Kar-Do Spójnia wiceliderem I ligi

21 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Komplet zwycięstw zgarnęli trójmiejscy szczypiorniści podczas 6. kolejki I ligi. W Olsztynie Wybrzeże pokonało Warmię, w Gdańsku SMS pokonał Arot Astromal Leszno, zaś w Gdyni Kar-Do Spójnia z kwitkiem odprawiła AZS UW Warszawa dzięki czemu awansowała na pozycję wicelidera rozgrywek.

Warmia Traveland Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk 25:29 (11:13)
WARMIA: Koledziński, Gawryś, Boniecki - Zyśk 7, Malewski 6, Garbacewicz 5, Wuszter 2, Deptuła 2, Królik 2, Dzieniszewski 1 oraz Kempiński, Kostrzewa, Kopyciński.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Głębocki - Suchocki, Mogielnicki 7, Waszkiewicz 7, Nilsson 6, Sulej 2, Rogulski 2, Abram 2, Rakowski 2, Jasowicz 1 oraz Strzebiecki, Helman, Markuszewski, Kondratiuk, Piwowarczyk.

Do Olsztyna Wybrzeże pojechało mając na koncie dwa pewne zwycięstwa w ostatnich pojedynkach przeciwko Sokołowi Kościerzyna i Grunwaldowi Poznań. Warmia pozostawała jednak niepokonana od czterech spotkań (na inaugurację dwiema bramkami uległa we własnej hali Sokołowi).

Gdańszczanie przerwali zwycięską passę olsztynian jednak musieli się sporo napracować. W pierwszych minutach po wyrównanej grze wynik oscylował w okolicach remisu, ale przy stanie 9:9 na trzy bramki odskoczyć zdołali podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka.

Do przerwy zdołali utrzymać przewagę dwóch bramek, która po przerwie dzięki trafieniom Andrzeja Rakowskiego, Dawida NilssonaKrzysztofa Mogielnickiego wzrosła do pięciu (17:12). Gospodarze zwarli szyki i zdołali doprowadzić do wyniku 22:23, ale końcówka należała do gdańszczan, którzy wygrali swój trzeci mecz z kolei i mając już za sobą pauzę w pierwszej kolejce awansowali na szóstą lokatę w tabeli.

Już we wtorek mające aspiracje do gry w Superlidze Wybrzeże czeka test najwyższej próby. W Ergo Arenie gdańszczanie zagrają z zespołem mistrzów Polski - Vive Targi Kielce. Spotkanie w ramach 1/8 Pucharu Polski odbędzie się o godzinie 19:00.

Bilety w cenach 15 i 10 zł (ulgowy) nabywać można w kasie nr 3 Ergo Areny w poniedziałek w godzinach 10:00 - 19:00, w dniu meczu od godziny 10:00 oraz przez Internet za pośrednictwem serwisu ebilet.pl, a także w bileteriach Empik.

Kar-Do Spójnia Gdynia - AZS UW Warszawa 29:21 (14:10)
KAR-DO SPÓJNIA: Trojański, Zimakowski - Radecki 8, Karpiński 4, S. Gębala 3, Dorsz 3, Wesołek 3, M. Gębala 2, Babieracki 2, Kuptel 1, Miedziński 1, Nowaliński 1, Pacholarz 1 oraz Kupiec, Bronk.

AZS: Malanowski, Troński - Nowak 9, Flisiak 2, Chmielewski 2, Praski 2, B. Monikowski 2, Flisiak 2, Zaprutko 1, Wysocki 1 oraz Waśko, Kuc, Puszkarski, Ł. Monikowski

Przed dwoma tygodniami porażki 26:28 w Olsztynie doznał zespół Kar-Do Spójni Gdynia. W następnej kolejce zespół beniaminka wysoko pokonał we własnej hali GSPR Gorzów Wielkopolski, ale trener Leszek Biernacki, który prowadzi zespół wraz z Rafałem Kupletem nie krył, że miał sporo zastrzeżeń co do gry swoich podopiecznych.

W niedzielnym spotkaniu, w którym gdynianie gościli warszawski AZS mieli ogromne problemy z powstrzymywaniem zdobywcy dziewięciu bramek, Łukasza Nowaka to z pozostałymi przeciwnikami radzili sobie znacznie lepiej.

Wynik meczu otworzył Stanisław Gębala, a na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Grzegorz Dorsz. Po dwunastu minutach i celnym rzucie najskuteczniejszego w zespole gospodarzy Karola Radeckiego Spójnia prowadziła 5:2. Do przerwy przewagę udało się powiększyć jeszcze o bramkę.

Po przerwie gdynianie rzucili cztery bramki z rzędu i odskoczyli na 18:11. Goście mieli spore problemy z wykorzystywaniem rzutów karnych (zaledwie 3/7 celnych prób przy 3/3 Spójni), a gospodarze na 10 minut przed końcem gry odskoczyli na dziewięć trafień. Skończyło się na 29:21 dzięki czemu zespół gdyńskiego beniaminka z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek awansował na pozycję wicelidera tabeli.

SMS ZPRP Gdańsk - Arot Astromal Leszno 36:32 (19:16)
SMS: Morawski, Plaszczak - Malczewski 9, Genda 6, Chełmiński 4, Gąsiorek 3, Bartłomiejczyk 3, Misiejuk 2, Szopa 2, Prymlewicz 2, Ciosek 1, Gębala 1, Bąk 1, Potoczny 1 oraz Krupa.

AROT ASTROMAL: Musiał, Maziararz - Giernas 8, Misiaczyk 7, Łuczak 5, Szkudelski 4, Kajzer 3, Krystkowiak 2, Wierucki 2, Meissner 1 oraz Nowak, Skorupiński.

Po dwóch remisach z rzędu po zwycięstwo sięgnęli gdańscy licealiści. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego rozpoczęli mecz zdobywając dwie bramki, by po kilku minutach prowadzić różnicą czterech (6:2). Przewagi nie oddali do końca spotkania, choć ambitnie grający lesznianie jeszcze w pierwszej połowie zdołali odrobić straty z 5:12 do 11:13.

Tym razem SMS ustrzegł się błędów z ostatniego meczu kiedy mając siedem bramek przewagi ostatecznie zremisował w Elblągu. Łatwo jednak nie było, bo choć w drugiej połowie głównie dzięki rzutom Pawła Gendy i dobrej postawie w defensywie gdańszczanie zdołali odskoczyć rywalom na sześć trafień (25:19) to w końcówce spotkania goście trafili trzykrotnie z rzędu odrabiając z 29:36 do 32:35. Było już jednak za późno, a SMS do pięciu przedłużył passę spotkań bez porażki (przegrał na inaugurację z Kard-Do Spójnią Gdynia).

Wyniki 6 kolejki

• KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - Nielba Wągrowiec 22:34 (13:17)
  • Real Astromal Leszno - WYBRZEŻE GDAŃSK 22:25 (9:7)
  • Polski Cukier-Pomezania Malbork - SMS GDAŃSK 35:21 (15:15)
  • Meble Wójcik Elbląg - WKS Grunwald Poznań 30:26 (17:11)
  • MKS Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn 21:31 (13:14)
  • AZS UKW Bydgoszcz - Vetrex Sokół Kościerzyna 18:20 (8:9)
  • Warmia Traveland Olsztyn - AZS UW Warszawa 35:28 (17:13)

Pozostałe wyniki 6. kolejki grupy A I ligi:
KPR Legionowo - Wolsztyniak 30:28 (15:13), Vetrex Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg 22:29 (7:15), Grunwald Poznań - Polski Cukier Pomezania Malbork 22:37 (10:21).