Wybrzeże od zwycięstwa do zwycięstwa

14 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Wybrzeże wygrywając w Malborku po raz drugi w tym sezonie zanotowało passę dziewięciu kolejnych wygranych. Na zdjęciu zdobywca pięciu bramek Krzysztof Jasowicz. Wybrzeże wygrywając w Malborku po raz drugi w tym sezonie zanotowało passę dziewięciu kolejnych wygranych. Na zdjęciu zdobywca pięciu bramek Krzysztof Jasowicz.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali w Malborku Polski Cukier Pomezanię 31:19 (13:9), zapisując na swoim koncie dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Porażki w Lesznie z Real Astromalem 34:37 (15:17) doznała Kar-Do Spójnia Gdynia, zaś SMS Gdańsk pauzował, inkasując "z urzędu" dwa punkty za mecz z wycofanym z I ligi GSPR Gorzów Wlkp.

Polski Cukier-Pomezania Malbork - Wybrzeże Gdańsk 19:31 (9:13)
POMEZANIA: Sibiga, R.Kądziela - Babicki 4, Lipiński 3, Cieślak 2, Piórkowski 2, Miedziński 2, Boneczko 2, Jaszczyński 1, Cielątkowski 1, Walasek 1, Hanis 1 oraz Derdzikowski.

WYBRZEŻE: Głębocki - Nilsson 5, Jasowicz 5, Waszkiewicz 4, Piętak 4, Mogielnicki 3, Steege 3, Rakowski 2, Rogulski 2, Kondratiuk 2, Strzebiecki 1 oraz Sulej, Naus.

I-ligowy hit w Malborku już od pierwszej połowy przebiegał po myśli gdańszczan. Gospodarze od pierwszych minut słabo prezentowali się w ataku, zaś zabójcze kontry Wybrzeża przyniosły wynik 3:0, a następnie 5:1 dla wicelidera tabeli. Pomezania potrzebowała aż ośmiu minut na pokonanie bramkarza Marcina Głębockiego!

Po dwudziestu minutach gry zespół z Gdańska prowadził już sześcioma trafieniami (10:4). Gospodarze zdołali odrobić część strat przed przerwą, ale po niej kompletnie opadli z sił, popełniając karygodne błędy w defensywie.

Na 10 minut przed końcem gry Wybrzeże straciło ukaranego czerwoną kartką Krzysztofa Jasowicza, ale nawet bez zdobywcy pięciu bramek podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka pewnie dokończyli punktowanie malborczan. Dla Wybrzeża to już drugi raz w tym sezonie, kiedy notuje serię dziewięciu zwycięstw. Poprzednia została przerwana w grudniu przez Wolsztyniaka. Za tydzień gdańszczanie zagrają z zespołem z Elbląga i staną przed szansą przedłużenia passy.

Real Astromal Leszno - Kar-Do Spójnia Gdynia 37:34 (17:15)
REAL ASTROMAL: Musiał, Maziarz - M.Wierucki 16, Giernas 7, Misiaczyk 3, J. Wierucki 2, Meissner 2, Przekwas 2, Krystkowiak 1, Kajzer 1, Nowak 1.

KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Kochański - Nowaliński 11, M.Gębala 7, S.Gębala 4, Wesołek 4, Karpiński 3, Wróbel 3, Radecki 1, Pacholarz 1, Bronk 0, Dorsz 0.

Pewny utrzymania w I lidze zespół Kar-Do Spójni po zaciętym meczu przegrał w Lesznie z Real Astromalem. Gdynianie popisali się drugą najwyższą zdobyczą w sezonie (37 bramek rzucili Grunwaldowi Poznań we wrześniu ubiegłego roku), ale sama ofensywa nie wystarczyła do zwycięstwa.

Gospodarze odskakiwali Spójni najwyżej na cztery bramki, ale przewagę utrzymywali praktycznie przez cały czas trwania meczu. Duża w tym zasługa Macieja Wieruckiego, który zaaplikował gdynianom 16 bramek z czego 6 z rzutów karnych. Na pięć minut przed końcem podopieczni trenera Leszka Elbickiego zbliżyli się do lesznian na dwa trafienia, ale ostatnie pięć minut przegrali 4:5.

- Mecz był na styku, ale kompletnie nie mogliśmy znaleźć sposobu na zatrzymanie Wieruckiego. Niestety, we znaki dała nam się blisko siedmiogodzinna podróż, po której praktycznie wyszliśmy prosto na boisko. Nie mogę mieć pretensji do zawodników, którzy mają prawo być zmęczeni. Cały czas gramy dwunastką i zdarza się, że muszę brać przerwy tylko po to, by dać im odpocząć. Ważne, że otworzyli się i uwierzyli w swoje możliwości, szczególnie jeśli chodzi o Szymona Nowalińskiego, który nareszcie jest liderem jakiego się po nim spodziewałem. Myślę, że wzmocnieni trzema, czterema graczami możemy sporo namieszać w przyszłym sezonie - mówi nam trener Kar-Do Spójni Leszek Elbicki.

Wolne mieli w minionej kolejce szczypiorniści gdańskiej SMS, którzy planowo mieli spotkać się z wycofanym z rozgrywek GSPR Gorzów Wlkp. Podobnie jak inne zespoły, licealiści otrzymali walkowera, dopisując na swoje konto dwa punkty.

Wyniki 23 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - SMS GDAŃSK 32:21 (18:7)
  • MKS Poznań - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 26:25 (11:9)
  • Nielba Wągrowiec - AZS UKW Bydgoszcz 36:21 (21:10)
  • Warmia Traveland Olsztyn - MKS Real-Astromal Leszno 32:29 (14:17)
  • AZS UW Warszawa - KS Meble Wójcik Elbląg 24:25 (10:11)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - Grunwald Poznań 26:19 (11:11)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 29:30 (16:14)

Opinie (8)

• GKS WYBRZEŻE !

• 17 3

• (1)

A czy ta seria będzie uwieczniona awansem?

• 9 3

• Żeby awansować, to trzeba przejść jeszcze cięższą drogą niż teraz.
      Co nie oznacza, że dla tych chłopaków jest to niemożliwe.