MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy. Jan Steber o szóstym hokeiście

Lotos PKH Gdańsk

Jan Steber wierzy, że MH Automatyka przypomni sobie, jak grała z GKS Tychy w zeszłym sezonie i w końcu przełamie rywala w obecnych rozgrywkach. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

We wtorek, o godz. 18:30, w Hali Olivia MH Automatyka Gdańsk zagra w drugim meczu ćwierćfinału play-off z GKS Tychy. W serii do czterech zwycięstw rywale prowadzą 1:0. - Wystąpimy u siebie, będziemy wspierani głośnym dopingiem, a to może pomóc w agresywnej grze. Zaskoczeniem dla rywala może być nasz szósty zawodnik - mówi Jan Steber, hokeista MH Automatyki, która w tym sezonie przegrała z GKS komplet pięciu spotkań.

5:2
MH
AUTOMATYKA
Gdańsk
GKS
Tychy

19 lutego 2019, godz. 18:30  zobacz relację LIVE!

207 typowań

Marcin Dajos: Jak z pana perspektywy wyglądał mecz w Tychach? Wynik 0:5 z GKS wskazuje na spora przewagę gospodarzy.

Jan Steber: Faktycznie, wynik nie wskazuje na to, że był to zacięty mecz. W play-off nie ważne jest jednak to, czy przegrywa się 0:1 czy 0:10. Liczy się wynik serii. W pierwsze starcie z GKS weszliśmy bardzo źle i szybko straciliśmy bramkę. Później trzymaliśmy wynik, mieliśmy swoje okazje do wyrównania, niestety zabrakło skuteczności. Także w drugiej tercji mieliśmy swoje szanse. Niestety i tym razem się nie udało, mało tego, dostaliśmy bramki na 0:2 i 0:3. W ostatniej odsłonie meczu GKS grał spokojnie w obronie, nie forsował tempa i trudno było go dogonić. A my mieliśmy w głowach już następny mecz, który, mam nadzieję, będzie wyglądał inaczej.

Zespół z Tychów jest tym, z którymi w tym sezonie jeszcze nie wygraliście. To w jakiś sposób siedzi w głowach?

Przed startem serii wiedzieliśmy, że to jedyna drużyna, której nie pokonaliśmy w tym sezonie. Mieliśmy nadzieję, że przełamiemy to w Tychach, a teraz skupiamy się na tym, aby dokonać tego w Gdańsku. W końcu jest to podobna drużyny do tej z zeszłego sezonu, a przecież wówczas bardzo dobrze nam się z nią grało. Także w tym sezonie, w domowych meczach toczyliśmy wyrównane starcia. Dużo będzie zależało od tego, kto strzeli jako pierwszy. Oni mają bardzo dobrego bramkarza więc pokonanie go otworzy nam wiele możliwości.

Terminarz ćwierćfinałów play-off PHL
16 lutego GKS Tychy - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

1

Czy jest jakiś element gry GKS, który trzeba wyłączyć, aby myśleć o zwycięstwie?

Jest to bardzo trudny przeciwnik. Mają cztery wyrównane piątki i grając z każdą, trzeba się mocno koncentrować. W nich wszyscy zawodnicy są w stanie strzelić bramkę. Najbardziej niebezpieczne są jednak ich gry w przewagach. Dlatego musimy wystrzegać się kar. Wtedy będzie nadzieja na zwycięstwo.

Czy po tylu meczach rozegranych w sezonie z daną drużyną, można się jeszcze czymś zaskoczyć w play-off?

W takiej sytuacji trudno mówić o zaskoczeniu. Z naszej strony może być to bardziej agresywna gra. Wystąpimy u siebie, będziemy wspierani głośnym dopingiem, a to może w tym pomóc. Zaskoczeniem dla rywala może być nasz szósty zawodnik. W piątym w sezonie meczu z GKS powinien on okazać się kluczowy.

Można powiedzieć, że po sukcesie, jakim dla klubu jest awans do play-off, w pewnym sensie zeszło z was powietrze?

Ciśnienie zeszło po ostatnim meczu z Orlikiem Opole. Później mieliśmy jednak dwa tygodnie przerwy, w trakcie której naładowaliśmy się pozytywnie przed meczami play-off. Czujemy, że jest to część sezonu na którą czekasz cały rok. Mecze stoją na wysokim poziomie, na trybunach pojawia się sporo widzów, spotkania mają duży ładunek emocjonalny. Wiemy, że możemy się pokazać, zagrać o nowy kontrakt w klubie, a także o jego przyszłość. Osiągnęliśmy już sukces, ale nie chcemy na tym kończyć. Nie mamy nic do stracenia, a tylko możemy zyskać. Nie chcemy rozgrywać ostatnich meczów w sezonie.