Juniorki na parkiecie

4 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
W drugiej kolejce rozgrywek ligi wojewódzkiej juniorek młodszych w piłce ręcznej największe emocje były w Gdańsku. Miejscowy AZS AWFiS za porażkę w Starogardzie Gdańskim zrehabilitował się w meczu z drugim medalistą tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podopieczne Heleny Bochińskiej ograły Sambora Tczew 18:16 (12:9).

AZS AWFiS: Dąbrowska - Trojanowicz 3, Światlak 7, Chrzanowska 2, Kordunowska 2, Górska 4, Sawicka, Wypasek.
SAMBOR: Piotrowska, Stywa - Seroka 1, Bednarek, Kolka 10, Lewandowska, Parulska 1, Portianko 4, Serafin, Skotnicka, Szlija.

Gdańszczanki zdecydowały się na ryzykowany wariant. Choć na ławce było 14 zawodniczek, szanse gry otrzymało tylko 8. Artur Wierzbicki i Eugeniusz Kwiatkowski grali szerszym składem, ale to oni już po kwadransie musieli prosić o przerwę. W ciągu pięciu minut tczewianki straciły sześć bramek z rzędu, a byłaby i siódma, gdyby Alicja Wypasek lepiej przymierzyła z karnego. Akademiczki odskoczyły na 9:6, zapominając o kiepskim początku. Przegrywały 0:2, 1:3, 2:4 i 3:5.

W drugiej połowie z miejscowymi próbowała walczyć już tylko Paulina Kolka. Zdobyła ona 6 z 7 bramek, które w tej odsłonie zapisał na swoim koncie Sambor. Tczewiance udało się podciągnąć wynik z 11:17 (35 min) na 14:17 (40). Po chwili mogło być jeszcze lepiej, ale Anna Portianko nie zamieniła na bramkę karnego. Szybko skontrowała Sylwia Trojanowicz. Co prawda, w ostatnich ośmiu minutach gry gdańszczanki nie zdobyły żadnej bramki, ale też nie pozwoliły sobie wyrwać dwóch punktów.

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Luks-Pol Czersk - MTS Kwidzyn 18:24 (6:12), UKS MDK Lis Kościerzyna - AKS Dora-Eko Starogard 16:25 (7:14). Pauzował: UKS PTF Gdańsk 27:15 (17:6).