Juniorzy na parkiecie

5 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarze ręczni AZS AWFiS Gdańsk zostali mistrzami półmetka w lidze wojewódzkiej juniorów starszych. W ostatnim spotkaniu drugiej rundy rozgrywek akademicy pokonali Sambora Tczew 31:21 (14:9). Najskuteczniejszym strzelcom przewodzi Łukasz Wyciszkiewicz (MTS Kwidzyn). Początek trzeciego z czterech zaplanowanych etapów rywalizacji - 6 grudnia.

AZS AWFiS: Bach, Szynszecki - Belzyt 2, Steege 1, Narloch 5, Kułakowski 1, Gołąbek 4, Fijałkowski 5, Przyłucki 3, Szyrszyng 9, Bieniak 1, Adamczyk.
SAMBOR: R. Kądziela, Czapski, P. Kądziela - Ormianin 2, Roziński 5, Komorowski 3, Jędryszek 4, Drożniakiewicz 2, Drejka 2, Robert Dittmann 3, Radosław Dittmann.

Potyczka lidera z outsiderem miała tylko jednego faworyta. Z drugiej strony, gdańszczanie lepiej grali dotychczas na wyjazdach. U siebie zagrali raz, i stracili jedyny punkt (29:29 z Kwidzynem).

Może dlatego zespół Marka Mońki tym razem w hali przy ul. Smoleńskiej od razu zaczął bardzo mocno, od trzech bramek. Ale gdy koledzy uznali, że mecz wygra za nich Maciej Szyrszyng, który zdobył 5 z 6, a potem 10 z 13 pierwszych bramek dla akademików (!), tczewianie zwietrzyli szanse. W 16 minucie mieliśmy nawet 6:6.

Na więcej akademicy nie pozwolili. W 23 min odskoczyli na 12:6. Między 33 a 42 min rzucili celnie osiem razy, bez własnych strat. Cieszyli się prowadzeniem aż 23:10.

Warto podkreślić że gdańszczanie w pomorskiej lidze grają dotychczas nie tylko najlepiej, ale także najczyściej.

Przewodzą w tabeli fair play. Wprawdzie, podobnie jak kwidzynianie, mają 32 karne minuty, ale sędziowie upominali ich rzadziej od rywali. AZS AWFiS otrzymał 9, a MTS - 12 żółtych kartek. Bilans Sambora to 36 karnych minut i 10 upomnień. Jeszcze żaden zawodnik w tym sezonie nie musiał ze względów dyscyplinarnych kończyć gry przed czasem. Oby tak dalej!

• AZS THE BEST

AZS AWFiS GDAŃSK NAJLEPSZY WE WSZYSTKIM !!!

• 1 0

• Gratulacje!! Pozdrowienia dla chlopców z AZS'U !!

• 0 0

• Sprostowanie

No dobra. Zgodze się w jednym- AZS gra jak narazie najlepiej w lidze wojewódzkiej. Nie zgadzam się jednak z tym że Gdańsk gra fair. Przykro to mówić ale na każdych zawodach sędziowie na traktują z góry. Upomienia i kary minutowe są "wlepiane" nam za błache rzeczy. A co do AZS-u. Wy gracie fair?! Nie wydaje mi się. Już sam ten wasz mistrzunio Szyrszyng gra cholernie nie czysto. Nie mówie już o Steege, który przebija wszelkie granice.

• 0 0

• Co do meczu

Co do meczu AZS-Sambor. Nie był to mecz dobrze wykonany z naszej strony. Akurat tego dnia nikomu od nas nic nie wychodziło. Lepiej to wyglądało w Tczewie, kiedy wspaniały AZS prawie dostał bęcki. Jedno jest pewne- spodziewajcie sie ostrego wysiłku w Tczewie, tam już tak łatwo wam nie pójdzie. Cały Sambor chce wam dopieprzyć, żebyście w końcu posmakowali porażki. Czekamy na was. P.S. Szyrszyng już wam nie wygra meczu. Możecie na to nie liczyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Gratuluje

Mimo tego gratuluje Gdańskowi dobrego półmetku. Pozdrowienia reczniaków...

• 0 0

• -

Nie cwaniakuj tak Tczewianin,bo jak by Sms mogl nas puszczac na mecze ligi wojewodzkiej to bysmy was rozniesli w pyl i nie bylo by takiego glupiego pisania z twojej strony.Moze nawet bedziemy mieli szanse sie zmierzyc w barazach,bo wy macie Jezyka wiec mozecie sie o nie ubiegac.Czekamy.

• 0 0

• OPINIA

A czy ja cwaniaczkuje ?!! Po prostu wyrażam swoją opinie na ten temat i myślę że racja jest po mojej stronie. Prawda jest taka że nie gracie sprawiedliwie. Sędziowie wam pomagają, bezczelnie faulujecie nie ponosząc za to żadnych kar. Nie mówie o tobie Turek, bo wiem że grasz w SMS-sie na bramce i chodzisz do klasy z kumplem z Sambora- Tomkiem Jeżewskim. Nie wątpie. Napewno będziecie lepsi w barażach kiedy SMS połączy siły z AZS-em. My mamy tylko Jeżyka, a chcąc czy nie chcąc nie zmieni on sam wyniku meczu. Chodzi mi narazie o grę samego AZS-u, którego jak narazie będziemy mieli szanse pokonać (przynajmniej w Tczewie bo w Gdańsku jest niesprawiedliwie !).