Wybrzeże przymierzyło się do Superligi

ras., jag.
8 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Szczypiorniści Wybrzeża za mecz z GSPR Gorzów otrzymali walkowera, ale wolny termin wykorzystali na zwycięski sparing z występującym w Superlidze MTMS Kwidzyn. Na zdjęciu Krzysztof Jasowicz. Szczypiorniści Wybrzeża za mecz z GSPR Gorzów otrzymali walkowera, ale wolny termin wykorzystali na zwycięski sparing z występującym w Superlidze MTMS Kwidzyn. Na zdjęciu Krzysztof Jasowicz.

Piłkarze ręczni Wybrzeża udanie przymierzyli się do PGNiG Superligi. Gdańszczanie w Ergo Arenie pewnie pokonali MMTS Kwidzyn. Natomiast ze zmiennym szczęściem grały u siebie o I-ligowe punkty pozostałe trójmiejskie drużyny. Wygrał zespół Kar-Do Spójni Gdynia, a licealiści SMS Gdańsk wyraźnie ulegli liderowi.

Szczypiorniści Wybrzeża po raz trzeci zaprezentowali się w Ergo Arenie. Tym razem jedna nie grali o I-ligowe punkty, czy nie walczyli w Pucharze Polski jak to było w ubiegłym roku, a w towarzyskim meczu zmierzyli się z MMTS Kwidzyn. Na tle szóstej drużyny PGNiG Superligi sezonu zasadniczego gdańszczanie zaprezentowali się bardzo dobrze.

HISTORYCZNA BRAMKA NIDZGORSKIEGO. WYGRANA Z WOLSZTYNIAKIEM 26:24

DWA RÓŻNE ŚWIATY W ERGO ARENIE

Gospodarze objęli szybko prowadzenie po rzutach Krzysztofa JasowiczaDawida Nilssona. Podopieczni Krzysztofa Kotwickiego nie dali jedna za wygraną. Po rzucie Mateusza Seroki to oni prowadzili 6:5.

Jak się później okazało był to jeden z zaledwie trzech korzystnych wyników dla MMTS. Od 10:10 do zdecydowanego ataku przeszli gdańszczanie. Dzięki dobrym interwencjom w bramce Marcina Głębockiego i dwóm z rzędu kontrom Pawła Piętaka zespół Daniela Waszkiewicza odskoczył na 14:10. Natomiast po bramce syna trenera - Michała w 25. minucie przewaga I-ligowca wzrosła do 17:12.

Kwidzynianie do odrabiania strat ruszyli po przerwie. W 39. minucie zniwelowali wynik na 21:22. Na więcej nie pozwolili im się zbliżyć Waszkiewicz, Nilsson i Jasowicz, których udane akcje ponownie dały spokojną przewagę gdańszczanom. Końcowy wynik na 35:29 (18:14) z karnego ustalił Bartłomiej Helman

WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Waszkiewicz 6, Nilsson 5, Jasowicz 4, Piętak 4, Abram 3, Mogielnicki 3, Nidzgorski 3, Kondratiuk 2, Sulej 1, Strzebiecki 1, Steege 1, Rakowski 1, Helman 1 oraz Naus, Piwowarczyk.

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Adamuszek 10, Seroka 7, Sadowski 5, Klinger 3, Mroczkowski 1, Sonnenfeld 1, Górski 1, Łangowski 1 oraz Pacześny, Kłos.

WYBRZEŻE Gdańsk
MMTS Kwidzyn

65% 275 typowań WYBRZEŻE Gdańsk
0% 2 typowania REMIS
35% 148 typowań MMTS Kwidzyn

W I lidze Wybrzeże otrzymało walkowera od GSPR Gorzów, ale jego strata do KPR Legionowo nadal wynosi dwa punkty. Lider poradził sobie bowiem na wyjeździe z SMS Gdańsk 33:23 (19:8)

KPR już na początku meczu objął prowadzenie 4:0, a w 19. minucie wygrywali aż 13:3. Drugą połowę lepiej zagrali gdańszczanie, ale o odrobieniu tak wielkich strat nie mogło być mowy.

