Jest kolejny punkt

5 kwietnia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)

W zaległym meczu z 18. kolejki piłkarze Arki zremisowali w Łęcznej z Górnikiem 1:1 (1:0). Prowadzenie dla gdynian w 38. minucie zdobył Radosław Wróblewski po podaniu Ireneusza Kościelniaka. Gospodarze wyrównali pół godziny później po strzale głową Andrzeja Kubicy. Mecz numer 300 w ekstraklasire rozegrał Olgierd Moskalewicz To trzeci remis żółto-niebieskich z rzędu, a szósty pod wodzą Wojciecha Wąsikiewicza. Warto też podkreślić, że gdynianie strzelili pierwszego gola na wyjeździe od 22 października ubiegłego roku!

GÓRNIK: Bledzewski - Kulig, Golem, Jurkowski (52 Bronowicki), Pawelec (45 Sokolenko) - Wędzyński, Kaczmarczyk, Nikitovic, Sokołowski - Kubica, Bykowski (87 Manevski).

ARKA: Witkowski - Kowalski, Jawny, Jakosz, Majda - Parzy (36 Kubisz), Moskalewicz, Niciński, Sobieraj, Wróblewski (88 Griszczenko) - Nawrocik (27 Kościelniak).

Żółte kartki: Nikitovic (Górnik), Kowalski, Jawny, Wróblewski, Niciński (Arka).

Na początku gry bardzo aktywny był Damian Nawrocik. Napastnik m.in. dwukrotnie strzelał na bramkę, ale za każdym razem niecelnie. W 27. minucie musiał jednak opuścić boisko z powodu kontuzji. Wkrótce potem nastąpiła kolejna zmiana. Wreszcie swoją szansę w większym wymiarze czasowym dostał Marek Kubisz. Jeszcze przed przerwą swoimi umiejetnościami musiał wykazać się Norbert Witkowski. Popularny "Witek" bronił m.in. strzały Kubicy, Grzegorza Wędzyńskiego, Vejljko Nikitovica...

Pierwszy od 22 października 2005 roku, kiedy to w Wodzisławiu strzelali Grzegorz Niciński i Bartosz Ława padł w Łęcznej w 38. minucie. Kościelniak, który w Górniku spędził dwa lata i we wtorek został bardzo ciepło przywitany przez kibiców, zaprezentował 30-metrowy przerzut piłki. Tuż przed polem karny dopadł jej Wróblewski i pięknym strzałem, po raz pierwszy w barwach Arki, zdobył bramkę.

W drugiej połowie dominowali gospodarze. Możemy się cieszyć, że skończyło się tylko jednym straconym golu. Witkowski interweniował m.in. po trudnych strzałach z wolnego i głową Rafała Kaczmarczyka, czy mocnych uderzeniach Kubicy i Tomasza Sokołowskiego. Bezradny golkiper Arki był tylko w 68. minucie. Nic nie poradził, gdy wrzutkę Kaczmarczyka na gola zamienił Kubica, a piłka zanim wpadła do siatki uderzyła w słupek i gdyńskiego bramkarza w plecy.

Chcieliśmy ten mecz wygrać, ale trzeba się też cieszyć z jednego punktu, bo został on zdobyty na bardzo trudnym terenie. Sporą zasługę w utrzymaniu remisu miał nasz bramkarz Norbert Witkowski - przyznał Wąsikiewicz. Przed piątkowym meczem w Kielcach gdyński szkoleniowiec znów będzie musiał zamieszczać w składzie. Kartki wykluczają z gry Łukasza Kowalskiego i Nicińskiego, a kontuzja zapewne Nawrocika.

Pozostałe zaległe mecze z 18. i 19. kolejki: Kolporter Korona Kielce - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0). Bramka: Edi Andradina (66). Wisła Płock - Lech Poznań 5:1 (2:0). Gevorgyan (23), Obajdin (25, 76), Jeleń (48), Rachwał (72, karny) - Scherfchen (90+2). Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 1:0 (0:0). Chałbiński (90+2). Odra Wodzisław - Górnik Zabrze 1:0 (1:0). Bramka: Chmiest (33, karny).

• 0 0

• Patrzylem na onecie wyniki do przerwy i niechcialo mi sie wierzyc, ze Arka prowadzi, a jednak...
    Patrze traz i lol stracili zwyciestwo...
    A najlepsze jest to, ze znowu stracili flage :)))
    Cos cienko pilnujecie swojego dobytku w domu i na wyjazdach tez ;)

• 0 0

• Brawo ARECZKA!!! NIGDY NIE SPADNIE ARECZKA NIGDY NIE SPADNIE!!!

Ale pięknie się wyniki ułożyły! A tynkarska brać już ma pianę na gębie i wprowadza temat zastępczy o fladze.To frajerskie pały z wioski krzyżackiej!

• 0 0

• Alllllle JAAAAJJJA

• 0 0

• Co z tego ,że miało być 6 punktów frajerzy z gdańska!

Jesteśmy na 12-tym miejscu i będziemy jeszcze wyżej w tabeli tynkarskie pały! Co?? boli was,że ARKA wywiozła punkt z Łęcznej!