• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kandydat na Ligowca 2017: Dusan Kuciak. "Mądrzejszy będę po spotkaniu z prezesem"

Jacek Główczyński
15 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 

Lechia Gdańsk

Dusan Kuciak nie chce opuszczać Lechii Gdańsk, bo uważa, że nadal może rozwijać się w tym klubie, a i drużyna ma sporo do wygrania. Do zmiany decyzji może skłonić go sytuacja w klubie bądź zagraniczna oferta transferu. Dusan Kuciak nie chce opuszczać Lechii Gdańsk, bo uważa, że nadal może rozwijać się w tym klubie, a i drużyna ma sporo do wygrania. Do zmiany decyzji może skłonić go sytuacja w klubie bądź zagraniczna oferta transferu.

- Nigdzie się nie wybieram. Jednak mądrzejszy będę po rozmowie z prezesem. Jeżeli mam odejść z Lechii Gdańsk, to tylko do lepszego - zapewnia nas Dusan Kuciak. Wywiad z kolejnym kandydatem do tytułu Ligowca 2017 zdominowały sprawę związane z bieżącą sytuacją w jego klubie. W sobotę przedstawiliśmy rozmowę z gdyńską piłkarką ręczną Katarzyną Janiszewską, a we wtorek o godzinie 12 zapraszamy na spotkanie z Kacprem Gomólskim i nie zabraknie wątku opuszczenia przez żużlowca Gdańska. Głosujcie na wybranych sportowców z nominowanej "10", klikając w link poniżej.TUTAJ ZAGŁOSUJ
Ligowiec Roku 2017


Jacek Główczyński: Z perspektywy całego roku jest pan zadowolony, że zdecydował się na przeprowadzkę z Anglii do Gdańska?

Dusan Kuciak: Trzeba podzielić ten rok jednak na dwie części. Nie byłem zadowolony i po pierwszej części. Wyniki nie były najgorsze, ale w końcowej tabeli byliśmy na 4. miejscu. Zabrakło końcowego sukcesu, choć w fazie finałowej graliśmy super, ale potrzebny był punkt, bramka więcej, by się cieszyć. To niezadowolenie, to wszystko co nam nie wyszło w poprzednim sezonie, przenieśliśmy na jesień i cały czas jakbyśmy jeszcze myśleli o tym, co wydarzyło się przed wakacjami, że tam mogliśmy osiągnąć więcej. A był już nowy sezon i my z tego względu "nie złapaliśmy" się na jego początek. Co prawda pierwszy mecz fajny, ale potem później nie wszystko układało się po naszej myśli. Trzeba przyznać, że ten rok zakończyliśmy słabo. Dlatego jest niezadowolenie, bo naprawdę wierzyłem po pierwszej części roku, że jesteśmy w stanie grać o mistrzostw. Jesień zweryfikowała to, że gramy o utrzymanie. Jest niedosyt, ale też poczucie krzywdy. Było kilka takich decyzji sędziowski, które mi się nie podobały, a drużyna w ich wyniku traciła punkty.

Z klubu płyną sygnały, że teraz bardziej w tył się patrzycie niż do przodu. Z pana perspektywy, o co Lechia może grać wiosną?

Realnie oceniając, to maksymalnie 7. miejsce przed rundą finałową. Ciężko będzie wyżej się dostać. Trzeba dobrze się przygotować na te najbliższe 9 meczów, bo to co było, jest już historią.

ZASADY GŁOSOWANIA NA LIGOWCA ROKU I KOMPLET NOMINOWANYCH

W 2017 roku z Hull, ale z ławki i trybun angielskiej drużyny, przeniósł się pan do podstawowego składu Lechii. Czy to jest krok do przodu w pańskiej karierze czy jednak nie?

Gram, a to zawsze dla mojej kariery było najważniejsze. Siedzenie na ławce, obojętnie w jakim klubie, nie jest dla mnie. Wierzyłem, że poradzę sobie w Anglii. Gdy się nie udało, trzeba było to wszystko realnie zweryfikować. Dlatego wróciłem do Polski, bo dla mnie najważniejsze było, aby regularnie występować w meczach.

