Kapitalne minuty Patrycji Mikszto

10 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Patrycja Mikszto broniła w niedzielę z 70-procentową skutecznością. Nigdy wcześniej w jednej połowie nie puściła tylko trzech bramek! Patrycja Mikszto broniła w niedzielę z 70-procentową skutecznością. Nigdy wcześniej w jednej połowie nie puściła tylko trzech bramek!

W Gdyni piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu wywalczyły piąte zwycięstwo w tym sezonie i obroniły pozycję lidera w PGNiG Superlidze. Gdynianki rozgromiły AZS Politechniką Koszalin 29:15 (14:12). Kapitalną formę zaprezentowała przede wszystkim Patrycja Mikszto. Miejscowa bramkarka nie dała się pokonać przez 18 minut, a w tym okresie gospodynie zdobyły 13 bramek! Kibiców przeproszono za kolejki, które powstały przy zakupie biletów przed tym pojedynkiem, choć na widowni było niespełna tysiąc widzów.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 3, Głowińska, Sabała, Jędrzejczyk, Białek 2, Kobzar 5, Lipska, Szwed 2, Dinis Vartic 3, Duran 5, Koniuszaniec 4, Kulwińska 5.

POLITECHNIKA: Szywierska, Morawiec - Szostakowska, Kobyłecka 2, Olek, Bilenia 1, Dworaczyk 1, Muchocka, Całużyńska 5, Chmiel 3, Szafulska 2, Błaszczyk 1, Leśkiewicz, Tarczyluk.

W związku z koniecznością "wstrzelenia" się w ramówkę Polsatu Sport mecz rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem. Grę otworzyła bramka Joanny Dworaczyk, która niedługo potem musiała opuścić parkiet z powodu kontuzji.

Szybko wyrównała Katarzyna Duran. Przez kolejne pięć minut gdynianki zagrały bardzo dobrze w defensywie. Nie tylko nie traciły następnych goli, ale same po przechwytach otrzymywały szanse na łatwe bramki.

Po kontrach Patrycji Kulwińskiej i Karoliny Sulżyckiej gospodynie odskoczyły na 4:1. A wynik mógł być, gdy Monika Głowińska z karnego nie rzuciła w słupek. Był to pierwszy, ale nie ostatni pojedynek obecnej zawodniczki Vistalu Łączpolu z byłą.

Gdyńska defensywa wiele rzutów rywalem wychwyciła na blok Gdyńska defensywa wiele rzutów rywalem wychwyciła na blok
Bramki koszalińskiej strzegła Sołomija Szywierska, a w początkowej fazie główną egzekutorką akademiczek stała się Kamila Całużyńska. To w dużej mierze dzięki tej drugiej oraz dobrze biegającej do kontrataków Joannie Chmiel rywalki wyrównały w 8. minucie na 5:5.

Kamila pomyliła się dopiero przy trzecim tego dnia rzucanym karnym. Patrycja Mikszto, która do pojedynków z siedmiu metrów wychodziła z ławki, do tego stopnia zdeprymowała Całużyńską, że ta rzuciła obok słupka.

Jednak to był jedyny pozytyw w tym okresie gry. W 12. minucie Politechnika odzyskała prowadzenie (8:7), a gdy otrzymała możliwość gry w liczebnej przewadze powiększyła przewagę do trzech trafień (11:8 w 17. minucie).

Jerzy Ciepliński poprosił o przerwę, dokonał też zmiany w bramce. Mikszto odbiło kilka piłek, ale nadal szwankował atak pozycyjny. Wynik udało się gdyniankom ruszyć wreszcie 22. minucie, gdy kontrę wyprowadziła Katarzyna Koniuszaniec.

W ostatnich minutach spotkania właśnie gdyńska bramkarka, prawoskrzydłowa oraz Sabina Kobzar, która dwukrotnie nie pomyliła się przy karnych stały się głównymi aktorkami spotkania. Do dzięki nim Vistal Łączpol zmienił wynik 10:12 na 14:12, którym wygrał pierwszą połowę.

