Kozły rozbite przez Jastrzębie

kfk
15 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Udaną inaugurację sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego 2008 zanotowali zawodnicy trójmiejskiej drużyny Pomorze Seahawks. Po toczonym w trudnych warunkach atmosferycznych pojedynku, Jastrzębie przed własną publicznością rozbili poznańskie Kozły 62:0.

Podopieczni trenera Macieja Cetnerowskiego od pierwszych minut meczu narzucili mocne tempo rywalom ze stolicy Wielkopolskiej. Już po pierwszej swojej ofensywnej akcji zdobyli punkty. Premierowe w tym sezonie przyłożenie zaliczył Sebastian Krzysztofek, a na 8:0 podwyższył Maciej Siemaszko.

Konfrontacji na murawie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej towarzyszył deszcz, który utrudniał skuteczną grę podaniami. Pomimo tego nie brakowało widowiskowych zagrań. Najbardziej we znaki ekipie Kozłów Poznań dał się duet running backów gospodarzy - Seabastian Krzysztofek i Daniel Kokoszka, zdobywając aż 58 punktów. A Krzysztofek popisał się sześcioma przyłożeniami po akcjach biegowych. Imponujący rajd był zwłaszcza w trzeciej kwarcie, kiedy Sebastian przebieg aż 13 jardów!

Poznaniacy z Krzysztofem Supelem na czele nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. Liczne straty tylko powiększały przewagę Jastrzębi. A dzięki agresywnej defensywie gospodarzy Kozły ani razu nie zbliżyły się do pola końcowego Seahawks.

"Miał być to mecz miarodajny, który pokaże na co możemy liczyć w tym sezonie. Jednak rywale nie postawili żadnych warunków i teraz trudno powiedzieć, czy my tak dobrze zagraliśmy, czy to oni byli tacy słabi. Ze względu na bardzo złą pogodę nie udało nam się przećwiczyć wszystkich akcji. Co praktycznie uniemożliwiło nam grę górą, stąd punkty zawodników biegających. Podsumowując, to był mecz bez historii" - powiedział Platformie Medialnej PMedia.pl szkoleniowiec gospodarzy Maciej Cetnerowski.

Pomorze Seahawks - Kozły Poznań 62:0 (14:0, 14:0, 18:0, 16:0):
Sebastian Krzysztofek 36, Daniel Kokoszka 22, Maciej Siemaszko 2.