Jesień i w pana wykonaniu była słabsza od wiosny. Dlaczego?

Można szukać przyczyn w tym, że jako drużynie nie układało się. Osobiście wiem, w których meczach zawaliłem, w którym nie pomogłem. Jednak uważam, że po takich trzech moich dużych błędach, druga część rundy w moim wykonaniu była już w porządku. Należała do nie najgorszych, choć nie oznacza to, że grałem super. Starałem się uniknąć błędów bądź też niesłusznych decyzji. Bardziej skupiałem się na sobie.

Jak to się stało, że gdy Lechii nie szło, to pan został jej kapitanem?

Trener wyznaczył, a potem tak się złożyło, że już nie zmienialiśmy. Jednak właściwiej powiedzieć, że jestem jednym z kapitanów.

DUSAN KUCIAK NOMINOWANY JAKO JEDEN ZE ZDOBYWCÓW TYTUŁU LIGOWCA MIESIĄCA W 2017 ROKU

Czy opaska to także znak, że jesteś przywódcą drużyny?

Ja bym chciał, aby na boisku było 11 przywódców, a w szatni 18 i więcej. Z drugiej strony wiemy, że mamy w drużynie grupę doświadczonych zawodników. I to ona stara się "ciągnąć" zespół.

Jako jeden z kapitanów często bywa pan u prezesa i rozmawia pan w imieniu drużyny o sprawach finansowych?

Z prezesem spotyka się Rada Drużyny. Harmonogram wypłat, który sobie ostatnio ustaliliśmy, jest częściowo realizowany. Można powiedzieć, że pod tym względem jest lepiej niż było. Czekamy na to, co będzie dalej.

Macie cierpliwość? Ile czasu dajecie władzom Lechii na uporządkowanie spraw płacowych?

Po meczu z Sandecją powiedziałem do końca roku. Ale nadal jest czas na rozmowy. Wierzę, że wszystko będzie się układać tak jak powinno. Jeśli do tego dojdzie, to myślę, że będą i lepsze wyniki, choć nie mogę obiecać, że gra od razu stanie się super.

Pan jest zdecydowany zostać w Lechii, czy w zimowym oknie transferowym może pan zmienić klub?

To bym chciał wiedzieć. Powiem tak: nigdzie się nie wybieram. Mam zaplanowane spotkanie z prezesem. Po nim będę mądrzejszy.

SZEŚCIU PIŁKARZY SKREŚLONYCH Z LECHII. DO TURCJI M.IN. BEZ WOLSKIEGO I BALDE

Zawodnik

Dusan Kuciak

Dusan Kuciak

ur.
1985
wzrost
194 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN PLEBISCYTU NA LIGOWCA ROKU I LIGOWCA MIESIĄCA

Ma pan jeszcze marzenia, a może konkretne plany, by jeszcze spróbować gry w lepszej lidze niż polska?

Tak. Cały czas mam te marzenia. Powiem to otwarcie: jeżeli mam odejść z Lechii to tylko do lepszego klubu. Nie będą to tylko przenosiny dla samych przenosin. Jednak na ten moment tego nie planuję. W Gdańsku jest coś do zrobienia. Nie byłoby to też fair w stosunku do klubu, bo wyciągnął do mnie rękę po tym, gdy rok nie grałem w Anglii. Jak bym teraz uciekł, bo coś nie idzie, byłoby to dziwne. Z drugiej strony, jeżeli przyjdzie oferta, która mnie zadowoli, to będę o niej myślał. Chcę cały czas grać o coś. Oczywiście wiem, że gdybym poszedł do Anglii czy Niemiec, to tam ciężko będzie wygrać ligę. Ale w Polsce z Lechią da się wygrać ligę. OK, nie w tym roku, ale w następnym sezonie, jeżeli będzie wszystko się układała dobrze, to można próbować. Oczywiście brakuje 3-4 piłkarzy z poprzedniego sezonu, ale przecież inne zespoły też się osłabiły. Tylko nam ciągle brakuje wytłumaczenia, dlaczego my tak słabo graliśmy w tych jesiennych meczach. Tak na szybko to nie pamiętam żadnego dobrego w tamtej rundzie w naszym wykonaniu. Były takie, że w części z nich było dobrze, a nie było 90 minut grania na wysokim poziomie.

