Arka wygrała po przerwie

11 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Marcus Da Silva strzelił w meczu z OKS Brzesko dwa gole. Marcus Da Silva strzelił w meczu z OKS Brzesko dwa gole.

Okocimskim Brzesko zaskoczył piłkarzy Arki pressingiem przed przerwą, a ponadto zdobył prowadzenie po bramce byłego gdyńskiego piłkarza, Bartosza Flisa. Jednak po przerwie żółto-niebiescy opanowali sytuację, narzucili własnym styl gry i dzięki skuteczności przy stałych fragmentach wygrali 3:1 (0:1). Dwa gole w ciągu 4 minut strzelił Marcus, który ma na koncie już 12 trafień w tym sezonie. Natomiast piątym kolejnym spotkaniu I ligi piłkę do siatki rywali wpakował Janusz Surdykowski, który tym razem popisał się uderzeniem... piętą.

OKOCIMSKI OKOCIMSKI
Szromnik - Krajanowski, Sobieraj, Jarzębowski, Tomasik - Marcus, Pruchnik, Rzuchowski, Kuklis - Szwoch - Surdykowski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Przybył (Kluczbork) oraz Obukowicz, Lisowski
Widzów: 3218
Mieczkowski - Wawryka, Byrtek, Kucharski, Wieczorek - Koman, Chyła - Kowalski, Flis, Darmochwał - Smółka
  • 59' Kuklis Zmiany Grzelak
  • 60' Rzuchowski Zmiany Gałecki
  • 83' Szwoch Zmiany Zwoliński
  • 62' Flis Zmiany Wojcieszyński
  • 76' Smółka Zmiany Litwinjuk
  • 88' Darmochwał Zmiany Pyciak
  • 65' Marcus
  • 69' Marcus
  • 90' Surdykowski
  • 31' Flis
  • 78' Szwoch
  • 39' Kucharski
  • 54' Koman
  • 89' Chyła

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
Paweł Sikora Paweł Sikora
PAWEŁ SIKORA (Arka): Mój zespół pokazał dziś podwójny charakter. Pierwszy raz, gdy z wyniku 0:1 potrafiliśmy się podnieść i po przerwie, w dobrym stylu strzelić trzy gole. Druga raz, gdy po meczu piłkarze poszli podziękować kibicom, mimo że z trybun gwizdano na nich, gdy podawali do bramkarza.

A przecież nie można oceniać meczu po tym jak go się zaczęło, ale jak się go skończyło. Na pewno to ja nie zakazałem zawodnikom strzelać przed przerwą. Postawiłem nieco na inny skład, w pierwszej połowie może nieco zabrakło nam gry w środku pola.

Surdykowski cały czas pokazywał profesjonalizm w podejściu do treningów. On i reszta chłopaków pokazują, że stanowią wartościową drużynę. Jednak konferencja pomeczowa to nie miejsce, aby mówił o nowym kontrakcie dla Janusza. Teraz możemy rozmawiać tylko o zakończonym meczu.

Debiut Gałeckiego uważam za udany. Po kontuzji czasem brakowało mu szybkości, ale najważniejsze, że nie popełniał błędów, grał prostą piłkę, dokładnie podawał.

W drużynie gości widziałem grę Kowalskiego. Skoro mówi, że chciałbym wrócić do Gdyni, to z pewnością będzie jedną z opcji transferowych po sezonie.

Czesław Palik Czesław Palik
CZESŁAW PALIK (Okocimski): W tej sytuacji w tabeli remisy przestały nas interesować. Musimy podjąć ryzyko i w każdym meczu grać o zwycięstwo. Dlatego ustawiłem drużynę na grę wysokim pressingiem. Zgadzam się, że taki styl kosztuje dużo sił, ale ja w tym zespole jestem od niedawna i przy tak napiętym kalendarzu, gdy gramy praktycznie środa-sobota, pod względem przygotowania fizycznego niewiele mogę zmienić.

W drugiej połowie też chcieliśmy grać wysoko, szukać bramek, ale nie udało nam się zatrzymać Arki w środku pola, a właśnie w tym sektorze boiska przed przerwą było najwięcej walki.