Po zmianie stron na 16:12 podwyższyła Kobzar, a zwłaszcza wrażenie zrobiła druga bramka tej niewysokiej zawodniczki, kiedy po rzucie z wyskoku trafiła w samo okienko.

W 34. minucie było już 18:12 po dwóch trafieniach Kulwińskiej. Najpierw Patrycja wykończyła kontrę, a po chwili nie po raz pierwszy tego dnia otrzymała dobre dogranie na koło od Karoliny Szwed.

Rzuca Katarzyna Duran Rzuca Katarzyna Duran
Trener przyjezdnych dłużej nie czekał. Waldemar Szafulski poprosił o przerwę, choć od tej miedzy pierwszą a drugą połową upłynęło dokładnie tylko 213 sekund.

Jednak na pewno nie takich wskazówek udzielił koszaliniankom szkoleniowiec. Po powrocie do gry Kobyłecka zadała na tyle mocny cios Kulwińskiej, że gdynianka potrzebowała pomocy masażystki Anny Knitter, a rozgrywająca przyjezdnych otrzymała dwuminutową karę.

W przewadze Sulżycka mogła dorzucić dwie kolejne bramki, ale poprzestała na tej na 19:12, bo za drugim razem piłkę po rzucie lewoskrzydłowej Szywierska zbiła na słupek.

Jednak Karolina poprawiła się po chwili, gdy już siły na parkiecie się wyrównały. Natomiast 21 bramkę niejako zgodnie z takim samym numerem, który miała na plecach zdobyła Szwed. Z kolei wynik na 23:12 podniosła po dwóch udanych akcjach z rzędu Duran.

Mikszto niepokonana była między 24. a 42. minutą! Dopiero, gdy karę otrzymała Aleksandra Jędrzejczyk trzynastą bramkę dla AZS zdobyła Całużyńska. Nie była ona oczywiście już w stanie zmienić losów tego spotkania.

Obaj trenerzy zresztą pozwolili się wykazać rezerwowym zawodniczkom. W miejscowych szeregach dwiema bramkami od razu swój udział w grze udokumentowała Agnieszka Białek.

W 53. minucie Mikszto obroniła kolejny rzut karny, a przewaga Vistalu Łączpolu wzrosła do 28:15. Ostatecznie skończyło się różnicą aż 14 bramek. Szkoda tylko, że w końcówce meczu uraz odnowił się Szwed. Rozgrywająca z grymasem bólu na twarzy opuściła parkiet, a do szatni trafiła opierając się na ramionach koleżanek, gdyż ma dolegliwości kręgosłupa.

Najbliższe dni będą czasem weryfikacji dla Vistalu Łączpolu. W środę gdynianki zagrają w Lubinie, a w sobotę rozpoczną rywalizację w Pucharze EHF. Wyniki tych spotkań można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Latocha Sambor Tczew 40:26 (21:15), Start Elbląg - Ruch Chorzów 34:22 (21:12), Piotrcovia - KSS Kielce 40:28 (21:13), KPR Jelenia Góra - AZS AWF Sport Concept Wrocław 25:22 (15:13), Zgoda Ruda Śląska - SPR Lublin 28:32 (15:16).

Opinie (72) 6 zablokowanych

• BRAWO DZIEWCZYNY!

• 18 2

• A ludzi w Gdyni ,ze hala peka w szwach (1)

A doping mega super::)

• 6 16

• Trzeba było być na meczu

a ty cwaniakujesz przed kompem

• 10 4

• GDYNIA TO JEST POTĘGA, GDYNIA NAJLEPSZA JEST !!! (1)

Gdynia najlepsza część Trójimasta !!!

• 16 11

• odkreć kurek i spusc trochę cisnienie

• 5 3

• JAKA JEST RÓŻNICA (1)

Między kibicami piłki kopanej a innych dyscyplin?. Makabra ci od kopanej.Wstyd na nich patrzeć.Chociaż mam wykupiony karnet na Arkę.

• 14 4

• Widzisz ja dla odmiany przez wiele lat grałem w Basket, ale nie mogę na niego poatrzeć

Natomiast wolę chodzić na mecze "piłki Kopanej" bo tam coś się dzieje...

Tobie natomiast proponuje ubrać kapcie, pilot, gazeta i na fotel. Narzekasz jak emeryt a pewnie gówniarz jesteś

• 5 5

• Brawo Łączpol moze uda sie dziewczyną mistrza zdobyć. :)

Decudujące mecze bedą z lubline i lubinem. POczekamy zobaczymy

• 21 5

• Brawo!!!!!!!!

Brawo dziewczyny świetny mecz. Zwłaszcza druga połowa była imponująca. Wielki szacunek dla Patrycji. Wpuścić 3 bramki przez ponad 30 minut naprawdę robi wrażenie. Zwłaszcza że miała trochę pracy i to nie były łatwe rzuty. Załatwiła dziewczyną spokojną końcówkę. Oby tak dalej!!!!!!

• 20 7

• I

• 1 3

• G R A T U L A C J E

Dobra robota dziewczyny...tak trzymac !!!
    Karolina duzo zdrowka i szybkiego powrotu do zdrowia !!!

• 22 2

• To jest to!

No to dziewczyny doktora się spisały!Oby tak dalej!Ale Lublin i Piotrków dopiero przed nami.Transfery jak widać udane.Sponsorzy dają dobry budżet.Jak dopracują
    organizację to idziemy na Europę!Tak trzymać!

• 8 0

• sun ocenia (14)

Mecz na poziomie podwórkowym. Dawno nie widziałem tyle błędów w jednym spotkaniu. Od razu chcę zaznaczyć, że bardzo dziwnie zachowywał się dziś Ciepły. Zwycięstwo cieszy, ale styl gry nie.
    Bramka: Sadowska dziś kompletnie nie wyszło, mam nadzieję, że to tylko zły dzień, Mikszto na szczęście uratowała sytuację i zwycięstwo to w dużej mierze jej zasługa.
    Koło - podoba mi się gra Kulwińskiej i Vartic w obronie, co prawda nie grała Dworaczyk, ale środek obrony spisywał się bardzo dobrze. W ataku też przyzwoicie.
    Rozegranie: Głowińska niby bez większych błędów, ale i bez zachwytów, Kobzar w tej dziewczynie jest przyszłość, myśli potrafi rozegrać jak i sama rzucić i nie pcha się przez obronę bez głowy, świetny rzut z podłoża, Duran coraz lepiej wygląda na prawej połówce, może w końcu coś z tego będzie, jednak podobnie jak Szwed zdecydowanie za słaba fizycznie, Szwed - także jest bardzo delikatna. Widać było juz w przedostatnim rzucie, że bolą ją plecy. Mam nadzieję, że to nie będzie nic poważnego. Białek - wyszła, coś wpadło, ale jeszcze jest zagubiona na boisku.
    Skrzydła - zdecydowanie najlepsza Sulżycka szybka i agresywna nie rozumiem dlaczego zmieniana przez Ciepłego, bo Jędza nic do gry nie wniosła, a po powrocie Karolina długo wracała do gry. Koniu w końcu zaczęła biegać. I jest efekt. Mam nadzieję, że to powrót do dobrej formy na dłużej. Lipska i Sabała zapisały się w protokóle.

• 8 20

• (9)