Dopuszcza pan możliwość odejścia z Lechii do innego polskiego klubu?

Ciężko chyba byłoby. Legia bramkarza ma, Lech też. A kto jest poza tymi klubami lepszy od Lechii? Oczywiście nie patrzymy w obecną tabelę. Dlatego do tej sytuacji trzeba podejść spokojnie. W Gdańsku ja nadal mogę się rozwijać, bo mamy świetnych trenerów. Jednak są też rzeczy, które mi się nie podobają. Dlatego trzeba przeanalizować i plusy, i minusy.

21 maja skończy pan 33 lata. Ile pan sobie jeszcze daje czasu na grę na wysokim poziomie?

Na tym najwyższym 5-6 lat. Oczywiście, jeżeli będę zdrowy, a praca, którą wykonuję obecnie, będzie kontynuowana.

BYŁY REPREZENTANT SZKOCJI W SZTABIE TRENERSKIM LECHII

Był pan z reprezentacją Słowacji na finałach mistrzostw świata 2010. Powrót do kadry jest możliwy?

Następne pytanie proszę...

Ma pan jakiś konflikt z selekcjonerem? Czy do Polski do reprezentacji Słowacji po prostu jest daleko?

Nie mam konfliktu, ale każdy może ocenić, co się dzieje. I nie mam tutaj na myśli tylko siebie. W ekstraklasie gra świetny bramkarz Matus Putnocky. Moim zdaniem powinien być w kadrze, choć nie mówię, że numerem jeden, bo na Słowacji mamy dobrych bramkarzy.

Poza piłką nożną, jakie życzenia miałby pan dla siebie na 2018 rok?

Tylko jedno. Aby było zdrowie tak dla mnie, dla rodziny, dla kolegów z drużyny. Gdy to będzie, z resztą sobie poradzę. No może jeszcze życzyłbym sobie cierpliwości.

A jako piłkarz?

Dużo wygranych i więcej meczów niż w 2017 roku zagranych na zero. Na razie myślę tylko do maja. Wiem, że jak z Lechią zrobimy w tych 9 meczach "8", to potem znów wszystko będzie możliwe.

Wcześniej jest głosowania na Ligowca Roku 2017. Lubi pan plebiscyty?

Jest to fajne wyróżnienie. Dziękuję kibicom. To są dodatkowe smaczki bycia sportowcem, bo najważniejsze jednak pozostanie boisko.

CZY PATRYK LIPSKI ZASTĄPI RAFAŁA WOLSKIEGO? ZAGŁOSUJ, PRZECZYTAJ CO MÓWI PIŁKARZ O SWOJEJ GRZE W LECHII

Jak pan myśli czytelnicy Trojmiasto.pl przy wyborze kierować się będą tym, by wskazać najlepszego, czy jednak najpopularniejszego sportowca?

Trudno mi ocenić. Na przykład obserwowałem plebiscyt na najlepszego sportowca Polski. Dla mnie powinien wygrać Robert Lewandowski, a wy postawiliście na skoczka narciarskiego. Zaskoczyło mnie, że wygrał Kamil Stoch. Na Słowacji też nie wygrywa hokeista czy piłkarza, a kolarz Peter Sagan.

Pan próbował innych sportów zanim został piłkarskim bramkarzem?

Próbowałem grać w hokeja, ale na lodowisku jest zimno. Piłka nożna zawsze była dla mnie przyjemniejsza. Zacząłem jak miałem 7-8 lat i tak jest do dziś.

Kluby sportowe

Opinie (61) 4 zablokowane

 • Sprzedajcie kluczowych graczy :Lukáš Haraslín, Stolarski,Kuciak.. (9)

  To zarąbjaszczo zapełnicie Stadion Energa Gdańsk..

