Pieszczek finalistą MIMP na żużlu

10 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Awizowane składy PSŻ Poznań - Energa Wybrzeże Gdańsk. Treningi i udane starty
Krystian Pieszczek (kask niebieski) 13 września w Gorzowie Wielkopolskim powalczy o swój drugi medal młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Krystian Pieszczek (kask niebieski) 13 września w Gorzowie Wielkopolskim powalczy o swój drugi medal młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu.

Krystian Pieszczek zajął 4. miejsce w turnieju eliminacyjnym młodzieżowych mistrzostw Polski na żużlu w Bydgoszczy i awansował do finału, który 13 września odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. Fatalnie spisał się inny zawodnik Renault Zdunek Wybrzeża Dominik Kossakowski, który zdobył zaledwie jeden punkt i zajął przedostatnią pozycję.

Wychowankowie Wybrzeża znaleźli się w stawce 16 zawodników, którzy w bydgoskiej eliminacji walczyli o 6 czołowych lokat dających awans do wrześniowego finału mistrzostw Polski zawodników do lat 21.

Promocję do grona najlepszej szesnastki juniorów w kraju, choć nie bez problemu, wywalczył Krystian Pieszczek. Niespełna 19-letni zawodnik zaczął turniej pechowo, bo od upadku w pierwszym starcie. Na wejściu w pierwszy łuk gdańszczanin przewrócił się, gdyż zabrakło dla niego miejsca. Wyścig został powtórzony w pełnym składzie, ale "Krycha" przywiózł zaledwie punkt wyprzedzając klubowego kolegę Dominika Kossakowskiego.

O ile jednak Pieszczek wygrał dwa z kolejnych czterech startów i uzbierał w nich 10 "oczek" awansując do gorzowskiego finału, o tyle "Domin" zanotował fatalny występ. Jedyny punkt Kossakowski zdobył na Denisie Niedzielskim, dzięki czemu wyprzedził go w klasyfikacji końcowej.

PIESZCZEK TRZECIM MŁODZIEŻOWCEM POLSKI

Przypomnijmy, że Pieszczek w finale MIMP startował już dwukrotnie. W swoim debiutanckim pierwszym pełnym sezonie ligowym 2012 na torze w Bydgoszczy wywalczył brązowy medal. Rok później w Tarnowie zajął 7. lokatę.

WYBRZEŻE DO LESZNA BEZ MADSENA

W niedzielę obydwu gdańskich wychowanków czeka start w Lesznie, gdzie Wybrzeże bez Leona Madsena zmierzy się z Fogo Unią. Wcześniej, bo w sobotę o godzinie 17 w Rawiczu, Krystian powalczy jeszcze o awans do finału Srebrnego Kasku. Szans na awans nie ma już Kossakowski, który z tej rywalizacji odpadł podczas półfinału w Gnieźnie.

KOSSAKOWSKI NIE POWALCZY O SREBRNY KASK

WYNIKI
1. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 14 (3,2,3,3,3)
2. Adam Strzelec (SPAR Falubaz Zielona Góra) 13 (3,3,2,2,3)
3. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) 12 (3,3,3,3,d)
4. KRYSTIAN PIESZCZEK (Renault Zdunek Wybrzeże) 11 (1,3,2,3,2)
5. Kacper Gomólski (Grupa Azoty Unia Tarnów) 11 (2,2,2,2,3)
6. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) 10+3 (3,1,1,2,3)
...
7. Bartosz Bietracki (Polonia Bydgoszcz) 10+2 (2,3,3,1,1)
8. Oskar Ajtner-Gollob (Unibax Toruń) 9 (2,2,3,w,2)
9. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) 7 (2,0,d,3,2)
10. Karol Jóźwik (Polonia Bydgoszcz) 5 (1,0,1,2,1)
11. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów Wlkp.) 5 (0,1,2,w,2)
12. Dawid Krzyżanowski (Unibax Toruń) 4 (0,2,0,1,1)
13. Hubert Łęgowik (Włókniarz Częstochowa) 4 (1,1,0,1,1)
14. Szymon Grobelski (Polonia Bydgoszcz) 3 (1,w,1,1,w)
15. Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże) 1 (0,1,0,0,0)
16. Denis Niedzielski (GKM Grudziądz) 1 (0,0,1,0,0)

Biegi z udziałem gdańszczan:
4. Przedpełski, Ajtner-Gollob, PIESZCZEK, KOSSAKOWSKI
5. PIESZCZEK, Gomólski, Woźniak, Polis
8. Bietracki, Krzyżanowski, KOSSAKOWSKI, Niedzielski
9. Pawlicki, Strzelec, Woźniak, KOSSAKOWSKI
12. Bietracki, PIESZCZEK, Grobelski, Łęgowik
14. PIESZCZEK, Strzelec, Krzyżanowski, Karczmarz (u/w)

• 18 8

• A Kossakowski zaczął od jakiegoś czasu cofać się w rozwoju...szkoda....

• gratulacje Krystian (1)

brawo i gratulacje dla Krychy,za super jazde i zdobyte oczka,szkoda,ze najprawdopodobniej nie bedziesz juz jedzil w przyszlym roku dla GKS Wybrzeza,bez Ciebie to nie ten zuzel w Gdansku,ale to dla Twojego dobra,bo kiedys,jak bedziesz w porzadnym klubie,zostaniesz mistrzem swiata,czego Ci szczerze zyczymy

• 6 11

• Hahahahaha w lansie chyba!!!!

• 5 2

• ON..........

jest cienki jak Polsilver,taki Jacek Gollob z niego !

• 8 9

• Turniej! (2)

Najlepsi żużlowcy wystartują w gdańskim turnieju! To już jutro! Dziękujemy Ci o cudotwórco za tą wspaniałą imprezę!

• 9 2

• Zdunek przecież obiecales turniej, łżesz jak terlecki. Obaj jesteście siebie warci. Won z klubu

• 7 2

• Po turnieju Nicki zaprasza fanów Wybrzeża na drinka w strefie VIP. Jak powiedział nie zdążył się pożegnać.Podobnie jak prezes.

• 4 0

• Krycha,czemu nie robisz w lidze 9-11 punktów???Przecież stać Cię na taka jazdę!!!

8 Energa Wybrzeże Gdańsk 2 0 0 2 -29 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.