Jusko na Barcellonę!

kryst
19 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Rozstrzelali się Polacy w Anglii. Sebastian Olszar zdobył dwa gole dla rezerw FC Portsmouth w spotkaniu z drugą drużyną Charlton Athletic (3:1). Polski napastnik wystąpił w ataku z Lomanem Lua Lua (Kongo) i grał do 83. minuty. Paweł Abbott zdobył bramkę w swoim debiucie dla Huddersfield Town w 86. minucie wyjazdowego spotkania angielskiej Division III przeciwko Bristol Rovers. Gol Polaka, który wszedł na boisko na początku drugiej połowy, zdobyty uderzeniem z woleja zza linii pola karnego, dał gościom remis 1:1. Było to trzecie trafienie polskiego napastnika z brytyjskim obywatelstwem w tym sezonie. 22-letni Abbott został wypożyczony w zeszłym tygodniu na miesiąc do Huddersfield z drugoligowego Preston North End.
Dzisiaj być może trafi Andrzej Juskowiak, który zagra przeciwko... Barcelonie! Król strzelców igrzysk olimpijskich z Barcelony wystąpi w barwach zespołu Reszty Świata trenowanego przez Javiera Clemente przeciwko Gwiazdom Barcelony. Oprócz "Jusko" w składzie Reszty Świata zagrają Rumun Gheorghe Popescu, Emilio Butragueno czy Thomas Doll. W ekipie "Barcy", prowadzonej przez Johana Cruyffa, mają zagrać Guillermo Amor, Andoni Goikoetxea, Txiki Begiristain i Jose Maria Bakero.