  • 39 5

  • Co wam ten Seba przeszkadza? (5)

   Co za różnica czy bierze pensję jako zawodnik czy jeden z managerów czy dyrektorów Lechii Gdańsk, co ma zagwarantowane po zakończeniu kariery?

   • 16 14

   • przeszkadza dlatego... (4)

    że ''etat piłkarza'' dla Mili, to jawne kpiny z kibiców Lechii...a nawet z całego środowiska piłkarskiego...

    • 23 3

    • A dyrektora to już nie? (3)

     • 5 2

     • oczywiście że nie... (2)

      wtedy, kiedy by chodził w garniturze, to byłby oceniany za swoją dyrektorską działalność...a czy dobrze czy źle = to czas by pokazał...
      a obecnie jest pośmiewiskiem...i zachowuje się jak aktor grający w filmie rolę piłkarza...

      • 14 1

      • przecież grał w Kiepskich :p

       • 6 0

      • I nie kradnij nicków..

       • 0 2

  • (1)

   chciałbyś chyba........

   • 1 3

   • lecz się albo czytaj ze zrozumieniem..

    • 2 0

  • Rzna was w czarna otchlan a wy ze zarzad ok???

   Dziwi przedłużenie z Flavio, który za kilka miesięcy kończy 34 lata i w ostatnich 2 rundach dobre jego mecze można policzyć na palcach jednej ręki. Z Kuciakiem, który jesienią bronił fatalnie, Łukasika to ciężko obronić, bo w tym sezonie 19 spotkań i 1 asysta. Tylko brakuje by z Milą przedłużyli.
   Bardziej ciekawe jest co się dzieje z klubową kasą bo mają ciągłe problemy z płatnościami.
   W 2017 zarobili na transferach 3 miliony euro, 10 milionów złotych z praw telewizyjnych. W 2017 na meczach w Gdańsku pojawiło się ponad 280 tysięcy kibiców i licząc bilet po 30 złotych to z tych 3 źródeł to już jest 30 milionów złotych. A do tego jeszcze dochodzą sponsorzy, reklamodawcy i tak dalej. I to jest problem a nie twierdzenie, że Wolski i jego ojciec sieją ferment. Najwidoczniej przejrzeli na oczy, że mają do czynienia z bandą amatorów-kombinatorów, a nie profesjonalnie zarządzanym klubem piłkarskim.

   • 6 0

 • (2)

  Niestety slaba runda w wykonaniu tego bramkarza. Na dodatek denerwujace po kazdej jego interwencji komentarze czy do swoich kolegow czy do sedziego.

  • 20 13

  • Jak gra z pajacami w obronie co udaja obroncow to jak ma byc pewny w brwmce

   • 5 0

  • Bedzie Kuciak madrzejszy po rozmowie z prezesem?

   Przeciez Mandziara nie umie sie wyslowic

   • 0 0

 • ''Dusan Kuciak nie chce opuszczać Lechii Gdańsk''

  na obecną grę w Lechii i przedłużanie kontraktów - zgadzają się tylko Ci, co nie mają żadnych propozycji z innych klubów..i uważają, że lepsza już gra w 1-lidze, niż nic...

  • 22 13

 • Dusan "dziurawe łapy" Kuciak kandydatem? kabaret (3)

  2 miejsce w ilości straconych bramek w lidze...
  ale od końca....

  • 31 36

  • Spójrz na z........ch obrońców A potem oceniaj bramkarza (Ok mógłby bronić lepiej)

   • 2 1

  • Kuciak.... od Lechii obecnie lepsze jest z 14 drużyn bo przynajmniej płacą na czas i poziomem piłkarskim albo wam dorównuja albo przerastają. Wiadomo, że nie Lechia to tonący okręt i każdy kto dostanie ofertę z klubu placacego regularnie, zaraz się z Gdańska zawinie. Tylko w wywiadach to musi pięknie wyglądać, dlatego odpowiadacie te glupoty.

   • 1 1

  • Płaczek tak jak siostry.