Na pewno wygrała drużyna, która miała więcej atutów, była skuteczniejsza. Zresztą po przerwie sami odebraliśmy sobie nadzieje na punkty, po które tutaj przyjechaliśmy. Obrońcy pogubili krycie przy stałych fragmentach gry, a i nie pomógł bramkarz, który na przykład przy drugim golu mógł wyjść, piąstkować piłkę, a nie pozwolić strzelać z trzech metrów.

Przypomniał mi się mecz, który grałem tutaj w 2004 roku jako szkoleniowiec Radomska. Pierwszą połowę wygraliśmy 2:0, a w przerwie prezes Arki... zwolnił trenera Mandrysza. Mimo to mecz zakończył się remisem 2:2. Dziś nie mamy nawet punktu, ale walczymy dalej o utrzymanie.

Okocimski Brzesko

95% 456 typowań ARKA Gdynia
4% 19 typowań REMIS
1% 6 typowań Okocimski Brzesko

około godziny 12:30 piłkarze Arki i sztab szkoleniowy odwiedzi były stadion przy ul. Ejsmonda
o godzinie 15:00 na historycznej "Górce" rozpoczęło się drugie międzypokoleniowe spotkanie kibiców Arki
na murawie flaga Pydos - to projekt, który zmierza do opracowania optymalnego programu dedykowanego młodzieży, aby nie odchodziła ona przedwcześnie od sportu, natomiast na trybunach uczestnicy Igrzysk Miast Bliźniaczych, w których uczestniczyło około 300 zawodniczek i zawodników z 6 państw
w składzie Arki w porównaniu ze środowym meczem w Legnicy dwie zmiany, do "11" wrócili Rzuchowski (ARKA) i Szwoch (ARKA), ponownie na ławce znalazł się Grzelak, mimo że za kartki pauzuje lewoskrzydłowy Radzewicz
w "11" gości dwaj piłkarze, którzy w poprzednim sezonie grali w Arce: Kowalski (OKOCIMSKI) i Flis (OKOCIMSKI)
piłkarze wyszli na prezentację przy dźwiękach "Roty Arki", gospodarze dzisiaj żółte koszulki i niebieskie spodenki, goście białe trykoty
1'
od środka rozpoczął Okocimski
1'
"Gdyńska Górka zawsze z wami" - skandują kibice z tego sektora
3'
pierwszy atak prawym skrzydłem Kowalskiego (OKOCIMSKI), ale nieudane dośrodkowanie tego piłkarza
4'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
5'
na razie ataki Arki załamują się 30 metrów od bramki rywali przez niecelne podania
6'
dośrodkowanie z wolnego Szwocha (ARKA) z trudem doleciała do linii 16. metra gości, piłka wybita przez Byrtka
7'
Sobieraj (ARKA) wygrał pojedynek z Kowalskim (OKOCIMSKI) na wysokości pola karnego Arki
8'
goście pressing ustawiają już na połowie Arki, gdynianie mają kłopoty z rozegraniem piłki
9'
faulowany Kuklis (ARKA), który dzisiaj gra jako lewoskrzydłowy w miejsce pauzującego za kartki Radzewicza
10'
nieudane dośrodkowanie z wolnego Rzuchowskiego
11'
"Arka gol" - śpiewy z trybun
12'
ładna akcja Surdykowskiego (ARKA) z Marcusem (ARKA), ale przed polem karnym Szwoch (ARKA) nie zagrał zbyt precyzyjnie i Tomasik (ARKA) nie doszedł do piłki
13'
Krajanowski (ARKA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Wawryki (OKOCIMSKI)
14'
Kowalski (OKOCIMSKI) dośrodkowywał dwukrotnie, bo po wrzutce z kornego piłka wróciła pod jego nogi, drugie podanie doszło do Smółki (OKOCIMSKI), ale kapitan Okocimsmkiego źle przyjął piłkę i wyszła ona poza boisko
15'
dość nieoczekiwany przebieg gry, w inauguracyjnym kwadransie Arka nie potrafiła podyktować swoich warunków
16'
Mieczkowski (OKOCIMSKI) szybszy od Surdykowskiego (ARKA), który próbował przejąć podanie obrońcy do bramkarza gości
19'
dośrodkowanie Krajanowskiego (ARKA) w "16", piłkę wybił Wawryka (OKOCIMSKI)
