Porażka Kar-Do Spójni, dreszczowiec SMS

7 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Po dwóch porażkach Wybrzeże nareszcie sięgnęło po zwycięstwo. Czy podopieczni Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza od teraz obiorą kurs na Superligę? Po dwóch porażkach Wybrzeże nareszcie sięgnęło po zwycięstwo. Czy podopieczni Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza od teraz obiorą kurs na Superligę?

Ze zmiennym szczęściem rywalizowali w ostatniej kolejce trójmiejscy szczypiorniści w I lidze. Wybrzeże Gdańsk w Kościerzynie odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, drużyna Kar-Do Spójnia Gdynia nieznacznie przegrała w Olsztynie, a gdański SMS po dramatycznym meczu zremisował we własnej hali z Pomezanią Malbork. To właśnie licealiści są obecnie najwyżej sklasyfikowanym spośród naszych zespołów.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Wybrzeże Gdańsk 20:33 (9:16)
SOKÓŁ: Pieńczewski, Gryczka - Ringwelski 5, Zynda 3, M.Reichel 2, Czaja 2, Szala 2, Lisiewicz 2, Janusiewicz 2, J.Reichel 1, Kuczyński 1 oraz Piechowski.

WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Rakowski 6, Nilsson 6, Mogielnicki 5, Sulej 4, Rogulski 4, Kondratiuk 2, Waszkiewicz 2, Markuszewski 2, Jasowicz 2 oraz Abram, Strzebiecki, Helman.

Wybrzeże w Kościerzynie stawiło się pod ogromną presją, gdyż nie mogło sobie pozwolić na trzecią z rzędu porażkę na otwarcie sezonu. Pierwsze minuty spotkania z Sokołem mogły wskazywać na to, iż podopiecznych Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka po raz kolejny czekać będzie trudna przeprawa, bo gospodarze prowadzili 2:0. Gdańszczanie szybko poderwali się jednak do walki i nareszcie zagrali na miarę oczekiwań.

Bardzo dobre spotkanie Wybrzeże rozegrało w defensywie, czego następstwem były groźne i co ważne, skuteczne kontry. Do przerwy goście prowadzili już siedmioma punktami. Po powrocie na parkiet nie zwalniali tempa,a dzięki wysokiej przewadze szkoleniowcy gdańskiego zespołu mogli pograć młodszym składem. Co szczególnie istotne, punktował praktycznie cały zespół.

Dzięki wygranej gdańszczanie w końcu zapisali na swoim koncie jakiś dorobek i choć zajmują dopiero dziesiątą lokatę, znacząco poprawili sobie nastroje, które miejmy nadzieję, pomogą im nabrać wiatru w żagle, a w efekcie zrealizować przedsezonowe deklaracje odnośnie awansu do Superligi.

Warmia Traveland Olsztyn - Kar-Do Gdynia 28:26 (14:12)
WARMIA: Boniecki, Koledziński, Gawryś - Kowalczyk 1, Dzieniszewski 7, Kempiński, Zysk 8, Wuszter 5, Deptuła 1, Malewski 6, Kopyciński.

KAR-DO SPÓJNIA: Trojański, Zimakowski - Wiśniewski 5, Bronk 4, Wesołek 3, Dorsz 3, S. Gębala 2, Kuptel 2, Nowaliński 2, M. Gębala 2, Bonisławski 1, Miedziński 1, Karpiński 1, Kupiec, Andrzejewski, Radecki.

W gorszych nastrojach z Olsztyna wrócili zawodnicy Kar-Do Spójni Gdynia. Podopieczni Leszka Biernackiego, których na parkiecie wspiera asystent Rafał Kuptel, przegrali z miejscową Warmią, która dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu wskoczyła na pozycję wicelidera rozgrywek.

- Rozpoczęliśmy dobrze bo od prowadzenia dwiema, trzema bramkami. Później zabrakło jednak zimnej głowy i chwilę przed przerwą był już remis, a następnie rywale objęli prowadzenie. Drugą połowę rozpoczęliśmy z podwójną karą, a gospodarze utrzymywali prowadzenie. Graliśmy lepiej niż rywale, ale brakowało skuteczności i dlatego nie możemy być z siebie zadowoleni - relacjonuje trener Biernacki.

SMS ZPRP Gdańsk - Pomezania Malbork 35:35 (18:16)
SMS: Morawski, Plaszczak - Genda 6, Krupa 6, Ciosek 6, Chelmiński 5, Prymlewicz 4, Bąk 3, Szopa 2, Potoczny 2, Misiejuk 1, oraz Malczewski, Gąsiorek, Gębala, Pedryc.

POMEZANIA: - R.Kądziela, Sibiga - Boneczko 12, Cieślak 5, Moszczyński 5, Perwenis 4, Derdzikowski 3, Kościelny 2, Cielątkowski 2, Walasek 1, Hanis 1, oraz Babicki, Jaszczyński.

Remisem swoje spotkanie zakończył SMS Gdańsk. Licealiści choć pozostają niepokonani we własnej hali, nie mogli być z siebie zadowoleni po tym meczu. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego jeszcze w pierwszej połowie prowadzili z Pomezanią Malbork różnicą pięciu bramek (9:4). Gra gdańszczan wyraźnie jednak falowała - pozwolili gościom nie tylko doprowadzić do remisu, ale nawet wyjść na prowadzenie 15:13.

Dzięki trzem bramkom z rzędu pod koniec pierwszej połowy zdołali ponownie odzyskać przewagę, którą po zmianie stron zdołali jeszcze powiększyć (23:19) po czym... znów pozwolili przeciwnikom wyrównać (30:30). Końcówka spotkania upłynęła pod znakiem niewymuszonych błędów i nieuporządkowanej gry po obu stronach.

Wydawało się, że na wymianie ciosów lepiej wyjdą jednak gospodarze (34:32), ale po raz kolejny dali sobie rzucić trzy bramki z rzędu i na niespełna 10 sekund przed końcem przegrywali jednym trafieniem. O remisie przesądziła ostatnia akcja spotkania, a w zasadzie jej następstwo bowiem sędziowie niemal równo z końcową syreną podyktowali rzut karny dla SMS! Jego wykonanie przypadło Marcinowi Szopie, który zachował zimną krew i zadecydował o podziale punktów w tym spotkaniu.

Wyniki 4 kolejki

• KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - AZS UW Warszawa 29:33 (12:16)
  • AZS UKW Bydgoszcz - SMS GDAŃSK 21:27 (11:13)
  • Warmia Traveland Olsztyn - WYBRZEŻE GDAŃSK 23:37 (10:19)
  • Nielba Wągrowiec - KPR Wolsztyniak Wolsztyn 32:27 (16:15)
  • Meble Wójcik Elbląg - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:20 (12:8)
  • MKS Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:28 (12:15)
  • Real Astromal Leszno - WKS Grunwald Poznań 28:17 (12:9)

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
GSPR Gorzów - Wolsztyniak 25:31 (8:14), KPR Legionowo - Meble Wójcik Elbląg 30:27 (13:11), Grunwald Poznań - AZS Uniwersytet Warszawski 25:26 (12:13).