Juniorki lubią brąz

26 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Juniorki AZS AWFiS zdobyły brązowy medal w mistrzostwach Polski do lat 19. Złoto wywalczyła drużyna MKS PR Finepharm Jelenia Góra, z którą akademiczki przegrały w rozgrywkach grupowych 30:38 (16:17). Gdańskie piłkarki ręczne do podium doprowadził trener Ireneusz Rudkowski. Aleksandra Mielczewska i Karolina Szwed zostały wybrane do najlepszej siódemki rozgrywek. Seniorki w środę po raz drugi zagrają ze Zgodą Ruda Śląska, tym razem na wyjeździe. Zwycięstwo da naszym szczypiornistkom awans do półfinałów play off.

AZS AWFiS: Dominika Brzezińska, Aneta Kassin, Aleksandra Bielas , Jolanta Rapiej, Joanna Kubrycht, Patrycja Kulwińska, Anna Łyczko, Aleksandra Mielczewska, Paulina Matejaszczyk, Anna Cięciwa, Katarzyna Drobińska, Paulina Szymańska, Karolin Szwed, Marta Taczyńska, Agnieszka Błąk.

Turniej finałowy juniorek z udziałem ośmiu drużyn, które wcześniej pomyślnie przeszły eliminacje na szczeblu wojewódzkim, a potem przebiły się przez ćwierćfinały i półfinały ogólnopolskie, był rozgrywany przez cztery dni. Najpierw toczono rywalizację w dwóch grupach, a następnie walczono o miejsca w końcowej klasyfikacji w myśl zasady 1 z 1, 2 z 2 itp. Szkoda, że nie rozgrywano półfinałów, bo wówczas akademiczki miałyby szanse na awans do finału. A tak już w grupie kres ich marzeniom o lepszym kruszcu niż brąz położyły jeleniogórzanki. Prawo występu w małym finale podopieczne Rudkowskiego zdobyły po zwycięstwach nad Sośnicą Gliwice 27:22 (14:12) i Zagłębiem Lubin 31:25 (19:10). W drugiej grupie drugie miejsce zajął Kusy Szczecin, który rzutem na taśmę ograł KSS Kielce 19:18.

Ostatniego dnia turnieju odbyły się mecze o poszczególne miejsca. W finale Finepharm pokonał MTS Żory 30:27. Gdańszczanki brąz zdobyły po sukcesie nad Kusym 27:21 (14:9). Piąte miejsce przypadło KKS, który ograł Sośnicę, a w pojedynku o siódmą pozycję drugi reprezentant Pomorza - Sambor Tczew uległ Zagłębiu 24:28.

Przypomnijmy, że w tym sezonie akademiczki zdobyły już złoty medal w mistrzostwach województwa pomorskiego, zdobywając w 6 meczach 9 punktów.