   • 0 1

 • to jest plebiscyt za rok a nie za jesień (3)

  • 13 9

  • no to mnie oświeciłeś (2)

   1 pół roku dobre, ale 2 pół tragiczne i jestem ligowcem roku, no bo....
   ....no bo 1 pół roku było dobre

   • 6 7

   • Odezwał się zakompleksiony (1)

    • 1 4

    • odezwał się cymbał

     • 3 1

 • Bez Dusana tak jak bez Marco spokojnie damy radę tego majstra wyciągnąć (1)

  Martwi mnie brak informacji o przedłużeniu kontraktu i podwyżce naszej ostoi Sebka:):):)

  • 36 11

  • Nie ma się co martwić

   Mila dostanie kontrakt przynajmniej na 5 lat i to za pieniądze godne piłkarza tej klasy,to zaszczyt dla klubu gdy ktoś taki siedzi na ławce.

   • 1 0

 • (2)

  Ten cienias ligowiec roku śmiechu varte.Ligowiec roku zostanie.Paweł Stembors betonki. Jak zostanie cienias ligowcem roku to znaczy że były jakieś przekrety

  • 20 24

  • To ten co nie zauważył piłkarza Wigier stojącego za nim?Przecież to kaleka..wszystko obok niego w sieci jak to u śledzi..

   • 7 8

  • No nie kibic drukarki

   mówi,że inn

   • 6 5

 • Jeśli mam odejść do innego klubu to tylko do lepszego (4)

  Czyli każdego innego niż Lechia :-)

  • 23 16

  • Nie noo,do Bytowi nie pójdzie choć też lepsza ad Lechi (1)

   • 4 0

   • Jest jeszcze opcja Puszczy lub Limanovii

    • 3 0

  • (1)

   czyli do każdego prócz Arki

   • 2 1

   • Nikt go w Arce nie chce tej parówy.

    • 1 2

 • No nie kibic drukarki

  mówi,że inni robili przekręty.
  Chacha .....
  Od weekendu Ciebie trzyma?
  Trzeba było nie pić!

  • 18 11

 • Śledziki znów płaczą... (3)

  • 29 17

  • W Trójmieście bez zmiany - LECHIA PANY ! (1)

   • 17 13

   • Danzig

    Panny

    • 4 4

  • My nie mamy nad czym płakać. Coś co się pomyliło. My mamy niezły ubaw.

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojciech Tabis Tabis 35 69 62.9%
2 Piotr Matusiak 35 69 62.9%
3 Łukasz Gawlik 35 68 57.1%
4 Kazimierz Wróblewski 35 67 62.9%
5 Marek Sowiński 35 67 60%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 34 21 5 8 60:34 68
2 GKS Katowice 34 18 8 8 68:35 62
3 Arka Gdynia 34 18 8 8 52:34 62
4 Motor Lublin 34 16 8 10 49:42 56
5 Górnik Łęczna 34 14 13 7 35:29 55
6 Odra Opole 34 15 8 11 42:32 53
7 Wisła Płock 34 14 9 11 46:46 51
8 Miedź Legnica 34 13 12 9 52:36 51
9 GKS Tychy 34 16 3 15 43:47 51
10 Wisła Kraków 34 13 11 10 62:50 50
11 Stal Rzeszów 34 14 6 14 53:60 48
12 Chrobry Głogów 34 11 9 14 35:49 42
13 Znicz Pruszków 34 12 6 16 34:44 42
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 34 10 11 13 56:52 41
15 Polonia Warszawa 34 8 11 15 41:50 35
16 Resovia 34 9 7 18 39:60 34
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 4 11 19 26:59 23
18 Zagłębie Sosnowiec 34 2 10 22 21:55 16
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 34 kolejki

 • ARKA GDYNIA - GKS Katowice 0:1 (0:1)
 • Miedź Legnica - LECHIA GDAŃSK 4:1 (1:1)
 • Odra Opole - Znicz Pruszków 2:0 (1:0)
 • Wisła Płock - Resovia 1:2 (0:1)
 • Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:0)
 • Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
 • Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (0:0)
 • GKS Tychy - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Stal Rzeszów - Polonia Warszawa 1:2 (1:1)

Ostatnie wyniki Lechii

26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane