Szczypiorniści Wybrzeża wciąż niepokonani

10 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Pierwszy transfer
Wybrzeże Gdańsk w I lidze kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Na zdjęciu Łukasz Rogulski, zdobywca 8 bramek w wyjazdowym meczu z Meble Wójcik Elbląg. Wybrzeże Gdańsk w I lidze kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Na zdjęciu Łukasz Rogulski, zdobywca 8 bramek w wyjazdowym meczu z Meble Wójcik Elbląg.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg 24:21 (7:9) zachowując miano niepokonanych w I lidze po ośmiu kolejkach. Niestety, gorzej powiodło się pozostałym trójmiejskim zespołom. We własnych halach porażek doznały Kar-Do Spójnia Gdynia i SMS Gdańsk. Szczególnie dotkliwa była przegrana licealistów, którzy jeszcze w pierwszej połowie meczu z Grunwaldem Poznań prowadzili różnicą 5 bramek.

Meble Wójcik Elbląg - Wybrzeże Gdańsk 21:24 (9:7)
MEBLE WÓJCIK: Plaszczak, Rycharski, Krawczyk - Malewski 5, Maluchnik 3, Nowakowski 3, Kostrzewa 2, Kupiec 2, Olszewski 2, Bąkowski 1, Gryz 1, Malandy 1, Mazur 1 oraz Dukszto, Malczewski, Spychalski.

WYBRZEŻE: Sokołowski, Chmieliński, Głębocki - Rogulski 8, Nilsson 5, Prymlewicz 5, Kondratiuk 3, Abram 1, Mogielnicki 1, Sulej 1 oraz Jasowicz, Kornecki, Papaj, Rakowski, Strzebiecki, Żak.

Wybrzeże po dwutygodniowej przerwie w ligowych rozgrywkach miało problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu w Elblagu. Gdańszczanie w pierwszej połowie zdobyli tylko siedem bramek, z czego 3 w pierwszych 6 minutach gry. W 12 minucie podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka przegrywali 3:7, ale do przerwy zdołali odrobić część strat (elblążanie przez ponad kwadrans nie trafili ani jednej bramki).

Rzucanie bramek obu drużynom szło opornie na początku drugiej części meczu, w której przez pierwsze 6 minut piłka tylko raz wylądowała w siatce po trafieniu gospodarzy na 10:7. Wybrzeże w końcu wrzuciło jednak wyższy bieg i najpierw doprowadziło do wyrównania 14:14, a po bramce Dawida Nilssona objęło prowadzenie, które utrzymało do końca spotkania.

Gdańszczanie w tym meczu zagrali jeszcze bez pozyskanego w ostatnich dniach lewego rozgrywającego Mateusza Wiaka, który najprawdopodobniej zadebiutuje w następnym meczu z Polski Cukier Pomezanią Malbork.

WYBRZEŻE POZYSKAŁO ROZGRYWAJĄCEGO Z SUPERLIGI

Kar-Do Spójnia Gdynia - Warmia Traveland Olsztyn 27:30 (14:16)
KAR-DO SPÓJNIA: Skowron, Zimakowski - Gębala 10, Dorsz 6, Wróbel 6, Bonk 2, Kowalski 1, Machniewicz 1, Pacholarz 1 oraz Bielec,Borzymowski, Dziemian, Naus, Serafinowicz.

WARMIA TRAVELAND: M.Koledziński, Gawryś - Kopyciński 8, Królik 6, Kryszeń 6, Deptuła 5, Hegier 3, S.Koledziński 2 oraz Bonk, Kempiński, Wojciechowski.

Porażki doznała na własnym parkiecie Kar-Do Spójnia. Rozbici od kilku spotkań utratą kluczowych zawodników: Szymona NowalińskiegoDamiana Karpińskiego gdynianie nie wykorzystali szansy na to, by w tabeli zrównać się dorobkiem punktowym z Warmią Traveland Olsztyn.

Początek spotkania należał do podopiecznych Leszka Elbickiego, którzy po 7 minutach prowadzili 4:2. Stopniowo do głosu zaczęli dochodzić jednak goście, którzy w 21 minucie prowadzili już 11:7. Do przerwy ich przewaga wynosiła jednak tylko dwie bramki, ale gospodarze fatalnie rozpoczęli drugą połowę. Jej pierwszy kwadrans przegrali 2:7, a trzy bramki z rzędu rzucił Spójni Mateusz Kopyciński.

Od 49 do 55 minuty gdynianie zanotowali wprawdzie serię 5:0, po której przegrywali 23:26, ale było już zbyt późno. Tym bardziej, że nie wykorzystali trzech stuprocentowych sytuacji.

SMS Gdańsk - Grunwald Poznań 29:35 (16:13)
SMS: Dyszer, Glabik - Bąk 9, Potoczny 5, Chyła 4, Szopa 4, Gąsiorek 3, Pedryc 2, Czarnecki 1, Majdziński 1 oraz Brukwicki, Matuszak, Pietruszka.

GRUNWALD: Kulczyński, Pietrowski - Nieradko 10, Martyński 5, Fogler 5, Guraj 5, Staniek 3, Meissner 3, Westwal 3, Koligat 1 oraz Dutkiewicz, Kurek, Śliwiński, Wachowiak, Walczak.

Czwarty mecz z rzędu przegrał SMS Gdańsk. Licealiści na własnym parkiecie nie sprostali posiadającemu dotychczas jedno zwycięstwo na koncie Grunwaldowi. Porażka jest tym bardziej bolesna, że podopieczni Dariusza Tomaszewskiego po 11 minutach gry prowadzili 8:3 i przewagę 5 bramek utrzymywali przez kolejne minuty, a do przerwy zaliczka wynosiła jeszcze trzy trafienia.

Po zmianie stron dwie bramki z rzędu zdobył Ignacy Bąk i wszystko wskazywało na to, że SMS jest na najlepszej drodze by nareszcie sięgnąć po zwycięstwo. Plany gdańszczan pokrzyżowali Michał NieradkoArkadiusz Guraj, których ataki pozwoliły odrobić straty. Na blisko kwadrans przed końcem spotkania to przyjezdni objęli prowadzenie, które kilka minut później wynosiło już 5 bramek.

W sobotę SMS zmierzy się na wyjeździe z Vetrex Sokołem Kościerzyna, a do Poznania na mecz z Grunwaldem pojedzie Kar-Do Spójnia. Wybrzeże we własnej hali zagra z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork.

Wyniki 8 kolejki

• SMS GDAŃSK - Grunwald Poznań 29:35 (16:13)
  • KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - Warmia Traveland Olsztyn 27:30 (14:16)
  • Meble Wójcik Elbląg - WYBRZEŻE GDAŃSK 21:24 (9:7)
  • AZS UKW Bydgoszcz - Wolsztyniak Wolsztyn 16:33 (9:16)
  • MKS Poznań - Nielba Wągrowiec 26:31 (12:15)
  • Real Astromal Leszno - AZS UW Warszawa 25:28 (12:14)
  • Polski Cukier-Pomezania Malbork - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:29 (19:13)