19'
ryzykowne zagranie Tomasika (ARKA), jego wybicie zostało zablokowane, ale była asekuracja stoperów Arki
20'
pytanie podstawowego tego meczu brzmi, czy Okocimski wytrzyma grę tak wysokim pressingiem, Arka nie ma swobody już w środkowych rejonach boiska
22'
"Zagraj Arka jak za dawnych lat" - skandują kibice
23'
piłkarze Arki coraz częściej zaczynają w swoim kierunku machać rękoma, coś sobie tłumaczą, najwyraźniej są zaskoczeni taką postawą rywali, którzy w przeciwieństwie do poprzednich drużyny w Gdyni wcale nie zamierzają ograniczać się do obrony
24'
wracający Kowalski (OKOCIMSKI) wybił piłkę głową na róg dla Arki
25'
pierwszy strzał Arki w tym spotkaniu, ale niecelny, po dośrodkowaniu Rzuchowskiego (ARKA) z rogu główkował Jarzębowski (ARKA)
26'
dobra interwencja Jarzębowskiego (ARKA), który nie pozwolił na oddanie strzału w "16" Arki Smółce
27'
pierwsze gwizdy zniecierpliwienia z trybun, piłkarze Arki wymieniają kilka podań, ale wszystkie wszerz boiska na własnej połowie!
28'
Miecznikowski poza własnym karnym wybił piłkę w aut, ubiegając Surdykowskiego (ARKA), do którego prostopadłym podaniem próbował dogrywać Rzuchowski (ARKA)
28'
Darmochwał (OKOCIMSKI) dostał dobrą piłkę na 17. metrze od bramki Arki, gdy dobrze ją przyjął byłby sam na sam ze Szromnikiem (ARKA), ale odskoczyła mu ona od nogi na 3 metry
29'
Wawryka (OKOCIMSKI) blokuje próbę strzału Kuklisa (ARKA) w "16" Okocimskiego
30'
indywidualna akcja Marcusa (ARKA), z łatwością poradził sobie z dwoma rywalami, ale podał wprost pod nogi Komana (OKOCIMSKI)
30'
róg dla Arki
31'
Rzuchowski (ARKA) z rogu do Marcusa (ARKA), ale jego strzał zablokowany
31'
[0:1] OKOCIMSKI STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Flis. Po rogu dla Arki wyszła szybka kontra gości. Krajanowski nie poradził sobie z Flisem, piłka trafiła do Kowalskiego, który tym razem zaatakował lewym skrzydłem i dograł precyzyjnie piłkę na strzał do Flisa w "16". Tym samym byli arkowcy zdobyli prowadzenie dla Okocimskiego
32'
"Walczyć Arka, walczyć" - skandują kibice
33'
centymetry dzieliły Arkę od straty kolejnego gola, Kowalski (OKOCIMSKI) z wolnego dośrodkowywał, ale nikt nie dotknął piłki i wyszła ona poza boisko tuż obok słupka bramki Szromnika (ARKA)
34'
znów gwizdy z trybun, bo Arka ma kłopoty z wyjściem z własnej połowy
35'
rajd Tomasika (ARKA), dośrodkowanie zablokował Wawryka (OKOCIMSKI), będzie róg dla Arki
35'
dośrodkowanie Rzuchowskiego (ARKA) z rogu w pole bramkowe, najwyżej wyskoczył Kucharski (OKOCIMSKI)
37'
Krajanowski (ARKA) dobrze tym razem wyprzedził Flisa (OKOCIMSKI) i przerwał groźną kontrę gości
39'
Żółtą kartką został ukarany Kucharski (OKOCIMSKI) po faulu na Surdykowskim
39'
po wolnym Szwocha (ARKA) strzelał z około 25 metrów Tomasik (ARKA), piłka trafiła wprost w ręce Mieczkowskiego (OKOCIMSKI), to pierwszy celny strzał Arki w tym spotkaniu
40'
gwizdy kibiców dla Sobieraja (ARKA), który z połowy boiska zagrał 10 metrów obok bramki rywali
42'
strzał Kuklisa (ARKA) zablokował Kucharski (OKOCIMSKI), kolejny róg dla Arki
42'
dośrodkowanie Rzuchowskiego (ARKA) z rogu w pole bramkowe, ale tam znów najwyżej wyskoczyli stoperzy rywali
43'
kolejna szybka kontra rywali po rogu Arki, znów atakowali Flis (OKOCIMSKI) z Kowalskim (OKOCIMSKI), ale tym razem zakończyło się na rogu
