeszcze przy 22:23 wydawało się, że będą zdolne przedłużyć to spotkanie. Niestety, trzy kolejne akcje wygrał włoski zespół

ATOM TREFL: Konieczna, Świeniewicz, Bełcik, Świeniewicz, Konieczna, Ozsoy, Navarro Fernandez, Maj (libero) oraz Boz, Sieczka, Nuszel, M.Śliwa.

Na pożegnanie Bazylei Atom Trefl sprawił niespodziankę, ogrywając jako jedyny w rundzie zasadniczej Volei Futuro 3:0 (25:22, 25:18, 25:16). Brazylijska drużyna, która w trzech poprzednich meczach oddała rywalkom tylko jednego seta, najwyraźniej była już myślami przy wieczornym finale, ale jak się okazało, to nie był jej dzień.

Opór rywalek słabł z każdą kolejną piłką. Pierwszego seta sopocianki wygrały, gdyż od 22:22 najpierw Brazylijki zepsuły zagrywkę, a potem punktowały Katarzyna Konieczna i Dorota Świeniewicz.

W drugiej partii nasza drużyna zaczęła zdobywać przewagę po pierwszej przerwie technicznej, która następowała przy wyniku 8:7, a w trzeciej rywalki najwyraźniej zrezygnowały z walki z dobrze dysponowanym naszym zespołem, gdy odskoczył on na 14:12.

Trener Chappini trzech trzy dni rozgrywek w Bazylei otrzymał kolejny bogaty materiał szkoleniowy, gdyż w różnych ustawieniach składu wypróbował wszystkie 14 siatkarek. To powinno zaprocentować na krajowych parkietach w przyszłym roku.

M.Śliwa, Świeniewicz, Dziękiewicz, Fernandez, Rinieri, Boz, I.Śliwa (L) oraz Konieczna, Bełcik

FINAŁ:
Volero Zurich - Volei Futuro 3:2 (25:21, 25:13, 11:25, 22:25, 15:11)

Wyjazd do Bazylei Atomu Trefla był możliwy, gdyż mecz z 5. kolejki ze Stalą Mielec z 29 grudnia został przełożony na 19 stycznia. W wyznaczonym przez PlusLigę terminie odbyły się trzy z pięciu spotkań. Sopocianki w tabeli zostały wyprzedzone przez Aluprof Bielsko-Biała.

Pozostałe mecze 5. kolejki PlusLigi:
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0 (25:21, 25:18, 25:12), Organika Budowlani Łódź - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 2:3 (25:22, 23:25, 17:25, 25:20, 6:15), GCB Centrostal Bydgoszcz - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 19:25, 25:17, 22:25), AZS Białystok - Impel Gwardia Wrocław (przełożony na 19.01).

Opinie (30) 1 zablokowana

• Atom

Bravo dziewczyny

• 2 6

• kibice (2)

Jeszcze pare meczy atmosfera w Ergo Arenie bedzie ok.Narazie kibice uczą się kibicować, ale jest coraz lepiej! Zapraszam wszystkich na mecze!!

• 2 10

• hahah nie ma tam zadnej atmosfery i nie bedzie

bo tak sa wiesniaccy zapowiadacze i zapiewajlo

• 4 3

• Oby nie

Jeżeli nauczą się kibicować tak,jak Ty umiesz pisać,to czarno to widzę.

• 0 0

• Iza Bełcik

najlepsza atomówka;)

• 4 2

• ATOM TREFL SOPOT (2)

Przyszły mistrz Polski oraz przyszły triumfator LM!