Kitman Lechii Gdańsk zadebiutował jako piłkarz TLG. 8 goli w meczu z Moreną Gdańsk

26 sierpnia 2023, godz. 13:45
Opinie (54)
Dawid Pajor - od 8 lat kitman w Lechii Gdańsk, w B klasie zadebiutował jak piłkarz TLG. Dawid Pajor - od 8 lat kitman w Lechii Gdańsk, w B klasie zadebiutował jak piłkarz TLG.

Tylko Lechia Gdańsk wygrała drugi mecz w B klasie. Podopieczni Macieja Kalkowskiego okazali się lepsi na wyjeździe od Moreny Gdańsk 5:3 (4:2). W drużynie zadebiutował Dawid Pajor, który od ośmiu lat jest kitmanem w Lechii Gdańsk. Na boisku występować będzie tylko wówczas, jeśli nie nastąpi kolizja z jego obowiązkami zawodowymi w I-ligowej ekipie biało-zielonych. Z obu stron piorunujący był zwłaszcza początek, gdyż pięć goli padło w ciągu pierwszych 17 minut gry. Wszystkie bramki możesz obejrzeć w zamieszczonym w artykule video, przygotowanym przez gospodarzy spotkania.

Sprawdź, jak w sobotę radzili sobie trójmiejscy piłkarze w IV lidze. Składy, wyniki, wypowiedzi Sprawdź, jak w sobotę radzili sobie trójmiejscy piłkarze w IV lidze. Składy, wyniki, wypowiedzi

Bramki
dla Moreny:
Gaczoł 9, Moczyński 11, Walukowicz 48
dla TLG: Pietroń 7, 84, Wesołowski 5, Melaniuk 17 (karny), Rusinek 35

MORENA: Daczko - Bulej (60 Idziaszek), Cichocki (46 Ogbe), Ciecholewski, Cybulski (68 Sudnik), Dobrowiński, Drewing, Gaczoł, Gałuszewski, Moczyński (79 Nowaczyk), Walukowicz,

TLG: Kempa - Pajor (89 Dzidziul), Pietroń, Rompca, Pokorski - Klimowicz, Jasiński - Melaniuk, Wesołowski (56 Świeczkowski), Radziński (56 Kuzia) - Rusinek.

Szybko realizuje się idea, aby Tylko Lechia Gdańsk była płaszczyzną współdziałania wielu pokoleń biało-zielonych. To że z powodzeniem można dzielić czas między TLG a I-ligową Lechię potwierdził Dawid Pajor.

Tylko Lechia Gdańsk nie jest konkurencją dla Lechii Gdańsk, ale nie da jej niszczyć Tylko Lechia Gdańsk nie jest konkurencją dla Lechii Gdańsk, ale nie da jej niszczyć

W piątek był kitmanem w gdańskiej drużynie, czyli osobą odpowiadającą za przygotowanie sprzętu i strojów dla gdańskich piłkarzy, podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:0), a po kilku godzinach snu, dzień później wybiegł na boisko w barwach B-klasowej drużyny.

Trochę historia zatoczyła koło. Pajora do Lechii zatrudniał Janusz Melaniuk, który był wówczas dyrektorem sportowym klubu. W sobotę to Melaniuk jako kapitan wyprowadził TLG do gry w meczu z Moreną Gdańsk.

Oczywiście Dawid, zwany "Dziulkiem" - ma przeszłość piłkarską w Lechii. Trenował w klubie od 6. roku życia do okresu juniora. Zaliczył kilka występów również w seniorskich rezerwach pierwszego zespołu. Latem tego roku miał pożegnać się z klubem, gdyż szukano oszczędności, ale po zmianach właścicielskich pozostał przy I-ligowej drużynie.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. Udany jubileusz biało-zielonych Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. Udany jubileusz biało-zielonych

Jako że TLG to w pełni amatorska drużyna, która na treningach spotyka się tylko raz w tygodniu, Maciej Kalkowski musi liczyć się z tym, że inne obowiązki niż piłkarskie czasem biorą górę u jego podopiecznych i skład musi złożyć z tych, którzy w danej chwili mają po prostu czas.

Dlatego "11", którą szkoleniowiec posłał do gry przy ul. Radarowej w Klukowie, aż na siedmiu pozycjach różniła się od tej z inauguracji z Respectem Przejazdowo (4:3) na stadionie przy ul. Traugutta.

Tylko Lechia Gdańsk weszła do gry. Siedem goli, trzy czerwone kartki, 800 kibiców Tylko Lechia Gdańsk weszła do gry. Siedem goli, trzy czerwone kartki, 800 kibiców

Ponownie w wyjściowym składzie zagrali tylko: Krzysztof Rompca, Piotr Jasiński oraz autor zwycięskiego gola w poprzednim meczu - Michał Pietroń oraz zdobywca pierwszej bramki dla TLG w historii - Krzysztof Rusinek.

Ozdobą meczu Morena Gdańsk - TLG Gdańsk był gol strzelony przez Krzysztofa Rusinka przewrotką. Ozdobą meczu Morena Gdańsk - TLG Gdańsk był gol strzelony przez Krzysztofa Rusinka przewrotką.
Ten ostatni zapisał się też w pamięci kibiców, którzy oglądali mecz B klasy w Klukowie. 42-latek strzelił gola przewrotką! Jednocześnie ustalił wynik pierwszej połowy na 4:2 na TLG.

Natomiast Pietroń, mimo że gra na środku obrony, po dwóch kolejkach jest najskuteczniejszym strzelcem drużyny z 3 golami na koncie. W meczu z Moreną najpierw przymierzył z rzutu wolnego z około 30 metrów w samo okienko bramki rywali, a w 86. minucie znów trafienie 38-latka ustaliło wynik spotkania. Tak jak w pierwszym meczu posłał piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przypomnijmy, że Michał w Lechii grał w latach 2004-06.

Ostre strzelanie w tym meczu rozpoczęło się już od samego początku. Rejestr bramkowy otworzył w 5. minucie Krzysztof Wesołowski, a aż pięć goli, w tym trzy dla gości, padło w ciągu pierwszych 17 minut gry. Gospodarze wyciągnęli z 0:2 na 2:2, ale remisem cieszyli się tylko 6 minut.

Zobacz, jak padały gole w meczu Morena Gdańsk - Tylko Lechia Gdańsk 3:5

W drużynie Moreny, która po sześcioletniej przerwie ponownie była gospodarzem meczu w Klukowie, warto odnotować wyczyn Krystiana Gaczoła. Dla swojej drużyny strzelił już 56. gola!
Do klubu wrócił po czterech sezonach spędzonych w GLKS Różyny, w klasie okręgowej.

W 3. kolejce TLG zaprasza ponownie na stadion przy ul. Traugutta. Jednak tym razem nie będzie grać na głównej murawie, ale na sztucznym boisku. Początek spotkanie ze Stoczniowcem II Gdańsk 3 września o godzinie 17.