Futsaliści AZS UG z pierwszym remisem

14 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Bramka Tomasza Kriezela uratowała gdańszczanom remis w Chojnicach. Bramka Tomasza Kriezela uratowała gdańszczanom remis w Chojnicach.

Futsaliści AZS UG zremisowali na wyjeździe z Red Devils Chojnice 2:2 (1:1). Choć w "derbach północy" prowadzili już od 4 minuty spotkania, dopiero pod koniec drugiej połowy punkt uratował gdańszczanom powracający po urazie Tomasz Kriezel, któremu nie zadrżała noga, gdy odbierał zwycięstwo swojej byłej drużynie. Dla podopiecznych Szymona Hartmana był to pierwszy remis w sezonie. Kolejny mecz akademicy rozegrają we własnej hali w niedzielę przeciwko Euromaster Chrobremu Głogów.

0:1 Wojciech Pawicki 3:39
1:1 Łukasz Sobański 19:41
2:1 Łukasz Sobański 21:09
2:2 Tomasz Kriezel 34:58

RED DEVILS: Łukasz Błaszczyk, Sebastian Kartuszyński - Łukasz Sobański, Karol Jączkowski, Patryk Brzószczyk, Michał Wojciechowski, Mihail Sundeev, Jakub Mączkowski), Vitaliy Kolesnik, Dariusz Gołuński, Mateusz Jedliński, Mateusz Kończalski, Dominik Solecki, Mariusz Kaźmierczak

AZS UG: Jacek Burglin, Marcin Wolski - Marcin Szymański, Mateusz Cyman, Tomasz Musik, Łukasz Olszewski, Paweł Friszkemut, Michał Olszewski, Michał Horbacz, Tomasz Kriezel, Patryk Ziarko, Wojciech Pawicki, Dominik Depta.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gdańszczan. Już w czwartej minucie spotkania kontrę Red Devils indywidualnym rajdem chciał rozpocząć Łukasz Błaszczyk, jednak po przejściu na połowę AZS-u jego podanie idealnie przeczytał Wojciech Pawicki. Kapitan naszego zespołu z okolic środkowej linii idealnie trafił w środek pustej bramki.

W pierwszej połowie obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, ale nie potrafili odnaleźć drogi do bramki. Gdy wydawało się, że gdańszczanie na przerwę zejdą z prowadzeniem, na 20 sekund przed końcem na indywidualną akcję zdecydował się bardzo dobrze tego dnia dysponowany Sobański. Tym razem mu się udała, a wobec jego strzału przy samym słupku bezradny okazał się Jacek Burglin, który jeszcze na początku minionego sezonu grał dla zespołu z Chojnic (wiosnę spędził już w Gdańsku).

Zaraz po przerwie Burglina po raz kolejny pokonał Sobański. Tym razem po rajdzie prawą stroną, uderzeniem z ostrego kąta umieścił piłkę ponad głową bramkarza UG. Wydawało się, że chojniczanie wracają na właściwe tory i będą kontrolować spotkanie, jednak poprzestali na dwóch trafieniach. Remis gdańszczanom zapewnił kolejny pozyskany z Chojnic zawodnik, Tomasz Kriezel, który powrócił do składu po meczu przerwy spowodowanej urazem stawu skokowego.

- Było to wyjątkowe dla mnie spotkanie. Chciałem co niektórym udowodnić, że za wcześnie mnie skreślili. Fajnie, że kibice przywitali mnie tak a nie inaczej. Cieszy jeden punkt na ciężkim terenie. Piłka nożna to gra błędów, jeśli by nie było błędów to mecze kończyłyby się wynikami 0:0 - powiedział po meczu Jacek Burglin.

- Wolałbym nie strzelić żadnej bramki, ale zdobyć trzy punkty. Od tygodnia z Jackiem byliśmy "na telefonach" i rozmawialiśmy kto wygra. Okazało się że był remis. Gdzieś brakuje nam sił, ale spotkaliśmy się po raz pierwszy na tydzień przed ligą więc potrzeba jeszcze czasu bo futsal jest taką dyscypliną w której umiejętności to nie wszystko. Ważne jest też przygotowanie fizyczne - skomentował spotkanie strzelec dwóch bramek dla Red Devils - Łukasz Sobański.

4 kolejka
13 października Red Devils FC Chojnice 2:2 (1:1)

5 kolejka
20 października godz. 18:00 Euromaster Chrobry Głogów (dom)

6 kolejka
3 listopada FT Gatta Active Zduńska Wola (wyjazd)

7 kolejka
8 listopada GKS Tychy (dom)

8 kolejka
15 listopada Pogoń '04 Szczecin (wyjazd)

9 kolejka
22 listopada Rekord Bielsko-Biała (wyjazd)