Hetman w odwrocie

2 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Także drugi derbowy pojedynek nie dostarczył spodziewanych emocji. Z tą tylko różnicą, że w Gniewie w odwrocie znaleźli się gospodarze. Hetman rozpoczął nawet dobrze, po akcjach Arkadiusza Gogoli i Roberta Karnowskiego prowadził 2:0 i 4:2, a w 20 minucie miał przewagę 7:6. Potem aż do przerwy rzucali tylko goście. Trzykrotnie w tym okresie przedarł się Szymon Kościński. Lewoskrzydłowy jeszcze przed wakacjami grał dla Gniewa. Dwukrotnie z karnego trafił Krzysztof Młynarek, a rezultat na 14:7 dla AZS PG ustalił Piotr Bogdanowicz.

Tuż po przerwie z boiska został usunięty Artur Licznerski, ale miejscowym udało się zbliżyć jedynie na cztery bramki (17:21, 21:25).

- Od czterech meczów widać zwyżkę formy. W obronie zawsze było dobrze, problem tkwił w skuteczności. Chcieliśmy udowodnić, że nie jesteśmy chłopcami do bicia. Co najważniejsze, zagraliśmy równo. Gniew po raz kolejny jest dla nas szczęśliwy. Zawsze tutaj wygrywaliśmy - podkreśla Edward Wierzbowski, szkoleniowiec AZS PG.

Dwa pozostałe pomorskie zespoły grały tak, jak można było się spodziewać. Cartusia, która zmobilizowała tylko dwóch rezerwowych, po raz kolejny mocno została doświadczona przed własną publicznością, a SMS II Gdańsk wysłała do Brodnicy trenera Jana Prześlakiewicza i zawodników, którzy na co dzień grają na zapleczu ekstraklasy.

- Nie przeszkodzili nam nawet sędziowie, którzy nałożyli na nas aż 20 minut kar. Te wykluczenia moi zawodnicy przyjmowali z uśmiechem na ustach - ocenia gdański szkoleniowiec.

Hetman Gniew - AZS PG Gdańsk 23:30 (7:14)
HETMAN: Justa, Rygielski - Karnowski 8, Graczyk 1, Daszek 1, Gogola 5, Balawejder 6, Raciborski, Kaczyński, Kościelny, Czarnecki 2, Bujnowski.
AZS: Filbrandt, Lewicki - Młynarek 8, Kościński 11, Licznerski, Bogdanowicz 3, Kardynał 1, P. Zuzański 5, M. Zuzański, Gryń 2.

MKS Brodnica - SMS II Gdańsk 28:45 (10:24)
SMS II: Kuczyński, Wróbel - Jeżewski 6, Skierś 9, Frąszczak 7, Wysokiński 5, Starczewski 3, Mielczewski 5, Zych 4, Stankiewicz 3, Ćwikliński 3, Petela.
Cartusia - Cuiavia Inowrocław 25:39 (7:23)
CARTUSIA: Betliński, Kostka - W. Herzberg 7, Kuchta 8, Trepczyk 1, Las 2, Kowalkowski 3, Osipów 3, Hirsz 1.

Pozostałe wyniki:
Truso Elbląg - BKPR Bydgoszcz 28:34, Kasztelan Sierpc - Legia Chełmża 30:26. Pauzował: Vetrex Sokół Kościerzyna.

1. Techtrans 22:0 351-247
2. Żukowo 16:4 294-271
3. Hetman 14:8 329-311
4. Bydgoszcz 11:9 284-269
5. Cuiavia 11:9 278-273
6. Vetrex 10:10 281-256
7. AZS PG 10:10 254-237
8. Legia 9:11 300-290