Jedzie Bike Tour Gdynia

Kryst.
18 września 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
150 zawodników i zawodniczek wzięło udział w trzeciej edycji wyścigu w kolarstwie górskim Bike Tour Gdynia 2002. Zawody tradycyjnie zorganizował Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wśród najmłodszych (10-12 lat) zwyciężyli gdynianin Mateusz Miszkiel oraz Daria Gwiazdowska z Kurzętnika. Dużą rolę w rywalizacji odegrali rodzice, którzy utworzyli szpaler wzdłuż kilometrowej trasy, wspomagając kolarzy dopingiem. W grupie 13- i 14-latków (4 km) ręce w geście triumfu na mecie unieśli umorusani Paweł Brylowski z Kartuz oraz Justyna Żygowska z Bytowa. W kategorii 15- i 16-latków 12 km gdyńskich bezdroży najszybciej pokonali (przyodziani w profesjonalne stroje) Mateusz Fijał (Lechia Gdańsk) oraz Kinga Mudzyń (Bytów). Łukasz, brat Kingi, po zaciętej walce był najlepszy wśród 17-i 18-latków (15 km). Wśród dziewcząt sukces ekipie z Bytowa zapewniła Aleksandra Zabrocka. Aż 22 km mieli do pokonania uczestnicy rywalizacji w kategorii Elite. Dzięki efektownym podjazdom pierwszy linię mety minął Przemysław Ebertowski. Wysiłek zawodnika z Wejherowa został nagrodzony markowym aparatem fotograficznym.

Czwarta edycja imprezy odbędzie się 26 października na Karwinach. Zawodnicy formę będą mogli sprawdzić już 5 października w wyścigu na Dąbrowej, nie zaliczanym do końcowej klasyfikacji zawodów.