Juniorzy na parkiecie

1 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Po czterech kolejkach rozgrywek ligi wojewódzkiej juniorek młodszych z kompletem punktów są już tylko piłkarki ręczne UKS PTF Gdańsk. Chłopcom w grupie A przewodzi nominalnie drugi zespół Conrada Gdańsk.

Podopieczne Ireneusza Rudkowskiego bez kłopotów sięgnęły po czwartą wygraną. Na własnym parkiecie rozgromiły Sambora Tczew 36:21 (20:10). Rywalki zostały mocno przyciśnięte od samego początku. Spotkanie rozpoczęło się od wyniku 6:0, a w rolach głównych wystąpiły w Karolina Szwed, Aleksandra Mielczewska i Patrycja Kulwińska.

PTF: Matejaszczyk, Brzezińska - Kulwińska 4, Szwed 7, Mielczewska 7, Kleister 2, Kassin, Łyczko, Dudzińska 4, Cięciwa 4, Wojciechowska 1, Szymańska 3, Jędrzejczyk 4, Hordjuk.

Druga dotychczas niepokonana drużyna pojechała do Czerska. Po wyrównanym meczu, ale zasłużenie MTS Kwidzyn przegrało z tamtejszym Luks-Polem 18:21 (7:11). Podopieczne Mariusza Kupca rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale potem straciły pięć kolejnych bramek i już do końca gry ograniczyły sie do pościgu za rywalkami. Na dziewięć minut przed końcem doszły nawet na 15:16.

LUKS-POL: Ciesielska, Głogowska, Gostomska, Belter 7, Jaszczyszyn 6, Kaszuba 2, Kaszubowska 3, Knipel, Pit, Przybylska, Puczyńska, Sokołowska, Szczech, Zaguła 3.

W trzecim meczu Agro-Kociewie Starogard Gdański wygrało z OSiR Chojnice 45:7 (23:0).

6. OSiR 0:8 32-148.

W grupie A juniorów młodszych lider nie wygrał w Gniewie tak zdecydowanie jak w poprzednich meczach. Trener Krzysztof Kotwicki postanowił dać sznse gry wszystkim swoim podopiecznym. Obaw o wynik nie było żadnych. Conrad II rozpoczął od prowadzenia 4:0, zaraz po przerwie wygrywał nawet 16:6, a jeszcze na siedem minut przed końcem miał w zapasie sześć trafień (25:19). Ostatecznie gdańszczanie pokonali miejscowy GOS 26:23 (15:6). Sebastian Trojanowicz tylko w pierwszej połowie zdobył 8 bramek.