Komplet punktów w Młodej Ekstraklasie

Marta
31 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Piłkarze Arki i Lechii nadal w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy - używając terminologii z wyścigów konnych - idą łeb w łeb. Po trzech remisach w czterech pierwszych seriach gier, w piątej obie drużyny przystąpiły do wygrywania. Gdańszczanie pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:1 (0:0). Cztery godziny później gdynianie odpowiedzieli na ten rezultat własnym sukcesem u siebie nad Zagłębiem Lubin 2:0 (1:0).

Młoda Ekstraklasa: Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Kaźmierczak 30, Czoska 56 karny

ARKA: Witkowski - Wilczyński, Kowol, Brodziński, Robakowski, - Bułka, Czoska, Jaszczyk (90 Kowalczyk), Sulima - Wiśniewski (78 Armata), Kaźmierczak (69 Dachowski).

Po nerwowym początku meczu pierwsi swoje szeregi uporządkowali gdynianie. Po około kwadransie gry Mateusz Wiśniewski uderzył na bramkę po dośrodkowaniu Łukasza Jaszczyka, a piłkę na rzut rożny wybił golkiper gości. Za chwilę Krzysztof Bułka posłał piłkę w poprzeczkę.

Wreszcie po 30 minutach meczu było 1:0 dla żółto-niebieskich. Przemysław Kaźmierczak zdecydował się na samotną akcję, znalazł się oko w oko z bramkarzem gości i pokonał go płaskim strzałem.

Już po 11 minutach drugiej części gry było 2:0 dla Arki. Wiśniewski był faulowany w polu karnym, po tym jak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Paweł Czoska. Jeszcze w 71 minucie przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Bułka, ale jego strzał z trudem wybił bramkarz gości.

Młoda Ekstraklasa Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:2 (0:0)

Duraj 60 - Bobrowski 71, Duda 80.

LECHIA: Małkowski - Kila, Rosiński, Sterczewski (71 Ł. Wiśniewski), Zakrzewski - Korzępa (46 Preizner), Łuczak, Tofil, Włodkowski (61 Bobrowski) - Duda (82 Zbrzyzny), Szuprytowski.

Gdańszczanie przez 40 minut grali z przewagą jednego zawodnika, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Damian Szydziak. Mimo to Śląsk jako pierwszy strzelił gola. Lechia potrzebowała czasu, aby zgrać się w nowym ustawieniu, gdyż Tomasz Borkowski sprawdził trzech nowych graczy: Tomasza Kilara, Mariusza Korzępę i Roberta Zbrzyznego.

Dopiero ostatnie 20 minut przyniosło zwycięstwo gdańszczanom. Wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasz Bobrowski. Natomiast po raz kolejny na wagę dodatkowych punktów był gol Adama Dudy. Napastnik solową akcję wykończył ładnym strzałem z woleja.

Tabela wprowadzona: 2009-08-31

Pozostałe wyniki 5 kolejki ME: Odra Wodzisław - Piast Gliwice 3:1 (1:1), Polonia Bytom - Legia Warszawa 1:2 (0:0), Cracovia - Korona Kielce 1:2 (1:1), Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:0, Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 1:1 (0:0), GKS Bełchatów - Lech Poznań 0:2.
Marta

Opinie (20) 3 zablokowane

• BRAWO BRAWO

Bardzo dobrze , gratulacje z tych młodych chłopaków coś w przyszłości będzie.