Kolasa i Czaja mistrzami

27 czerwca 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
9 medali - 2 złote, 1 srebrny i 6 brązowych - zdobyli trójmiesjcy lekkoatleci podczas mistrzostw Polski seniorów w lekoatletyce. W Białej Podlaskiej na najwyższym stopniu podium stanęli m.in.: Jakub Czaja (SKLA Sopot) po biegu na 3 km z przeszkodami i Adam Kolasa (KL Gdynia) w skoku o tyczce.

Czaja, który już wczesniej uzyskał minimum na mistrzostwa świata w Helsinkach, uzyskał rezultat 8:22.68 i otworzył trójmiejski mieszek w trzydniowych zawodach. Pierwszego dnia rywalizacji na podium z naszych udało się wejść już tylko Dominikowi Zielińskiemu. Mitacz Lechii w pchnięciu kulą osiągnął wynik 18.63, co dało gdańszczaninowi brąz.

W sobotę uwaga wszystkich koncetrowała się na na skoku o tyczce kobiet. Anna Rogowska, która w tym sezonie dwukrotnie poprawiała rekord Polski (4.76 i 4.77) tym razem zadowoliła się skokiem na wysokość 4.60. Tym samym zawodniczka SKLA Sopot przegrała złoto na rzecz Moniki Pyrek. Reprezentująca obecnie barwy MKL Szczecin) tyczkarka pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.70. W nagrody po raz szósty zdobyła tytuł mistrzowski.

Brąz w tej konkurencji przypadł w udziale Róży Kasprzak (AZS AWFiS Gdańsk) - 4.30. Na najniższym stopniu podium po konkursie rzutu oszczepem stanął również jej kolega klubowy, Igor Janik - 76.06.

Ostatniego dnia mistrzostw trójmiejscy zawodnicy zdominowali skok o tyczce mężczyzn. Wygrał Adam Kolasa (KL Gdynia) 4.60, a trzeci był Krzysztof Skrzyński (OSoT Gdańsk) 5.20.

Gdański dorobek uzupełniły trzecie miejsca: Piotra Wiaderka na 200 metrów - 21.24 oraz Justyny Oleksy (oboje AZS AWFiS) na 100 metrów przez płotki - 13.63.

Opinie (1) 5 zablokowanych

• skok o tyczce

jak to wygrał Kolasa (4,60 a Krzysiu Skrzyński miał 5,20 coś sie pomyliło ????? Krzysiu trzymamy kciuki wyżej pnij