43'
z rogu dośrodkowywał Kowalski (OKOCIMSKI), głową próbował uderzać Flis (OKOCIMSKI), ale nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki
44'
strzał z dystansu Chyły (OKOCIMSKI), dobrze broni Szromnik (ARKA)
44'
indywidualna akcja Szwocha (ARKA) zakończona dośrodkowaniem, piłkę przechwycił Mieczkowski (OKOCIMSKI)
45'
ładna akcja Arki, Tomasik (ARKA) dośrodkował, ale Rzuchowski (ARKA) przy strzale głową został potrącony przez Komana (OKOCIMSKI) i będzie tylko róg
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
po dośrodkowaniu Rzuchowskiego (ARKA) z rogu, piłka wybita przez "16" Okocimskiego, strzał Szwocha (ARKA) z około2 5 metrów, ale wysoko nad poprzeczką
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA SENSACYJNIE, ALE ZASŁUŻENIE PRZEGRYWA 0:1
gwizdy na koniec pierwszej połowy pod adresem Arki
w przerwie tradycyjny konkurs karnych dla kibiców, w bramce maskotka klubu - Śledź
Oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu - 3218 kibiców
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Arka, bez zmian w obu drużynach
46'
"Areczko, wygraj to dla nas" - skandują kibice
46'
od razu akcja Kowalskiego (OKOCIMSKI), ale tym razem jego podanie w "16" nie znalazło piłkarza Okocimskiego
47'
efektowna oprawa na sektorze "Górka"
48'
mocno niecelny strzał z wolnego Tomasika (ARKA) z około 25 metrów
49'
niecelny strzał Surdykowskiego (ARKA)
50'
Rzuchowski (ARKA) podał w pole karne do Szwocha (ARKA), ale Mateusz na spalonym
51'
przerwa w grze, pomocy medycznej wymaga Wawryka (OKOCIMSKI)
53'
Flis (OKOCIMSKI) na spalonym po podaniu Komana (OKOCIMSKI)
54'
Żółtą kartką został ukarany Koman (OKOCIMSKI) za niesportowe zachowanie
54'
kilkadziesiąt rac świetlnych odpalonych na sektorze "Górka", efektownie to wygląda, ale bez kary finansowej ze strony PZPN z pewnością się nie obejdzie, jednoczesne skandowanie "Arkowcy, gol!"
55'
sędzia przerwał mecz, bo dym zasnuł bramkę, w której stoi Szromnik (ARKA), tę bliżej sektorem "Górka", na której pojawiła się pirotechnika
56'
gra wznowiona
56'
Tomasik (ARKA) wywalczył rzut wolny 5 metrów od linii bocznej pola karnego Okocimskiego po faulu Wieczorka
57'
po dośrodkowaniu z wolnego Rzuchowskiego (ARKA) głową strzelał Jarzębowski (ARKA), ale posłał piłkę nad poprzeczką
59'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuklis, w jego miejsce wchodzi Grzelak. Roszada na lewym skrzydle
60'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Gałecki. Dla 17-latka to debiut w I lidze
61'
"Grać na całego i walczyć do upadłego" - skandowanie z trybun
62'
OKOCIMSKI przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec gola - Flis, w jego miejsce wchodzi Wojcieszyński.
62'
brawa kibiców dla Flisa (OKOCIMSKI), który w poprzednim sezonie dla Arki strzelił 6 goli w I lidze
64'
Gałecki (ARKA) w pierwszej akcji, próbował przed polem karnym zagrać do Szwocha (ARKA), ale podał niecelnie
65'
Surdykowski (ARKA) wywalczył róg
65'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Po dośrodkowaniu z rogu Grzelczaka obrońcy wybili piłkę przed pole karne, Szwoch z około 18 metrów uderzył w słupek, a dobijał już na pustą bramkę Marcus
65'
to już jedenasty gol Marcusa (ARKA) w tym sezonie
66'