SMS: Morawski, Plaszczak - Genda 4, Prymlewicz 4, Bąk 3, Krupa 3, T.Gębala 2, Bartłomiejczyk 2, Malczewski 2, Misiejuk 1, Pacała 1, Gregorek 1 oraz Potoczny, Chełmiński, Ciosek, Szopa.

KPR: Szałkucki, Rybicki - Kasprzak 9, Zasikowski 7, Albin 5, Ciok 3, Szmulik 3, Wiak 2, Lisicki 2, Pomiankiewicz 1, Kwiatkowski 1 oraz Suliński, Kolczyński, Milewski, Olęcki.

O kryzysie zapominają szczypiorniści Kar-Do Spójni. Po sześciu porażkach z rzędu od grudnia do lutego podopieczni Leszka Elbickiego zanotowali trzy zwycięstwa w czterech ostatnich kolejkach. Gdynianie ograli na własnym parkiecie zespół Wójcik Meble Elbląg 30:28 (16:16).

Co prawda to wyżej notowani goście bramką otworzyli spotkanie, ale przy 6:3 na prowadzeniu znajdowała się już Spójnia. Na skutek dobrej dyspozycji gracza gości, Leszka Michałowa gospodarze nie zdołali utrzymać tej przewagi do przerwy.

Przyjezdni udanie rozpoczęli drugą połowę, uciekając Spójni na cztery trafienia (24:20), ale dzielnie walczacy gdynianie zdołali doprowadzić do remisu 26:26. Prym w atakach na bramkę elblążan wiedli Szymon Nowaliński, Mateusz WróbelStanisław Gębala.

Na trzy minuty przed końcem gry gdynianie objęli prowadzenia dwiema bramkami i nie oddali go do końca meczu inkasując dwa punkty. Wygrana praktycznie zapewniła Spójni utrzymanie w I lidze, gdyż ma już 8 punktów przewagi na 12. miejscem oznaczającym konieczność gry w barażu o uniknięcie degradacji.

SPÓJNIA: Zimakowski, Kochański - Nowaliński 7, Wróbel 7, S.Gębala 6, Dorsz 4, M.Gębala 3, Radecki 3 oraz Bronk, Karpiński, Pacholarz, Wesołek.

WÓJCIK MEBLE: Wróbel, Rycharski - Michałów 10, Grablewski 4 Szczepański 4, Spychalski 3, Dawidowski 2, Malandy 2, Gryz 1, Kupiec 1, Jędrzejewski 1 oraz Maluchnik, Fonferek.

Wyniki 22 kolejki

• Polski Cukier-Pomezania Malbork - WYBRZEŻE GDAŃSK 26:25 (17:11)
  • KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - Grunwald Poznań 23:22 (14:11)
  • SMS GDAŃSK - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:30 (14:13)
  • Meble Wójcik Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn 29:36 (17:17)
  • Real Astromal Leszno - Nielba Wągrowiec 27:36 (19:17)
  • MKS Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 30:31 (13:19)
  • AZS UKW Bydgoszcz - AZS UW Warszawa 24:23 (7:7)
ras., jag.

Opinie (5)

• Brawo GKS!

• 16 3

• Brawo Wybrzeże

świetny mecz w Ergo, mam nadzieję że niedługo zagościcie tam na stałe :)

• 15 2

• Szkoda ambitnej młodzież z SMS-u,
    KRP potwierdził, że I miejsca nie odda bez walki do konca sezonu.
    Ale najważniejsze, żeby chłopaki z "Wybrzeża" grali tak, jak dotychczas,
    nie oglądając się za siebie i na boki, bo tylko w ten sposób można awansować.

• 4 2

• Brawo Kardo Gdynia ! Brawo panie Elbicki,pokazał pan,że wcale nie trzeba trenera z wielkim nazwiskiem,aby osiągnąć dobre wyniki.Tak trzymać!.