Sun czy my byliśmy na tych samych meczach????? Chyba nie bo ja byłem na meczu gdzie po:
      1. Sadowska grała jakieś 10 min więc co tu oceniać? Jak nic zły dzień
      2. na środku w obronie grała Duran i Szwed więc chyba to dla nich te pochwały za bloki i obronę koła
      3. Głowińska lekko poza meczem a Kobzar pierwszy raz grała dłużej niż 4 min ale z tym się zgodzę bardzo poprawnie i co najważniejsze skutecznie choć w obronie jeszcze braki ale dziewczyna ma czas
      3. Duran lepiej wygląda? Tzn. przytyła czy chwalisz nową fryzurę. Uważam, że całkiem fajny występ choć nie na swojej pozycji. W obronie razem ze Szwed nie do przejścia, bloków było sporo to fakt
      4. Szwed delikatna? Chciałeś napisać, że zagrała padaczkę w ataku i dlatego zeszła z "bólem" pleców bo do tego, że jak nie idzie to boli już się przyzwyczailiśmy. W następnym meczu wyjdzie i będzie oki chyba, że znowu porażać będzie skutecznością a raczej jej brakiem
      5. Białek - nie na swojej pozycji więc co tu oceniać
      6. Sulżycka może i szybka agresywna ale skuteczność 50%. Ola kadrowiczka więc Cieply wstawia i ją w końcu w kadrze podobno są najlepsze...
      7.Koniuszaniec biega, biega, biega..... najważniejsze żeby na koncie było dużo bramek a reszta mało ważna. A może tak zrobić coś dla zespołu??
      8. Mikszto uratowała sytuację??? A ile ona miała rzutów w drugiej połowie??? Co leciało w jej stronę to albo po bloku albo metr nad bramką a że czasem odbiła lecący niedolot no to przepraszam kadra do czegoś zobowiązuje prawda???

• 3 12

• Przestańcie tyle gadać, cieszcie się zwycięstwem, a jak się nie podoba to nie musicie przychodzić na mecze, nikt nikogo nie zmusza.
        Brawo dziewczyny !

• 10 1

• Wiesz co facet...strzel sobie w ten barani łeb! Żeby pisać coś tak obrzydliwego o zawodniczce to już graniczy z jakimś skrajnym upośledzeniem!Zal mi Ciebie...i jako kibic wstydze sie za Twoja glupote...
        Karolina zdrowka...chociaz mam nadzieje,ze tego nie czytasz. Zreszta kazda z zawodniczek!

• 16 1

• Nie wiem nawet do czego mam się odnieść. Ryba zagrała 10 minut i właśnie dlatego, że kompletnie się nie czuła zeszła. Dlatego nie walę w nią gromami tylko napisałem, że nie miała dnia. Ad. 2 wiadomo, że blokować będą wyższe, a nie niższe, ja widziałem Vartić przepychającą się z kołem i wychodziło jej to bardzo dobrze. Ile bramek Koszalin rzucił z koła? odp. 2, Ad.3 Lepiej wygląda na swojej nowej pozycji, wygląda na to że w Gdyni będzie przekwalifikowana na prawą stronę. fryzury nie zmieniła - to tak na marginesie, Ad.4 zagrała słabo, ale jest za delikatna fizycznie, a to że bolało, cóż trzeba było popatrzeć jej w oczy jak leżała przy ławce - bolało naprawdę zapewniam cię!, ad.5 zawodnika ma grać obojętnie na jaką pozycję wychodzi, lepiej lub gorzej dlatego pojawiając się na placu gry podlega ocenie, Ad.6 słabo policzyłeś skuteczność. Co do Jędzy co z tego że jest w kadrze jak obecnie gdzieś zagubiła szybkość, koordynację i wszystko co było jej mocną stroną, ad.7 może jeszcze piwko do szatni przynieść wtedy wg ciebie zrobi coś dla drużyny? Dla mnie swoje zagrała, skrzydłowa nigdy nie zrobi dla zespołu tyle co środek rozegrania. Ad.8 W drugiej połowie może rzutów za dużo nie było, ale swoje odbiła! I zagrała bardzo dobre zawody.

• 6 3

• co do Szwed (5)

Czlowieku jak nie wiesz co napisac to nie pisz bzdur no chyba ze Ty chciales za nia przyjac zastrzyk po meczu i wrocic do domu z ogromnym bolem.

• 10 2

• add Szwed (4)

A plaster na nodze to sam się nakleił wcześniej, co? Człowieku, odczep się od Karoliny, zauważyła, że słabo Jej idą strzały - pewnie z powodu bólu to skupiła się na blokach i podaniach.
          Patrycja broniła dobrze, bo pomagały koleżanki? Tak to fakt, ale po to jest obrona, by pomagać bramkarce. Mikszto - świetna forma!
          Patrycjo, aż miło było widzieć, że jesteś z siebie zadowolona!

Co do Koniuszaniec, wcześniej nie szło - ale wczoraj! Rewelka! Dajesz Kaśka :-)