"Jeszcze jedna musi być" - śpiewają kibice
67'
zablokowany strzał Szwocha (ARKA)
68'
strzał Marcusa (ARKA) tuż sprzed "16" bramkarz końcami palców wybił na róg
69'
[2:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Szwoch rozegrał krótko piłkę z narożnika boiska z Grzelakiem i dośrodkował w "16". Brazylijczyk uderzył celnie głową z 6. metra
69'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA), który po zdobyciu gola zdjął koszulkę i rzucił ją przed siebie
69'
Marcus (ARKA) ma już 12 goli w tym sezonie w I lidze. Tym samym wyrównał swój polski rekord. W sezonie 2009/10, ale w III lidze miał 12 trafień, które skompletował w dwóch klubach: Zdroju Ciechocinek (10) i Orkanie Rumia (2).
72'
Szwoch (ARKA) wywalczył wolnego 18 metrów od bramki Okocimskiego
73'
Marcus (ARKA) przeskoczył nad piłką, a Grzelak (ARKA) uderzył z wolnego w mur
73'
Tomasik (ARKA) wywalczył róg
73'
Byrtek wybił piłkę z bramki po strzale Surdykowskiego, który przejął odbitą futbolówkę po dośrodkowaniu Gałeckiego
74'
kontra Okocimskiego, Szromnik (ARKA) odbił piłkę po strzale Smółki (OKOCIMSKI)
76'
niepotrzebnie Arka znów stara się rozgrywać piłkę przed własną "16", musiał interweniować Szromnik (ARKA), gdy obrońcy stracili piłkę
76'
OKOCIMSKI przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Smółka, w jego miejsce wchodzi Litwinjuk.
77'
Grzelak (ARKA) wywalczył róg
78'
Koman (OKOCIMSKI) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Grzelaka (ARKA)
78'
Żółtą kartką został ukarany Szwoch (ARKA) po faulu na Kowalskim
78'
dla Szwocha (ARKA) to czwarta żółta kartka w tym sezonie, w kolejnym meczu będzie pauzował
79'
Darmochwał (OKOCIMSKI) wywalczył róg dla gości
80'
po dośrodkowaniu z rogu Kowalskiego (OKOCIMSKI) nad bramką głową uderzał Koman (OKOCIMSKI)
81'
Koman (OKOCIMSKI) i blokujący go przy tym strzale Marcus (ARKA) wymagają pomocy masażystów
82'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę
82'
strzał z dystansu nad poprzeczką Wocieszyńskiego
83'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
84'
kolejny strzał Wojcieszyńskiego (OKOCIMSKI), piłka z impetem uderzyła w bandę za bramką Szromnika (ARKA)
85'
"My jesteśmy tu, by dziś wygrać mecz" - skandują kibice na przemian z sektorów "Tory" i "Górka"
86'
dośrodkowanie z wolnego Kowalskiego (OKOCIMSKI), Sobieraj (ARKA) wybija piłkę na róg
86'
złe dośrodkowanie z rogu Litwinjuka (OKOCIMSKI)
86'
próba kontry Arki, niedokładne podanie Grzelaka (ARKA)
87'
doskonała okazja Zwolińskiego (ARKA), strzelił obok słupka po podaniu Surdykowskiego (ARKA)
88'
OKOCIMSKI przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Darmochwał, w jego miejsce wchodzi Pyciak.
89'
Żółtą kartką został ukarany Chyła (OKOCIMSKI), który sfaulował Pruchnika, po tym gdy pomocnik Arki założył mu "siatkę"
90'
[3:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski Znów gol, który rozpoczął się od stałego fragmentu gry. Grzelak wrzucił piłkę z wolnego z lewej strony boiska. Obrońcy wybili ją głową na przeciwległa flankę. Tam był Marcus, który ponownie zagra ją w "16", Grzelak strzelał z woleja, a Surdykowski, stojąc tyłem do bramki na 6. metrze, uderzył piłkę piętą do siatki!
90'
""Janusz" - skandują kibice
90'
to piąty gol w piątym kolejnym meczu Surdykowskiego (ARKA)!
90'

Wyniki 29 kolejki

• ARKA GDYNIA - Okocimski Brzesko 3:1 (0:1)
  • Bogdanka Łęczna - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:1)
  • Miedź Legnica - GKS Katowice 0:2 (0:0)
  • Warta Poznań - Flota Świnoujście 1:2 (1:2)
  • Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (1:1)
  • Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)
  • Kolejarz Stróże - Olimpia Grudziądz 0:0
  • Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1:1 (1:1)
  • ŁKS Łódź - Polonia Bytom 0:3 (walkower, ŁKS wycofał się)

• MZKS ARKA GDYNIA !!! (1)

zwycieska jest !!!!!! boli kaduby ibetony ha ha !!

• 19 2

• bedą szybciej niz arczanie w extraklasie (1)

• 2 19

• A teraz na ziemie i walka o utrzymanie

Swoją drogą bardzo ładny stadion jak na I ligę, być może już w przyszłym sezonie

• 12 2

• Kto zaplaci kare za te odpalanie rac???? (5)

Czemu musi to isc z naszych kieszeni?Niech ktos sie wezmie za tych bandytow i ich wyeliminujke przeciez jest ochrona jak oni to wniesli?Czy oni maja jakies uklady czy moze wnosi to ktos kto ma identyfikator ????Przeciez mogli tymi racami krzywde komus zrobic a nasza Arka zaplaci za to kare duza!!!!

• 46 72

• kibic

a zrobili komuś kiedyś krzywdę? jak się używa pirotechniki z głową to się nikomu nic nie stanie. Powinni pozwolić używać rac i po problemie z karami... Mecz na tym nie ucierpiał, a atrakcyjność wzrosła

• 32 10

• (3)

Weź idź synku oglądaj mecze w telewizji,byłeś na meczu z dwa razy bo Cię tatuś zabrał,i tak nie pojąłeś o co w tym wszystkim biega a walisz tu jakieś puste teksty o tym że idzie to z Twojej kieszeni,chłopczyku,przecież Ty nawet kieszonkowego jeszcze nie dostajesz,więc nie płacz że coś idzie z Twojej kasy, a tak wogóle to przejdź do tematów o Twojej drużynie,jutro gra Bałtyk lub Lechia,to masz okazję tam się udzielać,jak nie masz pojęcia o piłce to zamilcz najlepiej,Ty i te 15 matołków,które podniosły kciuk do góry.

• 21 22

• (2)

"ten co ma pojęcie o piłce". pewnie jesteś z tych fachowców łysych i w dresach{tak sądze z Twojej wypowiedzi}. a skąd Ty masz pojęcie o piłce matole. dopóki jest zakaz to trza go respektować, bo za to są kary! czy to dociera d o Waszych tę pych łbów?jak widać nie. tak samo na finale PP. wiadomo, ze jest zakaz obarczony konsekwencjami, ale oczywiście "kibic" se rzuci racą, bo "się zna na piłce", a klubik potem płaci. często wyglądacie na jakichś ograniczonych cymbałów do których najprostsze rzeczy nie mogą dotrzeć..........

• 10 10

• (1)

Nie musiałeś się podpisywać,po języku wypowiedzi widać od razu żeś prostak.

• 7 2

• Kibole z intelektem "kija bejsbolowego"
            -może znowu jakaś ustawka w lesie.

• 2 4

• lepiej dać pieniadze na ratowanie koszykówki, oni choć reprezentują jakiś poziom (10)

i nie ma patologii na trybunach

• 29 71

• jaki poziom? (9)

chyba tylko na arenie Polskiej. Bo w Europie baty. Zresztą po co komu twory bez historii? Rysiu dawał kasę, wystarczyło kupić kilku grajków i mistrz zdobyty. W nogę tak łatwo nie jest, a kasa sukcesu nie gwarantuje. Rysiu odejdzie z kosza i co się stanie z Asseco? Klub zniknie z mapy Polski. Rysiu odejdzie z Arki, a ta dalej będzie grała... taka mała różnica.

• 16 3

• bedzie grała w III lidze (7)

• 3 12

• Ale dalej będzie Arką ,A nie poloniolechią (6)

• 19 4

• albo amica poznań (5)

• 2 5

• albo kolejarzem gdynia, czy dalmorem, czy gastronomia, albo rybacki KS Gdynia.....

• 7 5

• (3)

albo olimpia-polonia-lechia 1995, co nie fuzyjny gdańszczaninie?
              to się nazywa kompleks poznański kolego, no ale rozumiem, po tylu odmowach, wyłączonych telefonach, kitraniu się po kiblekach i w końcu obitych głowach i straconych machajkach można nabawić się w tej Wielkopolsce sporych kompleksów.

• 4 3

• dobrze że za marzenia nie karają (2)

Bo byś dożywocie dostał

• 0 2

• (1)

a w którym miejscu te marzenia, bo nie rozumiem?

• 2 1

• taka mała propaganda

Jak waszych Lechia obiła na obwodnicy to było co za buraki w kilka samochodów na busa bla bla jak amika w sporej ekipie zarąb.... kilka machajek z busa kilku chłopakom to spinka na cała Polskę nadajesz się do polityki arczanko a co do telefonów to chyba koledzy z pod monopolowego sprzedały ci ładną bajkę przestańcie ćpać albo zmień dilera bo cię oszukuje

• 1 2

• Kibicu! Lepszy tzw."twór bez historii" niż nic nieznaczące "coś" z historią.Dla mnie prawdziwa Arka Gdynia to ta drużyna jeszcze z Ejsmonda,kiedy w niej grali:Kupcewicz,Korynt,Bieliński,Pietrzykowski,Bochentyn,Musiał,Kędzia,Dybicz,Kurzepa,Kwiatkowski,Żemojtel, i inni.To ta drużyna zdobyła Puchar Polski.Jakie dokonania ma dziś obecna ARKA?.Oprócz tego,że się "tłucze" w środkowych rejonach tabeli,zamiast walczyć o ekstraklasę z której spadła w wyjątkowy frajerski sposób to nie ma NIC.Bilety na ich mecze powinni być o połowę tańsze.Byłem na ich ostatnim meczu,po latach przerwy i mimo ich wygranej jest bardzo wątpliwe abym w najbliższej przyszłości wybrał się na mecz Arki.Ten poziom,za te pieniądze to nie dla mnie,niestety.Jeśli chodzi o koszykarzy (Asseco Prokom) to dzięki nim w gdyńskiej hali oglądaliśmy najlepsze drużyny koszykarskiej Europy.Z jednej strony koszykarska Europa,z drugiej strony zaścianek piłkarskiej Polski.Co znaczą polskie drużyny piłkarskie w Europie to widać,o drużynie reprezentacyjnej nie wspomnę.

• 0 0

• REFORMA

aby uatrakcyjnić ligę proponowałbym w przyszłym sezonie zamiast punktów wprowadzić ułamki.

• 14 5

• Marcus ! (5)

Koszulka Arki to nie szmata. Nastepnym razem żuć butem.

• 14 45

• zuc to mozna gume

• 19 1

• bo to jest dla niego szmata

juz za chwile ucieknie z gdyni

• 7 20

• RZUĆ KOSZULKĄ- ŻUĆ GUMĘ,IGNORANCIE,jeśli chcesz coś pisać pisz z sensem,choć po części przyznam Ci rację-BARWY TRZEBA SZANOWAĆ.